PDA

Zobacz pełną wersję : coś stuka po wymianie klocków



distant
04-09-07, 00:40
wymieniłem klocki w swojej d14a4 i po 2 dniach coś zaczęło stukać chyba z lewej strony z przodu. sprawdzilem gnizda klocków, wszystko dobrze przykręcone, auto hamuje dobrze, nic sie nie dzieje. Tylko ze cos stuka, ale tylko gdy ruszę do tyłu i nacisnę hamulec (wtedy 1 stuk), a jak potem do przodu to przy 1 naciśnieciu hamulca (nawet bardzo lekkim, ktore nie powoduje prawie zadnej zmiany predkosci) slychać 2 stuknięcie. pozniej przy jezdzie na wprost i hamowaniu juz nie stuka, no chyba że znowu cofne i nacisnę na hamulec (tutaj znowu stuk), ruszę do przodu i znowu nacisnę na hamulec (i tutaj znowu stuk :aloha: )
tak się zastanawiam, czy wszystko jest ok... jak na mój gust to raczej nic z hamulcami chociaż ten zbieg okolicznosci z wymianą klocków martwi mnie. może przegub napędowy?

fafik79
04-09-07, 11:15
liczac stuki to jest tak... cofasz i hamujesz stuk... oba klocki na raz sie przesowaja... potem jedziesz do przodu ... stuk stuk... najpierw jeden potem drugi ... pozniej jak juz jedziesz do przodu to nie ma stuk stuk poki nie pojedziesz do tylu i nie zrobia stuk... teoria malo prawdopodobna ale do stukow pasuje ;]

jogal
04-09-07, 11:42
A spróbuj może mocniej dokrecić koła, u mnie kiedyś podczas ruszania i hamowania słyszałem też jakieś stuki, myślałem że to przeguby, ale kupiłem sobie lepszy klucz do kół, przykręciłem mocniej koła i jak ręką odjął.

distant
04-09-07, 17:05
liczac stuki to jest tak... cofasz i hamujesz stuk... oba klocki na raz sie przesowaja... potem jedziesz do przodu ... stuk stuk... najpierw jeden potem drugi ... pozniej jak juz jedziesz do przodu to nie ma stuk stuk poki nie pojedziesz do tylu i nie zrobia stuk... teoria malo prawdopodobna ale do stukow pasuje ;]

no ale co stuka, skoro z klockami wszystko ok? :d czasami sobie tez stuknie (moze z 2razy stuknęło) jak wjechalem w dziure. stuki są metaliczne, pojedyncze, cofam i hamuje - 1 stuk, ruszam do przodu i naciskam na hamulec - stuk nr2 :/ i stuka coraz glosniej, co mnie nie ukrywam martwi.


A spróbuj może mocniej dokrecić koła, u mnie kiedyś podczas ruszania i hamowania słyszałem też jakieś stuki, myślałem że to przeguby, ale kupiłem sobie lepszy klucz do kół, przykręciłem mocniej koła i jak ręką odjął.

koła za przeproszeniem doje#####, na samym początku to sprawdziłem i nic...

marcov
04-09-07, 22:15
skoro przed wymiana bylo wszystko ok to ajprawdopodobniej cos zostalo zle zlozone. Sprawdz jeszcze raz jarzmo, zacisk i klocki, a przedewszystkim czy wszystkie blaszki zostaly zalozone tak jak byc powinny

distant
15-09-07, 23:23
[ Dodano: Sob 08 Wrz, 2007 ]
wczoraj sprawdziłem jedną rzecz... i nasuwa się pytanie: czy klocki powinny w szczękach być sztywno zamontowane i nie mieć możliwości ruchu (na logike - tak), tzn czy pomiędzy tymi blaszkami dociskającymi nie powinny mieć wcale luzu, czy też może być np 4mm luzu (klocek daje się przesuwać o ok 0.5cm w góre i w dół, moze to stuka?).

Wooyyek
16-09-07, 04:13
No 5mm to IMO jest za duzo.
pomiedzy klockami a prowadnicami jest minimalny luz(0,5mm na oko) ale nie az tak duzy jak u Ciebie.
Znalazles wiec przyczyne stukania......mam wrazenie ze zamontowales niewlasciwe klocki......

marcov
16-09-07, 14:20
Tak podejzewalem od samego poczatku ale zakladalem do samego konca ze zostaly zamontowane takie same klocki. luzu tak naprawde nie powinno byc, bo to sa te sprezynki zeby umozliwiac przemieszczanie sie klocka gdy jest taka potrzeba a podczas bezruchu aby trzymaly go sztywno, teraz nie sa trzymane przez sprezynki wiec tluka sie podczas jazdy

Lcfr
16-09-07, 17:50
No 5mm to IMO jest za duzo.
pomiedzy klockami a prowadnicami jest minimalny luz(0,5mm na oko) ale nie az tak duzy jak u Ciebie.
Znalazles wiec przyczyne stukania......mam wrazenie ze zamontowales niewlasciwe klocki......

dokadnie..... ;)
kto te klocki dobierał?

do qp 1,5 moga pasowac praktycznie 1rodzaj klocków NISSIN
ewentualnie do zacisku akebono - inny rodzaj
moze ktos cos pomylił ????
(choc nie da sie tego włozyc zamiennie bo mam 2 auta z tymi zaciskami)