PDA

Zobacz pełną wersję : czuć spaliny w samochodzie.



silvo18
03-09-12, 17:16
Witam!
Samochód to civic V gen d15b2, odkąd kupiłem samochód czuć w kabinie spaliny. Problem pojawia się tylko przy otwartej szybie. Zauważyłem ostatnio ze czuć mocno spalinami w bagażniku, czy może jakoś tamtędy zaciągać do środka? Prosze o pomoc bo już nie wiem co robić.

markotny
03-09-12, 17:25
Sprawdź szczelność układu wydechowego. Obejrzyj dokładnie auto, wyrzuć wszystko z bagażnika, może są gdzieś jakieś otwory z tyłu którymi spaliny dostają się do środka.

albanOS
03-09-12, 21:12
Witam!
Samochód to civic V gen d15b2, odkąd kupiłem samochód czuć w kabinie spaliny. Problem pojawia się tylko przy otwartej szybie. Zauważyłem ostatnio ze czuć mocno spalinami w bagażniku, czy może jakoś tamtędy zaciągać do środka? Prosze o pomoc bo już nie wiem co robić.
U mnie jest to samo... jak otworzę okna to czuć spalinami jak są zamknięte to jest ok, z tym że ja mam wydech trochę dziurawy na wysokości drążka zmiany biegów, robi się kwasiak 2,25' zobaczymy czy się zmieni

Brylant1
03-09-12, 21:38
Jesli nie masz katalizatora to bedzie czuc spaliny, u mnie go brak i czuc troche spaliny ale tylko na postoju i przy uchylonych oknach.

jogal
04-09-12, 01:08
u mnie spaliny dostawały się przez brak podświetlania tablicy rejestracyjnej w tylnej klapie (przełożyłem klapę na szybko bo dowód zabrali za tablice usdm). Najlepiej wjechać na podnośnik lub kanał i zobaczyć czy nie ma gdzieś nieszczelności, a jeśli nie ma to dokładnie trzeba przyjrzeć się klapie (jak ma już dziury od rdzy to zaszpachlować).

silvo18
04-09-12, 10:46
muszę zobaczyć właśnie czy wydech nie dziurawy. Zauważyłem ze w bagażniku jest ''wywietrznik'' który jest pod zderzakiem może przez niego to zasysa spaliny? ''sportowa'' końcówka wydechu może mieć jakieś znaczenie?