PDA

Zobacz pełną wersję : grzanie śię autka(temperatura faluje)



Mobi
01-07-05, 21:11
siemka.mam problem z moim cifem D15B2 a więc skacze mi temperatura,podchodzi mi do czerwonej kreski i za chwile spada,wentylator chodzi ale coś długo bo nawet jak osiągnie prawidłową temperature to jeszcze chodzi.wydaje mi śię że wentylator powinien chodzić po wyłączeniu silnika i stacyjki a on nie chodzi,a jak włącze stacyjke to chodzi nie zawsze ale prawie zawsze.a i jeszcze jedno zaobserwowanie jak wyłącze stacyjke i włącze to pokazuje temperature normalnie nic że nagrzany a jak uruchomie śilnik to idzie natychmiast do góry jak jest nagrzany ale póżniej spada,wydaje mi śię że wentylator różnie śię załancza ale tego nie jestem pewien.o co tu chodzi pomóżcie

Pati
01-07-05, 21:33
uszkodzony wskaźnik/czujnik albo termostat zdechł był...

Mobi
01-07-05, 22:58
masz na mysli czujnik temperatury czy to może jednak termostat

elmer
01-07-05, 23:20
Wentylator nie dziala po wylaczeniu zaplonu.
Mozliwe, ze masz walniety termostat, jednak mi sie wydaje, ze masz niedrozny uklad. Byc moze chlodnice by sie przydalo wymienic. W kazdym razie zacznij od wymiany termostatu i wymiany plynu, pamietajac o odpowietrzeniu ukladu.

Mariusz19b
02-07-05, 08:34
moze byc uklad zapchany, ja mialem problemy z pompa tez skakala temperatura okazalo sie ze zabki w pompie powypadaly :shock:

woodie
02-07-05, 12:51
W najgorszym wypadku moze byc uszczelka pod glowica. Ma to swoje objawy czasami podobne.

SAJENS
02-07-05, 16:08
Nie straszcie chlopaka. Jak masz jeszcze oryginalna hlodniczke to wymien ja bo na 100% masz zapchany uklad. Temat kilka razy przerabiany na naszym forum.
Zanim zmienisz hlodniczke wykrec termostat zagotuj wode wlej do szklanki i wrzuc termostat i obserwuj go jak sie otworzy to ok bo one z reguly tylko sie zawieszaja i wtedy wogule nie reaguja. Jak bedzie ok wymien hlodniczke i jak reka odjol problem zniknie.

Wentylator bedzie ci dziwnie chodzil bo w zaleznosci czy mocniej cisniesz autko to szybciej sie grzeje i bedzie wlanczal sie nieregularnie.

U ciebie po wylaczeniu kluczykiem stacyjki wiatrak bedzie sie wylanczal.

UWAGA UWAGA UWAGA Hondke mozna latwo przegzac. Nic jej nie powinno byc ale mozna sobie bigosu narobic to jest silnik wysokoobrotowy.

SAJENS

Dominik_bb
02-07-05, 16:58
ja mam identyczne pisałem tego samego posta nie dawno chyba objawy walcze z tym juz od 2 tygodni temperatura rosnie nagle spada itp chłodnice wymieniłem termostat wyjołem na stałe i dalej jest to samo tylko ze juz rzadziej albo jak jest 30 stopni na dworze została jeszcze pompa wody lub uszczelka ps a masz zwiekszone cisnienie w układzie chłodzenia ja mam czasem i wtedy sie przegrzewa

Mobi
02-07-05, 21:49
chłopaki dzisiaj już tego nie było cisnołem troche to wolniej to słabiej i przez cały dzień jeżdziłem dzis prawie to tu to tam i nic może coś śię przytkało na chwile narazie jest spoko nic nie wariuje,jak co to dam znać ale ciesze śię że jest oki

SAJENS
02-07-05, 21:50
Mobi ale obserwuj wskaznik bo ja kiedys tak przekroczylem u siebie czerwone pole a pozniej malo co sobie w ryj nie dalem :)
Powodzonka SAJENS

Mobi
03-07-05, 22:19
spoko obserwuje i na dzień dzisiejszy jest wszystko oki