PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V pytanie o wystający wężyk.



Daniel911
04-09-12, 17:33
Witam jakiś czas temu kupiłem ,,niestety" Civica 95r 1.6 V-tech samochód piękny wypieszczony i ojejciu wyścigówka,sraty taty od kąd go kupilem wszystko sie sypie,a to cieknący olej,a to skaczące obroty,ogólnie samochód jest fajny tylko jest troche do roboty,więc poprzedni własciciel założył na kolektor filtr stożkowy,zauważyłem ze od pokrywy zaworów wychodzą dwa wężyki jeden prowadzi w dół a drugi sterczy koło filtra, i lekko pocieka olej czy trzeba coś z tym zrobić?musze zlikwidować to wszystko i wstawić serie na razie.

Matek161
04-09-12, 19:13
Lepiej to zmień bo stożek na kolektorze to raczej mija się z celem... A co do pytania to ten pierwszy wężyk pewnie jest od wody idący do kolektora ssącego a ten drugi który wchodzi z pokrywy to będzie odma czasem go nie zatykaj, seryjnie powinna być podłączona do dolotu.

airman
05-09-12, 09:19
Oby to nie był fioletowy sedan :D Wężyk tak jak pisze Matek161 podłącz do dolotu...

birchie
05-09-12, 10:57
V-tech

I kolego, VTEC, nie V-TECH!! :)

Daniel911
05-09-12, 15:12
Tak fioletowy sedan:))) Chcesz coś powiedzieć na temat tego samochodu o czym nie wiem?sory za błąd;)

AdiWNC
05-09-12, 15:47
Profilaktycznie wymień uszczelkę pod pokrywą!

Daniel911
05-09-12, 18:48
AdiWNC,czemu mam wymienić uszczelkę pod pokrywą?

AdiWNC
05-09-12, 21:08
Fakt, odczytałem to jako wyciek z pokrywy zaworów, czytanie ze zrozumieniem siada po mojej stronie ;)

Daniel911
05-09-12, 22:16
haha spoczko:d Może to i Ja tak napisałem hehe

StacekEG
05-09-12, 22:38
Zakładaj seryjną puche , bo jeżeli ktoś tak zrobił to znaczy ze pojęcia o tym nie miał i pewnie filtr kiepskiej jakości i na dodatek niczym nie impregnowany ... A na odme ( węzyk który wychodzi od pokrywy zaworów) możesz założyć filterek taki jak z norauto mały , bo to niepotrzebne wgl i tylko zasyfia kolektor w org :)

Yotomeczek86
06-09-12, 01:53
No taaa wyjął dolot, wsadził gówniany stożek i sprzedał człowiekowi.... Nieźle... Każdy wie że chodzi o Kubiak91. Najgorsze jest to że jak sobie każdy myśli że z forum to pewne... Montuj dolot, podłącz do niego odmę lub kup na nią filterek. Może napisz co jeszcze ciekawego Ci nie powiedział...

Daniel911
06-09-12, 16:32
Wiem wiem musze założyć,wielki mechanik...Dzięki wszystkim za pomoc:)

Wiesz co ktoś mi polecił te forum że warto tu zajrzeć i kupić coś ciekawego więc tak zrobiłem znalazłem właśnie samochód Kubiaka i kupiłem go mój pierwszy samochód wszystkie pieniądze co miałem to oddałem,powiedział mi tylko o falujących obrotach czasem falują i że to przez komputer robiony w firmie JHM no oey,po kupnie samochodu po paru dniach zaczął pociekać olej podczas jazdy,do wymiany simering ten kolo skrzyni ogólnie silnik cały zarzygany olejem od dołu,samochód ma ,,140Km" po zmianie komptera no i ten stożek haha,ogólnie samochód fajny tylko szkoda ze nie jest wart 1000zł a Ja dałem 6450...I powiedzicie MI tereaz gdzie mam zrobić przegląd?Bo nikt normalny mi go nie przepchnie...

birchie
07-09-12, 09:03
ogólnie samochód fajny tylko szkoda ze nie jest wart 1000zł a Ja dałem 6450

No trochę szkoda, że z tylu aut, które się tu przewijają- trafiłes akurat na to.



I powiedzicie MI tereaz gdzie mam zrobić przegląd?Bo nikt normalny mi go nie przepchnie...

Wymienić simmering, ogarnąć trochę dół silnika i powinien przejsć. No chyba, że cos jeszcze tam siedzi...