PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb podczas deszczu



Bootsy
06-09-07, 11:26
Siemka :)

Mam taki problem. Mam civica z 2004 i podczas deszczu parują mi szyby. Filtry wszystkie powymieniane w ASO. dmuchawa działa na cały regulator, a i tak mi parują. Nie wiecie co jest? Może ktoś też ma tak?

Pozdrawiam.

agent
06-09-07, 15:33
Pewnie wsiadłeś mokry. Ja tak mam jak zmoknę. Pomaga włączenie klimy albo klasycznie przetarcie szmatką :)

denzel
06-09-07, 21:11
Może masz włączoną wewnętrzną cyrkulację (tj obieg zamknięty). Powietrze powinno iść z zewnątrz. Jak to nie pomaga to oprócz przetarcia szyby uchyl trochę szybę. W prawdzie to trochę archaiczne rozwiązanie ale skuteczne :)

Robert_F
06-09-07, 22:04
1. Przełącz na ciepłe powietrze oraz
2. Włącz klimę oraz
3. Włącz wentylator na maxa
Wydawać by się mogło, że punkty 1 i 2 się wykluczają ale tak nie jest. Najważniejsza jest klima.
Efekt murowany w ciągu kilkunastu sekund.

Robert

GENO
07-09-07, 08:20
Oprócz powyższych wskazówek polecam przetrzeć szyby środkiem w stylu "clin antypara" :hinczyk:

jaco-j1
07-09-07, 13:28
też to mam,tak jak koledzy piszą pomaga włączenie klimy,zauważ że gdy dasz nastawienie regulatora na szybę i włączysz dmuchawę to klima automatycznie się włańcza,widocznie tak musi być,jeździłem wcześniej yarisem bez klimy i wystarczał tylko nadmuch powietrza,pozdrawiam

Troll
07-09-07, 16:54
ciekawe z ta dmuchawa+klima automatem na szybe..jaki to model hanki?

GENO
07-09-07, 18:35
ciekawe z ta dmuchawa+klima automatem na szybe..jaki to model hanki?
np. mój :)

denzel
09-09-07, 21:38
W modelach z automatyczną klimą jest taka funkcja. Chodzi o to, że z klimy powietrze jest bardziej suche a co za tym idzie pary jest mniej.

Piwol
09-09-07, 22:21
ciekawe z ta dmuchawa+klima automatem na szybe..jaki to model hanki?

EU8 też tak ma

Bootsy
10-09-07, 00:37
Dzięki za rady :) Ale trochę dziwne, że takie zabiegi trza robić :) No cóż widać tak trzeba. Nadmienię, że w innym samochodzie np. w zwykłym Seicento :d :d :afro: spoko schodzi parowanie. Ale tak jak mówiłem może ten typ tak ma. :d

Konrad84
11-09-07, 10:06
Włączanie klimy nie jest super środkiem, trzeba jechać cały czas na włączonej bo inaczej znowu zaparują. Aby pozbyć się parowania szyb musicie na okres jesienno zimowy wyjąć filtr przeciwpyłkowy. To on powoduje parowanie szyb (nasącza się wilgocią i zmniejsza przepływ powietrza. Ja zawsze wyjmuję, dmuchawa chodzi sobie cichutko na I biegu nawiew ustawiony na szyby, wszystkie kratki wyłączone (oprócz środkowej górnej) i nic nie paruje. Oczywiście gdy wejdzie ktoś mokry do środka trzeba zwiększyć nadmuch na III bieg na jakiś czas, żeby nie zaparowało.
Można jeszcze na wszelki wypadek użyć płynu antyroszeniowego.

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 ]
Kratkę środkową górną zostawiam włączoną, żeby nie parowała tylna szyba. Jest coprawda ogrzewanie tylnej szyby, ale trzeba je włączać i wyłączać - upierdliwa sprawa.

denzel
11-09-07, 20:50
Nie do końca się z tym zgodzę. Mam w corsie przeciwpyłkowy i wcale nie zauważyłem zwiększonego parowania, mimo że lało w Kr ostatnio praktycznie non stop przez cały tydzień. A klimy w tym autku nie mam i sobie tez radziłem bez najmniejszego problemu.

Troll
12-09-07, 09:27
fakt cos w tych cifach jest "zepsute" szyby parują strasznie a te boczne malutkie z tyłu to juz koszmar. Swego czasu jechałem kiedys w ostrej ulewie to mnie o mało k****ca nie wzieła z klimą równiez. pomagało uchylenie szyb ..ale deszcz walił do środka. Zresztą ta klima to tez jakes nieporozumienie...

Konrad84
12-09-07, 11:38
denzel, napisałem tego posta, ponieważ też miałem problem z parującymi szybami. Zrobiłem dokładnie to co napisałem i zapomniałem, że szyby parują same z siebie.
Być może komuś to pomoże.

Pati_crx
27-09-07, 00:37
Czy, tylko w moim samochodzie jest tak, ze jak ustawie nawiew na szybe lub na nogi i szybę to odpala sie klima i nieda się jej wylaczyć ?? moja matka w sedanie ma tak, ze klima sie odpala po ustawieniu na szybę, ale da sie ją wyłączyć. Jeżeli ktoś potrafi to przerobić lub ma jakiś inny pomysl prosil bym o pomoc bo juz mnie k...wica strzela :djablek:

pzdr.

Kras
28-09-07, 08:36
Niektórzy mają, niektórzy nie. Generalnie jest tak, że wszystkie Hondy z UK mają fatalne przewietrzanie i parują jak dzikie. Hondy z JP i USA o wiele mniej. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, ale wnioski wyciągnięte na podstawie obserwacji kilkunastu modeli (i jeszcze więcej egzemplarzy)...swoich i rodziny i znajomych itd. dają jednoznacznie taki pogląd.

Koper
28-09-07, 22:13
Czy, tylko w moim samochodzie jest tak, ze jak ustawie nawiew na szybe lub na nogi i szybę to odpala sie klima i nieda się jej wylaczyć ?? moja matka w sedanie ma tak, ze klima sie odpala po ustawieniu na szybę, ale da sie ją wyłączyć. Jeżeli ktoś potrafi to przerobić lub ma jakiś inny pomysl prosil bym o pomoc bo juz mnie k...wica strzela :djablek:

U mnie (civic 3d) przy nawiewie na szybe wlacza sie klima ale mozna ja wylaczyc. Jednak niewiele jest przydatne wylaczanie wtedy klimy bo szyby zaczynaja parowac. Dlatego tak czy siak klima musi smigac zeby szyby odparowaly. Sam nawiew nie pomoze.

k4rol
28-09-07, 23:21
u mnie w civicu z 1993 roku tez parują szyby :P nie ma na to rady neistety :P

Pati_crx
29-09-07, 23:41
Jak mówił Konrad84 wyjmowanie filtrów przeciwpyłkowych pomaga, ale rozkminiłem jedną fajną rzecz, nastawiłem nawiew na ciepłe powietrze na maksa na 5-8 minut i szybki zaczely mniej parowac. Myśle, że poprostu przesuszyło to filtr, teraz przydal by sie, tylko nawiew na szybe bez klimy i było by ok. Musze jakoś przerobić tę klime bo to naprawde jest denerwujące. :djablek:

pzdr.

Marek Podlaskie
10-08-08, 15:56
Witam.Pamietajcie ze szyby trzeba od czasu do czasu przemyc.Ja stosowalem plyn do mycia naczyn Ludwik i po przetarciu do sucha bylo ok.Pryskanie plakiem zostawia tluszcz.Dochodza inne zabrudzenia i szyba wymaga mycia.Klima tak zdecydowanie poprawia .No i filtr czysty kabinowy.A reszta.Moze byc takie auto ,taki nadmuch.Chodniczki wymagaja suszenia itp.Wiele ,wiele innych rzeczy.Kto na to trafi to BINGO ha ha:)

jackon
12-08-08, 22:46
Na początku nie miałem filtra pyłkowego i szyby parowały.
Teraz mam i praktycznie problem nie występuje.

civic45
12-08-08, 23:10
fakt cos w tych cifach jest "zepsute" szyby parują strasznie a te boczne malutkie z tyłu to juz koszmar. Swego czasu jechałem kiedys w ostrej ulewie to mnie o mało k****ca nie wzieła z klimą równiez. pomagało uchylenie szyb ..ale deszcz walił do środka. Zresztą ta klima to tez jakes nieporozumienie...

u mnie na klimie nie ma mowy o parowaniu nawet jak bym jechał po dnie rzeki
faktycznie jak bez klimy to ustawienie nawiewu na wyższą temperaturę pomaga
co do działania klimy to musisz mieć coś zwalone bo u mnie klima jest taka że nawet w upały takie jak dziś 31 stopni w cieniu mam ustawione pokrętło od ogrzewania ciut poniżej połowy czyli tak na godzinie 11 i jest 21-22 stopnie w furce a na maksa to ręce mi odmraża :D

Marek Podlaskie
13-08-08, 23:51
Pewnie klimka nie uzupelniona i dlatego slabe efekty:)

Hoze
17-08-08, 15:18
W lato używaj klimy i koniecznie WYŁĄCZ obieg wewnętrzny, zimą ciepłe powietrze. Nie wiem co jeszcze...:)

domell
12-09-08, 03:14
Ten filtr to chyba niewiele pomaga bynajmniej u mnie chyba ze musi to byc filtrona bo wstawilem taki bodajze JC PREMIUM za ok 30 zl to szyby i tak paruja. Czym je najlepiej umyc od srodka bo mylem takim do okien i luster ale niewiele to pomoglo. Czym najlepiej je umyc przed zastosowaniem tego preparatu K2

Marek Podlaskie
12-09-08, 18:35
Ten filtr to chyba niewiele pomaga bynajmniej u mnie chyba ze musi to byc filtrona bo wstawilem taki bodajze JC PREMIUM za ok 30 zl to szyby i tak paruja. Czym je najlepiej umyc od srodka bo mylem takim do okien i luster ale niewiele to pomoglo. Czym najlepiej je umyc przed zastosowaniem tego preparatu K2

I to jest 60 % sukcesu

agent
12-09-08, 21:23
Z tym umyciem to potwierdzam. Szyby jak się je raz na miesiąc bobrze od środka umyje to nie parują. Sprawdziłem kiedyś jak umyłem tylko połowę.

domell
13-09-08, 14:02
Ale nie dostalem odpowiedzi czym najlepiej umyc bo umylem takim "psikadlem" z lidl ado mycia okien to efektu to raczej zadnego nie przynioslo

Marek Podlaskie
14-09-08, 16:23
Ja uzylem plynu do mycia naczyn Ludwik.Musisz pozniej dobrze umyc szybe i dobrze wytrzec