PDA

Zobacz pełną wersję : Olej na swiecach



krystian.NH
04-09-07, 12:55
dzis zmienialem swiece i kable,zauwazylem ze swiece sa brudne od oleju, szczegolnie swieca ktora jest pierwsza z lewej strony jak sie patrzy na silnik..bylem u mechanika bo mialem za krotki klucz do swiec zeby odkrecic ta z lewej,wymienil i powiedzial ze do wymiany jest uszczelka pokrywy,ale ze to nie jest nic niebezpiecznego tyle ze bede mial olej na swiecach..teraz pytanie czy to rzeczywiscie nie jest nic niebezpiecznego?jesli jest to jakie moga byc konsekwencje tego..ta uszczelka niby kosztuje 20zl wiec tak czy siak ja wymienie,ale mimo to dzieki za odp :)

pozdrawiam

skolopendra
06-09-07, 15:36
zauwazylem ze swiece sa brudne od oleju,

pasowało by zmierzyć kompresje na silniku,prawdopodobnie już dogorywa :/


.ta uszczelka niby kosztuje 20zl wiec

jej nie kupuj, jedz do aso i kup za 50 parę złotych i wymień sobie

karpik85
06-09-07, 19:15
Ty nie potrzebujesz uszczelki pokrywy, tylko komplet czterech uszczelek, które są w pokrywie zaworów, a uszczelniają ten kanał w którym znajdują się świece. Może nie jasno to napisałem, ale jak ktoś widział pokrywe silnika od środka to wie które uszczelki mam na myśli. W JC na Al. 29 listopada kosztuje ten komplet 35 złotych, wiem bo wczoraj kupowałem, mechanik mi je zmieniał jak zdejmował pokrywe do regulowania zaworów.

EDIT: CHociaż oczywiście jak zdejmiesz pokrywe to i uszczelke pod nią też powinieneś nową założyć.

sadam
06-09-07, 19:26
CHociaż oczywiście jak zdejmiesz pokrywe to i uszczelke pod nią też powinieneś nową założyć.
ja swoja 4 razy zakladalem i sciagalem i nie cieknie wiec niekoniecznie

karpik85
06-09-07, 19:34
Teoretycznie powinno się zmieniać, chociaż czytałem tutaj na forum, ze wiele osób nie zmieniało i nic nie ciekło, wiec kwestie zmiany należy pozostawić każdemu osobiście ;)

otis
07-09-07, 10:12
Słuchajcie...
A czy jeśli kolega widzi olej na świecach to nie jest oznaka zużytych pierścieni? Czy zawsze jak pierścionki są zużyte powinno być widać olej na świecach, czy jedno z drugim nie ma nic wspólnego ??

Spider22
07-09-07, 13:08
zależy co rozumieć brudna od oleju na zewnątrz szkliwo czy od środka elektroda jest cała okopcona. jak od zewnątrz to należy usunąć wyciek spod uszczelki raczej nie groźne dla świecy ten olej choć wygląda to nie estetycznie, jeśli brudna na elektrodzie no to już mamy do czynienia z braniem oleju przez silnik (pierścienie lub uszczelniacze zaworowe) w tym wypadku należałoby usunąć usterke ze względu na żywot świec i osiągi silnika.

otis
07-09-07, 14:37
A w drugą stronę... Czy jeśli pierścionki i/lub uszczelniacze są zjechane to elektrody świecy MUSZĄ być zabrudzone olejem czy nie?

CHICKEN
07-09-07, 14:41
Nie muszą chyba. Wtedy można też sprawdzić na węch olej. Wyciągnąć bagnet i zbadać kleistość (czy olej nie jest jakiś rozwodniony) oraz zapach (czy czuć benzynę).

Tak mi się przynajmniej wydaje ;)

otis
07-09-07, 14:46
Czuć benzymą to raczej tak czy siak nie będzie bo to przecież olej dostaje się do komory spalania w wypadku uszkodzonych pierścionków lub uszczelniaczy, a nie benzyna do oleju. Ciekawi mnie czy można w jakiś prosty sposób zdjagnozować czy padają pierścionki, czy uszczelniacze bo z tezą o dymieniu to różnie bywa :/

karpik85
07-09-07, 15:05
Sprawdza się kompresje silnika. Jeżeli kompresja jest w normie to znaczy, ze olej znika przez uszczelniacze. A jeżeli kompresja słaba to znaczy, ze pierścionki padły.

otis
07-09-07, 15:25
Dzięki!

Tak myślałem ale nikt nigdy tego wprost nie napisał. 12 atmosfer to norma o ile dobrze pamiętam?

krystian.NH
07-09-07, 23:35
Hmm..no ja musze powiedziec ze przejechalem okolo 1500 km i oleju jest (po wymianie) tyle ile bylo takze chyba jest ok :)..karpik85, z tym olejem na swiecach bylem sie pytac w sklepie z czesciami na ul fatimskiej - Maxima..gosc mi mowil i pokazywal o te 4 uszczelki w pokrywie zaworow ze trzeba je wymienic jesli takie cos mam + uszczelka pod pokrywa, ale ze te 4 uszczelki sa prawie niedostepne :O,ale ze mozna je zastapic silikonem jakims tam ale ja bym sie w to nie bawil raczej..no ale jak w jc na aleji 29 listopada jest to pojade kupic na dniach :).a jutro pojade sprawdzic kompresje w silniku, dam znac co mechanik powie o tym, moze sie komus to przyda kiedys

karpik85
08-09-07, 00:05
Al. 29 listopada 106 na przeciw stacji BP ja tam kupowałem przed wczoraj i mieli od ręki na sklepie, koszt 35 złotych za komplet.