PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie silniki będą pasować za D16Y8 bez przeróbek



tomeksmig
24-08-12, 14:03
Muszę wymienić silnik bo naprawa będzie droższa niż wymiana. Pomyślałem że jeżeli już mam wymienić to może wstawić jakiś inny. Proszę o radę. Dodam że to jest automat.

HG__wwa
24-08-12, 14:29
a co tam takiego się stało, że niby ma byc naprawa droższa? wiesz w ogóle ile jest wart d16y8? to całkiem fajny silnik
A jak masz w automacie, to nawet jak zapodasz taki sam, czyli d16y8 ale w manualu to nie obędzie się bez przeróbek.. nie mówiąc o innych motorach.
a za taki d16y8 to trzeba dac około 2-3 koła i nie wiesz czy kupisz sprawny, czy wszystko będzie ok.
Gdyby to był d14 to lepiej byłoby zmienic słupek chociażby ale to d16vtec

tomeksmig
24-08-12, 14:43
:confused:

Nie wiem co się stało nie ma mnie teraz w domu hondę dopiero co kupiłem i mechanik powiedział że poprzedni właściciel musiał jeździć bez oleju i jak go rozbierze to dopiero będzie wiadomo co i jak ale zasugerował że taniej będzie zmienić silnik. Wysłałem żonę do innego mechanika jak wróci to dam znać

HG__wwa
24-08-12, 15:11
no właśnie.. mechanik nawet nie wie co to za silnik i ile jest wart. zmień mechanika. d14 nie warto by było pewnie robic, chociaż i to wolą ludzie remontowac i miec pewny silnik a nie kupowac drugi za 500-800 bo to loteria. a takie d16y8 to chodliwe silniki
znajdź mechaniora co się zna na hondach i niech ustali ile remont wyniesie

tomeksmig
24-08-12, 16:16
A wie ktoś może ile kosztuje generalny remont silnika żebym miał jakąś orientacje

Michał102
24-08-12, 16:49
1600-2000 zł powinno Ci wystarczyć. Najlepiej poszukaj kogoś polecanego na forum, kogoś z Twoich okolic. Przypadkowi mechanicy często partolą robotę i składają silniki na najtańszych zamiennikach... wkładają to, co akurat ma hurtownia w której się zaopatrują.

markotny
24-08-12, 18:14
Ja na części do remontu wydałem w przybliżeniu ok 1700zł po rabatach. Wymieniałem praktycznie wszystko, począwszy od pierścieni, panewek, uszczelniaczy zaworowych a skończywszy na najmniejszym uszczelniaczu czy innym simmeringu. Po drodzę doszło jeszcze kilka nie planowanych wydatków jak np. komplet nowych zaworów wydechowych, więc trzeba sie na to też przygotować.

tomeksmig
25-08-12, 08:25
Witam drugi mechanik potwierdził wyraźnie odzywają się panewki. Poza tym autko strasznie zamula.

skolopendra
25-08-12, 10:08
i mechanik powiedział




potwierdził wyraźnie odzywają się panewki

i co z tego
więcej już nie jedz do żadnego z nich



1600-2000 zł powinno Ci wystarczyć.

to aż nad to

tomeksmig
25-08-12, 10:58
No to mam rozumieć że jak odzywają się panewki to znaczy że nie koniecznie silnik jest do remontu? Nie ma mnie teraz w domu będę dopiero na koniec września i to mnie najbardziej boli. Mechanicy żone traktują z góry bo jak pod warsztat podjeżdża blondynka to każdy myśli że nie wie gdzie się maskę otwiera. Bardzo mi zależy żeby zdjagnozować problem i kupić co trzeba przed moim przyjazdem żeby można było odrazu robić.

Marcin1792
25-08-12, 18:33
To już lepiej niech żona podjedzie do kogoś znanego i obeznanego z forum :) Jeśli mieszka niedaleko, na pewno pomoże bardziej niż Ci mechanicy. - przynajmniej w ogarnięciu przyczyny i kosztów.