PDA

Zobacz pełną wersję : kręci, łapie, ale nie odpala :/



niuniexPL
29-08-12, 14:18
po 3 tygodniach stania w garażu postanowiłem przepalić hondę, a tu mały zonk :/

http://www.youtube.com/watch?v=z6DA4SSZoHY&feature=youtu.be


ktoś wie o co chodzi? Paliwo dochodzi, bo śmierdzi z wydechu, iskra raczej też jest, bo załapuje ale zaraz gaśnie.. no i czemu tak dziwnie wolno kręci?

jogal
29-08-12, 14:40
brak kompresji na którymś garze i rozładowany akumulator lub problem z masą. Sprawdź też luzy zaworowe.

mate1600
29-08-12, 16:09
luzy zaworowe bym wykluczył, a iskra jest czy chyba jest? lepiej sprawdz, wyczyść świece :) :) a może wachy nie masz? :) zobacz też przekaźnik pompy :)

sony556
29-08-12, 16:36
Nie ma siły dobrze zakręcić rozrusznik wsadź inny akumulator.
Mi to wygląda na brak paliwa raczej pompa albo ma za małe ciśnienie albo słabo podaje zdejmij wąż od ssaka z paliwem jest po prawej stronie i zobacz jak leci paliwo.Być może pompa się zapowietrzyła.

Na zaciąg próbowałeś go zapalić ?

niuniexPL
29-08-12, 18:25
:( nie ma iskry... przeczyściłem aparat, świece... paliwo dochodzi bo świece się zalewają jak kręcę. Po przeczyszczeniu aparatu i odpalaniu kablami z innego samochodu zakręciło normalnie, zapaliło normalnie, ale za ułamek sekundy zgasł. Aparat do wymiany - tak mi powiedział kumpel mechanik.. Dla pewności podmienię jeszcze na drugi aparat, jak będize iskra to trzeba szukać nowego aparatu... :/

na zaciąg nie próbowałem...

hahahaahha dziwne :D :D

dostałem takie PW:


Siema,
Nie chce pisac w temacie bo byc moze to glupie ale slyszalem, ze ziomkowi jednemu tez nie chciala czasem po dluzszym postoju Honda zalapac. Lapal wtedy suszarke i suszyl przez chwile aparat zaplonowy i odpalala bez problemu :p Moze tu tez pomoze- nie wiem, nie znam sie :p


no i pomogło! :D Stokrotne dzięki dla tego kto to przysłał! :) Mam w garażu kanał, w którym zbiera się woda, widocznie woda parowała i coś tam się osadzała jakaś wilgoć w aparacie. jaaa, jaki mam banan na mordzie :D

sony556
29-08-12, 19:59
No to musisz patrzeć potem czy iskra jest czy nie ma to podstawa :P

Yotomeczek86
29-08-12, 20:04
Posmaruj brzegi kopułki jakimś sylikonem to się wilgoć nie będzie dostawać i po problemie

niuniexPL
30-08-12, 03:07
właśnie tak jutro zrobię, bo zauważyłem że stara uszczelka jest trochę już "przepracowana"...

Yotomeczek86
30-08-12, 22:33
30132-PT2-006 a nabędziesz w Haparts.pl