PDA

Zobacz pełną wersję : Gaśnie przy zwiększonym poborze prądu..



Mahcin
19-08-12, 13:37
Witam.
Dziś samochód po nagrzaniu się zgasł. Później zauważyłem że gaśnie po wciśnięciu sprzęgła (obroty spadają od razu do 0).
Więc wychodzi że coś jest nie tak na jałowych.
Po ostygnięciu odpaliłem i było OK... dopóki nie włączyła się chłodnica...
Podobnie jest ze światłami - jak włączam to obroty spadają, samochód tak jakby próbuje je podniećś ale mu nie wychodzi i czasami też gaśnie :(
Tak samo przy kręceniu kierownicą.

Z czym może być problem?
Akumulator wykluczony bo sprawdziłem
Alternator? Lampka ładowania się nie zaświeca, może alternator nie daje rady? Doładowuje aku ale na reszte nie starcza?
Może pomogłoby podciągnięcie linki gazu?
Jak zgaśnie, to tak jak bym znowu przekręcił zapłon (słychać pompę, lampki na desce od oleju i aku się świecą)

A i kompa resetowałem

Mój silnik to D15B2, HB, EG4

smn
19-08-12, 21:24
Mozesz sprawdzic mase, swiece innych pomyslow nie mam. Jak masz lpg to jedz na regulacje.

Mahcin
19-08-12, 21:32
Masy przy akumulatorze i silniku sprawdziłem. Gazu nie mam.
A krokowy albo przepustnica?

Mahcin
21-08-12, 18:03
krokowy wyczyściłem, ale to nie przez to tylko przez pęknięty wężyk (wymieniłem)
Jest znacznie lepiej ale jeszcze czasami gaśnie jak jest duży pobór prądu.
Ale teraz słychać że pompa paliwa głośno chodzi.
Może to być przez tą pompę? nie wyrabia czy coś?

GT-R
21-08-12, 18:56
Podmień krokowy na zdrowy i wtedy sprawdź, u mnie było podobnie i dopiero po wymianie krokowego się uspokoiło.

Mahcin
21-08-12, 19:02
ale krokowy wyczyściłem i jak jest zimny to obroty są ok (około 800). cały czas po odpaleniu pompa głośno chodzi (a jak ją słychać na wolnych obrotach to chyba coś z pompą?), a jak włączy się kilka odbiorników + wiatrak chłodnicy to czasem gaśnie (już tylko czasem bo wymieniłem ten wężyk i tylko jak jest kilka odbiorników)

Jak na moje to pompa nie daje rady podtrzymać tego wszystkiego (światła, wiatrak chłodnicy, dmuchawa i radio).
Im więcej poboru tym trzeba więcej prądu więc więcej paliwa (chociaż jeździ i przyśpiesza normalnie).

BTW pompa tak buczy że i tak lepiej wymienić niż gdzieś stanąć i nie ruszyć. :mad:

Ale jak macie propozycje to pisać! Pompa przyjdzie dopiero pojutrze i jutro może coś bym jeszcze posprawdzał ;)

Van_Dal
21-08-12, 21:25
wymień alternator, regulator prawdopodobnie ma przebicie na mase
DLA SPRAWDZENIA
odepnij obie wtyczki od alternatora (1 wielka zielona 3 lub 4 pinowa a drugie to biały gruby kabel)
odpal i powłączaj wszystko co możesz, jak nie zgaśnie to wiesz już co zepsute

Mahcin
21-08-12, 22:39
to wtedy by chyba nie było ładowania? A jest :)

markotny
21-08-12, 23:49
odepnij obie wtyczki od alternatora (1 wielka zielona 3 lub 4 pinowa a drugie to biały gruby kabel)
odpal i powłączaj wszystko co możesz, jak nie zgaśnie to wiesz już co zepsute

Mhm i przy okazji rozładuj sobie akumulator:rolleyes:

To sie sprawdza w ten sposób, że bierzesz miernik w łapkę odpalasz auto i mierzysz napięcie między (+) a (-) na akumulatorze. Następnie zwiększasz obroty silnika gdzieś na 3000 i mierzysz ponownie, powinno podbić napięcie do ok 14,2-14,5V. Potem włączasz światła i np. klimę jak masz, zwiększasz obroty i znowu mierzysz, powinno nieznacznie podbić napięcie.

Moja rada - zdemontuj i dokładnie drobnym papierem ściernym wyczyść masę(styki) idącą od skrzyni do podłużnicy i od (-) akumulatora do budy.

Mahcin
21-08-12, 23:55
ładowanie bez obciążenia: 14,28 i z czasem spadek do 14,23 (po upływie 5-10min) na jakimś tanim mierniku :P
ze światłami: 14,18
Obrotów nie zwiększałem, bo nie wiedziałem (robiłem to 2dni temu i na wolnych obrotach)
masa przy aku wyczyszczona, ta od skrzyni mogła być pominięta (w sumie czyściłem 4 masy, ale czy od skrzyni to nie wiem)

Van_Dal
22-08-12, 21:56
jak odłączysz to na kilka minut to nic sobie wiele nie rozładujesz a czasu wystarczy na wszystko

ECU jest podłączony bezpośrednio z 2 lub 1 pinem w regulatorze napięcia i jakiekolwiek usterki tego ostatniego mogą wpływać na ECU