PDA

Zobacz pełną wersję : ej9 się grzeje



smiesznyczort
20-08-12, 13:03
Siemanko, wracając znad morza killa razy łapałem predkości 160- 170. Jadąc tak przez ok 3min. wskazówka od temperatury zaczęła się podnosić, czego nigdy nie robiła(zawsze równo w poziomie). Potem już przy 140 było to samo. Jeśli redukuje przy 120 na trzeci bieg i cisne do odcięcia nic się nie dzieje ale jadąc dłuższą chwile 140 i wyżej temperatura się ponosi... Nigdy tak się nie działo. Jakieś wytłumaczenie? Auto to Civic ej9 d14a3, posiada sekwencyjne LPG ale na PB jest to samo.

-płyn wymieniony(zaraz po zalaniu robi się brązowy, może płukanie?)
-chłodnica nigdy nie wymieniania(14lat)
-stan płynu w normie

Grzebane: ssak b7+reoznator H22+BMC w obudowie+dolot zimnego, 4-2-1(chinol), brak kata,

DemoN
20-08-12, 18:49
Powodów moze być kilka.

-Chłodnica, niedrożna, zasyfiona przez co wydajność chłodzenia mniejsza
-pompa wody
-termostat, może nie otwierać sie do konca badz calkiem zablokować
-korek chlodnicy, nie upuszcza cisnienia
-uszczelka pod głowicą

Dziwne że nie znika ci płyn, w chłodnicy masz pełno? na zimnym w wyrownawczym masz odpowiedni poziom? Jak sie tak zagrzał nie miales pelnego wyrownawczego? Weże ci nie puchna jak sie zagrzeje? Sprawdz jeszcze czy nie widac sladow oleju w wyrownawczym, czy nie masz mleka pod korkiem oleju. Odkrec korek o chłodnicy i odpal silnik, sprawdz czy ci plyn nie bombelkuje i czy nie czuc spalin w chłodnicy. Wentylator załącza sie prawidłowo jak sie zagrzeje silnik?
Najpierw posprawdzaj te rzeczy a potem bedziemy mysleć.

bartek1706
21-08-12, 13:24
Mam tak samo w d15b2, zaczynało się jak u Ciebie, potem zaczął znikać płyn chłodzący, więc u mnie to zapewne UPG...

vnv_nation
21-08-12, 15:17
Jak plyn nie znika to raczej na 99% chlodnica pozatykana

smiesznyczort
21-08-12, 16:40
Wszytko jest ok, tzn. nic nie puchnie, stan płynów w normie, mleka też nie ma, nie śmierdzi spalinami, wentylator się załącza. Zacznie jednak od wymiany termostatu, może po prostu się zacina. Dzięki za informacje. Będę pisał czy coś się zmienia.