PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana kolektora



ziomek89
05-09-12, 21:11
Panowie jestem na etapie odkrecania kolektora wydechowego od glowicy. mam problem z jedna nakrętką. tyle z nia walczylem gownianym kluczem ze jest prawie okrągła. i chyba jedyna rada to ją jakas przeciac fleksem. tylko pytanie czy da sie jakos potem wkrecic nowa szpilke z gwintem do głowicy bo czuje ze tą na ktorej jest ta nakretka to napewno przetne :) a druga by mi ktos dorobił.

jasiek09
05-09-12, 21:54
Da się,kupisz używaną albo nową i wkręcisz

Hetman
05-09-12, 22:09
Również miałem problemy z odkręceniem śruby przy kolektorze, udało się za pomocą młotka i przecinaka, bez uszkadzania szpilki. Trzeba tylko bić pod takim kątem, żeby nie trafiało na szpilkę, tylko samą nakrętkę, w kierunku jej odkręcania (lewym) ;)

karmel
05-09-12, 22:34
wystarczyło kupić dobry klucz, nasadkę 6-kątną, nie było by problemu:rolleyes: Najwyżej byście ukręcili szpiklę;)

ziomek89
05-09-12, 23:01
o dzieki hetman dobra rada :). panie karmel klucz byl 6 katny inne poszły a jedna niechciala:). materiał przegrzewany ma to do siebie ze traci wlasciwosci, dla porownania gorne sruby to by palcem odkrecil bez zadnego klucza hehe zart. ale lekko poszly :). mam pytanie czy ta szpilka jest wykrecaln a?? wrazie jakbym ja troche przyciał?? i czy zastapie ją inna??

CRX1
05-09-12, 23:40
Szpilka jest wykręcana,i nawet jak lekko uszkodzisz gwint ,to można wykręcić i zastąpić używką lub nową.

karmel
05-09-12, 23:46
Jakby był 6-kątny, to by się nie zrobiła okrągła, mi się jeszcze nie zdarzyło, a duuuuużo śrub/nakrętek odkręcałem:rolleyes:

CRX1
06-09-12, 00:05
Wystarczy jak będzie skorodowana i po zawodach zrobi się okrągła.Teraz ziomek 89 ,spróbuj przecinakiem,jak nie da rady przechodzisz na sprzęt ciężki- szlifierka :)

ziomek89
06-09-12, 09:21
Tak masz racje crx1 dzis biore sie za walke :)). tylko przedtem chyba troche naostrze przecinak :)))