PDA

Zobacz pełną wersję : Prawidłowo ustawiony rozrząd w D16Y8



Redrekin
19-08-12, 21:34
W polskim manualu narysowane jest żeby rozrząd w D16y8 ustawić na znaki które znajdują się na obudowie rozrządu , w anglojezycznym manualu jest narysowane ,że na równo z płaszczyzną głowicy. Jak jest więc prawidłowo?
No i druga sprawa ustawienie zapłonu , w polskim napisane że na 16* na zamachowym, w angielskim ,że na 12*. Z tego co wiem po 96 roku na kole pasowym było zaznaczone 10* , 12*, 14*.
więc są błędy w polskim manualu (przynajmniej w moim wydaniu) , zauważyłem ,że momenty dokręcanie niektórych śrub też się różnią w obu wersjach.

Redrekin
20-08-12, 16:00
Nikt nie wie który opis jest prawidłowy? No to jak to ustawiacie u siebie?!

kubaszow
20-08-12, 18:25
rozrząd w D16y8 ustawić na znaki które
Ja u siebie juz drugi raz ustawialem na rowno z plaszczyza glowicy i wszystko jest ok.
Ktos tu byl co ustawil na obudowe i mial problemy z autem.

Redrekin
20-08-12, 22:21
Ja u siebie juz drugi raz ustawialem na rowno z plaszczyza glowicy i wszystko jest ok.
Ktos tu byl co ustawil na obudowe i mial problemy z autem.
Ktoś potwierdzi?

kubaszow
20-08-12, 22:30
Mam manuala angielskiego i polskiego i w obu jest tak samo.

Lipiec
21-08-12, 01:12
dołączam się do pytania muszę wymienić pasek i pompę wody bo kupiłem nie dawno furkę.

kubaszow
21-08-12, 10:08
Bierzesz manuala i wymieniasz:)

Redrekin
21-08-12, 10:49
Watplwość dotyczy tego ,że w polskim manualu napisane jest : "ustawić znak TDC koła pasowego wału rozrządu zgodnie ze znakami na tylnej osłonie rozrządu. " w ang : "set the camshaft pulley to TDC. Align the TDC marks on the camshaft to the cylinder head surface. " (czyli zgodnie z powierznią głowicy).

CRX1
21-08-12, 15:41
Koło wałka rozrządu ustawiasz znakiem UP do góry ,znaki poziome równolegle do głowicy.Małe koło wału korbowego zgodnie ze znakiem na obudowie.Ważne jest też napięcie paska,ale jak czytałeś manuala ,to wiesz o co chodzi:)

Redrekin
21-08-12, 18:10
Koło wałka rozrządu ustawiasz znakiem UP do góry ,znaki poziome równolegle do głowicy.
No właśnie , teraz mam ustawione na znaki ,nie do płaszczyzny głowicy, zapłon ustawiony na lampę ,aparat zapłonowy prawie na środku, auto jakoś tam jeździ. Ale odkąd zobaczyłem w innym manualu i na forach zagranicznych ,że ustawiają na płaszczyznę głowicy to nie daje mi to spokoju. W wypadku przestawienia do płaszczyzny głowicy, musiałbym kółko o ząb przestawić, ciekawe jak wtedy wypadnie ustawienie zapłonu.

CRX1
22-08-12, 00:17
Nigdy ustawienie aparatu nie wyszło mi idealnie w połowie,a hondy latają jak wściekłe.Wysarczy przestawić rozrząd o jeden ząb i efekt bedzie taki ,że auto bedzie zbierac sie tak sobie.W zeszłym roku wymieniali rozrzad w II genie u człowieka z crx info i walneli się o dwa zęby .Rex osiagał max-a 70 km/h ,takze popraw i ustaw zapłon.

Redrekin
22-08-12, 01:09
,takze popraw i ustaw zapłon.
Przestawię, zobaczymy jak będzie.
Okazało się że nie mogę ustawić na płaszczyznę głowicy, znaki przy ustawieniu GMP nie pokrywają się. Znam jednak przypadek (u kolegi) ,że na płaszczyznę pasuje , a na znaki na obudowie nie. Czyżby w D16Y8 były różnie nabite znaki na kółkach?