PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 2002 zawory



zakrzes2
05-09-07, 21:13
Czy istnieje konieczność regulacji zaworów po 40000 km, a jeżeli tak to jak to zrobić ?

Mr_Harry
06-09-07, 09:05
Mi coś takiego mówili w serwisie i zdaje się, ze robiłem po około 40 od ostatniej regulacji, czyli przy 160 tyś. Podobno (wg książki serwisowej) powinno się dokręcać śruby regulacyjne kluczem dynamometrycznym, ale nikt tak nie robi. Mechanicy zwykle dokręcaja na wyczucie. W Hondzie 1.4 reguluje się dokrecajać/odkrecając przeciwnakrętki na dźwigienkach. Nie ma płytek ani popychaczy hydraulicznych. Jak w innych wersjach silnikowych to nie wiem. Przy regulacji zwykle wymienia sie uszczelkę pod deklem lub uszcelnia na silikon. Regulację robi się na zimno. Koszt w Warszawie około 120 (np. na Parowcowej) do 40 chyba na Mrówczej. Ale nie wiem czy za 40 to reguluja, czy tylko dekiel przetrą szmatą :) Jak się robi to poszukaj na forum - były linki do manuala. Jak nie robiłeś sam nigdy - to nie wiem, może lepiej zapłacić i mieć z głowy.

Troll
07-09-07, 08:21
Jak sie ma szczelinomierz i zdolności manualne oraz lekkie doświadczenie to możana samemu...
Co prawda ja miałem zoonka po regulacji i przebiegu parusek km odkręciła sie jedna ze śrob kontrujących i wpadła do misy olejowej :) Tak wiec morał jest taki że trzeba wszystko 2 razy sprawdzić i będzie oki.:)

zdroyek
07-09-07, 08:33
a ja z innej beczki, jakie są zagrożenia lub minusy nie regulowania zaworów? co do ceny w wawie o ile mówiliście o autoryzowanych serwisach to cena wraz z wymianą uszczelki waha sie pomiędzy 170 a 250 w zależności od zakładu i tego czy masz założony gaz czy nie

Troll
07-09-07, 15:55
co ma do tego gaz????

civic45
07-09-07, 20:30
na gazie regulacja co 20 tys

Mr_Harry
09-09-07, 17:07
Konsekwencje nieregulowania na benzynie to zła praca silnika, nie osiąganie pełnej mocy, nierówna praca i nie wiem może jakieś osady/zanieczyszczenia kolektora.

Natomiast na gazie to może poprostu cofnać się płomień przez niedomknięty zawór i BUM. Więc na gzaie to raczej lepiej miec dobrze wyregulowane. A jezeli mówicie, ze co 20 tyś. na gazie to nie wesoło - dla niektórych to nawet co pół roku 200 zeta.

Troll
10-09-07, 08:34
Tak na marginesie ... na PB równiez sie pali mieszanka nie tylko na gazie A z drugiej strony kto zakłada instalację podciśnieniowa do takiego auta ??? .
Instalki sekwencyjne zazwyczaj maja jakąs wizualizację lambdy i można to ustawić zeby nie ganiać na ubooogiej mieszance co w rezultacie prowadzi do ""mniejszego spalania LPG :) "" oraz wyzszej temp mieszanki a tym samym wypalaniem gniazd zaworowych ..tyle.

Konrad84
11-09-07, 09:17
Uważam, że nie opłaca się regulować samemu zawory (chyba że jest się mechanikiem, który robił to już wiele razy i posiada szczelinomierz), inaczej można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Koszt wyregulowania zaworów w ASO to 80 zł. Uszczelke zmieniają za każdym razem, podobno prewencyjnie, według mnie jest to naciąganie klienta, bo wystarczy zmieniać co drugie zdejmowanie dekla (chyba że jest duży odstęp czasu między pierwszym a drugim). Poza tym, w razie czego, uszczelkę można wymienić samemu.

eVok
29-09-07, 19:15
jak zrobisz sam to wiesz co masz.a jak oddasz do ASO to różnie to bywa :)