PDA

Zobacz pełną wersję : Szelest przy drugim biegu.



Marcelinho
06-09-12, 16:02
Witam wszystkich forumowiczów.

Mój problem wygląda następująco :

Przy wszystkich biegach jak jadę jest ok, jedynie przy wrzuceniu drugiego biegu podczas tej operacji wciskam sprzęgło próbuje wrzucić dwójkę i jest szelest na wciśniętym sprzęgle. Jak odpalam samochód to też jest delikatny szelest a jak wcisne sprzęgło to ucicha o co tutaj może chodzić? Wszystkie biegi chodzą dobrze bez poprawek itp.

luchuma
06-09-12, 16:16
łożysko wału, dodatkowo może oporowe i pewnie jeszcze jakies ;]

Marcelinho
06-09-12, 16:56
To mnie nie pocieszyłeś...

karmel
06-09-12, 20:26
Najpierw piszesz, że jest szelest na wciśniętym sprzęgle, a zaraz potem jak wciśniesz sprzęgło, to przestaje szeleścić, więc się zdecyduj. Jeśli szumi przy wciśniętym to łożysko oporowe, jeśli na wyciśniętym, to łożyska w skrzyni. Ani jedno ani 2 nie jest przyjemnie, bo trzeba zrzucać skrzynię:rolleyes:

karas
06-09-12, 23:15
łozyska w skrzyni biegów w sumie jest ich 7 . Musisz zdjac skrzynie rozbebeszyc ja i zobaczyc ktore do wymiany zreszta bylo juz o tym na forum. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet ich numery katalogowe abys sam mógł sobie je kupic poza ASO nie wydajac na nie fortuny. Mozesz tez kupic skrzynie używke ale możesz trafic na taka w gorszym stanie niz twoja obecna. Łożysko oporowe daje o sobie znac jak masz wcisniete sprzegło