PDA

Zobacz pełn± wersję : Problem z zapłonem



mixturant
22-08-12, 23:17
Witajcie. Dosięgn±ł mnie taki problem:

Gdy auto zaczyna się nagrzewać podczas postoju (wskazówka zaczyna się podnosić od poziomu min do połowy skali) zaczyna przebierać jakby tracił iskrę na którym¶ z cylindrów. Odczuwanie trzęsie się i słychać, że wypada który¶ z zapłonów. Spadaj± obroty do ok 500 - 450 obr/min.

Natomiast podczas nagrzewania w czasie jazdy czuć lekkie poszarpywanie jakby wci±ż wypadał który¶ z zapłonów, jednak podczas wci¶nięcia sprzęgła i zatrzymania auta chodzi normalnie. Zdarzy mu się, że wypadnie jaki¶ zapłon, ale jest to nieporównywanie rzadziej niż w przypadku nagrzewania na postoju. Raz na jaki¶ czas spadn± obroty do 500 - 450 obr/min, ale po chwili samoczynnie wracaj± do normalnych 850 obr/min.

Podczas jazdy w dłuższej trasie utrzymuje się poszarpywanie.

Wymienione zostały:

- nowe kable WN Vision,
- nowe ¶wiece NGK i Bosch (dwa nowe komplety)
- cewka podmieniona z innego auta (stan nieznany)
- moduł z innego auta (stan nieznany)

Sytuacja jest nadal taka sama. Kopułka i palec były czyszczone z nagaru. Nie s± nowe, ale w stanie nadaj±cym się jeszcze do użytku.

Proszę o podpowiedzi gdzie szukać dalej, bo mi się już pomysły kończ±.

Pzdr Mixtur

Michał102
23-08-12, 09:40
Problemu możesz jeszcze poszukać w komputerze. Kumpel miał ostatnio identyczny problem w VW polo. Wiem, że to zupełnie inny samochód, ale sprawdzić kompa nie zaszkodzi. Najpierw go zresetuj... jak dalej będzie wariować, to podmień na inny jak masz gdzie¶ do takiego dostęp.

PS. nie wiem, czy aby nie walnę teraz gafy, ale gdzie¶ kiedy¶ chyba wyczytałem, że takie objawy mog± się pojawić przez zepsuty alternator. Jak on będzie walnięty, to ma jaki¶ wpływ na komputer.