PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z parującymi szybami



michalm
07-09-07, 07:40
Witam
Mam problem z parujacymi szybami, mianowicie jak jade to przednia szyba jakos jeszcze odparowywuje, ale jak tylko stane powiedzmy na światłach to momentalnie szyba jest cała zaparowana. Wyczyscilem juz cala dmuchawe, było tam troche lisci, szczeglownie w tym wirniczku, ale niestety to nie pomogło, tzn jakos wogole dziwnie słabo wieje na szybe przednia nawet na 4 biegu.
Powiedzcie mi jak mozna usunąć to parowanie szyb, czy jest jakies lekarstwo? Czy te Hanki maja z załozenia taki slaby nawiew? Chyba ze jedynym rozwiazaniem jest kupienie jakiegos preparatu który zapobiega parowaniu szyb?

Pomozcie prosze.

CHICKEN
07-09-07, 08:11
A jak masz ustawiony cykl? obieg wewnętrzny czy zewnętrzny?

michalm
07-09-07, 08:13
CHICKEN, mam ustawione na zewnętrzny

majlo1
07-09-07, 10:42
temat był ze sto razy , tak dla przypomnienia niektórzy mówią, że hondy tak mają , rzeczywiście więcej parują , ale ja przerobiłem cały temat i to była nagrzewnica, naprawa nie jest skomplikowana ale jej wyciągnięcie w VI ge. to masakra

kokoliew
07-09-07, 11:40
temat był ze sto razy , tak dla przypomnienia niektórzy mówią, że hondy tak mają , rzeczywiście więcej parują , ale ja przerobiłem cały temat i to była nagrzewnica, aprawa nie jest skomplikowana ale jej wyciągnięcie w VI ge. to masakra\
nagrzewnica ?
A co jej dolegalo ze ja naprawiles ?i przestaly ci parowac szyby ??

majlo1
07-09-07, 13:00
a sprawdzięłś czu ubywa ci płynu w zbiorniczku ? tak jak pisałem, poszukaj , bo było mnóstwo na ten temat , parowania szyb, z powodu wentylacji, rozszczelnionej nagrzewnicy i bez powodu, a jak się nagrzewnica rozszczelnie to po prostu dmucha ci ciepłym i wilgotnym przez wentylację na szyby, parują jak zwariowane, najłatwiej zdiagnozować, sprawdzjac czy ubywa płynu chłodniczego. gdzieś na forum jest bardzo dokładnie rozpisany temat wraz z dokładnymi zdjeciami ....

Foreigner
07-09-07, 17:10
gdzieś na forum jest bardzo dokładnie rozpisany temat wraz z dokładnymi zdjeciami ....

mam ten sam problem i chyba mi ubywa woda ze zbiornika.
moze ktos nakierowac na w/w temat bo szukalem i nie moglem nic znalezc

michalm
07-09-07, 17:45
Właśnie ubywa mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy, tyle tylko ze podejzewam jakis wyciek na ktoryms z przewodó, czy mozliwe ze ten wyciek powoduje właśnie parowanie szyb?

majlo1
07-09-07, 22:34
teraz pisze z domu a linki mamw pracy wiec moze za kilka dni podesle, dużo się naszukalem i nie pamietam czy go jeszcze mam , wpisuje w szukanie - parowanie szyb albo nagrzewnica, klient z artykułu rozbierał przód ( dwa dni roboty ), ja wsypałem proszek do chłodnic ( ten sam obwód)i nic m parowło dalej (acha wiórki testowałe w drugiemsamochodzie i nic się nie stało złego), myślałem wiec że czekamnie rozbiórka, i jakiś czas temu włączyłem ogrzewanie i nagrzewnica się zaklajstrowała , wszystko działa jakkiedyś, parowanie minimalne, szybko schodzi :-)

Foreigner
07-09-07, 22:58
teraz pisze z domu a linki mamw pracy wiec moze za kilka dni podesle, dużo się naszukalem i nie pamietam czy go jeszcze mam , wpisuje w szukanie - parowanie szyb albo nagrzewnica,

kurcze juz sporo szukalem pod roznymi haslami i nie moge znalezc, wiec bylbym wdzieczny jakbys mial gdzies link zapisany i zapodal pozniej

mEjdej
08-09-07, 14:07
Właśnie ubywa mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy, tyle tylko ze podejzewam jakis wyciek na ktoryms z przewodó, czy mozliwe ze ten wyciek powoduje właśnie parowanie szyb?
...chlodnica, przewody, pompa wody - tu moga byc wycieki. nie kapie Ci pod samochodem nigdzie? w komorze silnika nie widac plynu chlodzacego gdzies rozbryzganego? jak z temp. silnika - w normie?
...odpowietrz tez uklad

michalm
08-09-07, 17:42
mEjdej, Witam, a więc tak, pod autem sucho, przewody dotykalem na laczeniach i nigdzie nie zauwazylem wycieku, ale z uwagi na pogode, na sto procent tego nie jestem w stanie teraz sprawdzic. W komorze silnika nie widac plynu, ternmperatura silnika caly czas ponizej polowy, wiec normalnie.
Płynu nie ubywa jakos bardzi duzo ale minimalnie sie obnizylo po tych upalach. tzn teraz mam powiedzmy ok 1 cm ponad min. na zimnym silniku na nagrzanym jest troszke ponad polowe w zbiorniczku. Ostatnio dolewalem wody jakos w czerwcu i na zimnym mialem polowe zgiorniczka. Od tej powry w te uplay zrobilem ok 3,5 tys km. no i ubylo go troche. Moze to normalne ze plynu ubywa jak sa upaly?

majlo1
10-09-07, 07:52
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8393&highlight=przy+okazji+zabezpieczy%B3em+elementy+de ski+rozdzielczej ----- tutaj jest link odnośnie nagrzewnicy , u mnie wyciek był tak mały, że nie było wilgotno pod deską , no ale szyby parowały jak głupie, (przez pierwszy rok jazdy w ogóle ), mechanik powiedział, że na 90% to jest przyczyną, teraz u mnie wszystko działa bez zarzutu

Foreigner
10-09-07, 15:15
tutaj jest link odnośnie nagrzewnicy

przeczytalem i nie wyglada najlepiej. sporo roboty.
ale bede mial tak jak ten koles prawdopodobnie bo ubywa mi plyn i ostatnio bylo roszke wody na wycieraczke kierowcy (chociaz mam krzywe drzwi i leci mi gorna ucszczelka ale na podlodze woda byla dziwna)

dzieki za linka sprawdze dokladnie jeszcze te rurki i sie okaze czy musze cale autko rozbierac



teraz u mnie wszystko działa bez zarzutu

ale rozbierales tez nagrzewnice ze juz masz wszystko dobrze czy mechanik ci robil?
jak tak to ile placiles?

majlo1
11-09-07, 07:18
J nie rozbierałem, zasypałem wiórkami do uszcelaniania chłodnic bo wyciek był bardzo mały i tylko to parowanie wkurzało strasznie, zrobiłem tak w drugim samochodzie i jest to skuteczna metoda a z tym, że zapycha chłodnice nie zgodzę się bo zdarzyło mi się trak tylko raz w starej chłodnicy w punciaku, ale tak po przejechaniu ok. 180tys. , odetkałem innym płynem dwa lata temu i dalej jeździ. Wracając do tematu wsypałem i....nic się nie stalo, przez miesiac dalej parowało i minimalni ubywało płynu, no i w końcu któregoś ranka odpaliłem ogrzewanie i się zatkało :-), po prostu trzeba było chyba w ten sposób uruchomić nagrzewnicę, żeby zapracowało :-), teraz jest wszystko oki. Uważam, że warto zaryzykować jeśli jest maly wyciek, bo nawet mechanik na mysl ile rozbierani to się krzywił. Acha wyciek był tak mały, ze dywaniki były suche, po prostu ubywało ze zbiorniczka. Przy większym wycieku nie wiem, czy zadziała. Acha i ja mam ej9 d14a4, nie wiem czy podobny dostęp jest we wszystkich modelach, bo na ogół różnią się dosć mocno np. brakiem filtrów pyłkowych itd, może w twojej dostęp jest łatwiejszy.