PDA

Zobacz pełną wersję : ek3 '97 co trzeba powymieniać



ges
17-08-12, 16:49
Witam wszystkich wczoraj kupiłem swojego wymarzonego civica :cool: i mam kilka pytań ,

wiem że trzeba wymienić rozrząd i pewnie wszystkie płyny, ale słyszałem też coś że przy 200 tys do wymiany jest pompa wody , czy to prawda ? i czy coś jeszcze powymieniać tak żeby mieć potem spokój,

a drugie, to po odpaleniu silnik kręci sie na 1500 obrotów, poczym od razu spadam na jakieś 600-700 i tak jakby go coś dławiło, gdzieś widziałem że to normalne, to jak z tym jest ? aha dodam że jest kolektor 4-2-1 ale to on chyba nic do tego nie ma nie ?

dzięki za odpowiedzi, i troche wyrozumiałości bo dopiero zaczynam przygode z hanka :D

Karpiczek
17-08-12, 17:14
Witaj wśród posiadaczy Hond! Napisz coś więcej o swoim civicu, jakie ma oznaczenie silnika, kupiłeś w kraju od prywaciarza czy handlarza?
Honda przewiduje przy przebiegu 200 tys. tzw. duży przegląd. Dalej, więc zaleca wymianę paska napędu rozrządu, płyny chłodzącego, świec zapłonowych, wkładu filtra powietrza, filtra paliwa, oleju silnikowego wraz z filtrem, płyny hamulcowego oraz kontroli luzu zaworów.

Tak przewiduje producent w książce obsługowej. W pierwszej kolejności, moim zdaniem, warto byłoby wymienic pasek rozrządu oraz skontrolowac stan pompy wody.
Jeśli chodzi o obroty, u mnie po odpaleniu wzrastają one do około 1500 i następnie stopniowo obniżają się do tych ~850, biegu jałowego.
Pozdrawiam!

Starstruck
17-08-12, 17:33
No napisał, że EK3, to na 99,9999999999999999999999% jest to D15Z6 :).

ges
17-08-12, 17:39
a dzięki dzięki :DD
silnik to D15Z6 takiego szukałem w końcu trafił się w dość dobrym stanie :D kupiony od prywaciarza, w 2007 sprowadzony z niemiec z przebiegiem 170 tys ( jest cała książka jak i jakieś inne dokumenty po niemiecku chyba rachunki za przeglądy, ale raczej na pewno nie jest to lipna książka nie wygląda przynajmniej ...) obecnie ma 215 tys, może trochę więcej ale kto to wie, jest założony kolektor 4-2-1, jakaś krótka skrzynia z FD 4,4 , sportowy dolot wraz ze stozkiem, i tak ******y tłumik że mózg roz*****y, nadkola jak to w honda robione były, ale stan budy jest dość dobry, plastiki w środku też, elektryka cała sprawna.

co do tego rozrządu i pompy wody, mam kolege mechanika i właśnie dzwonił, mówi ze wymiana całego rozrządku i pasku i rolek, wraz z wymianą pompy wody i wszystkich płynów i oleju da rade zrobić za 900-1000 czy to jest przyzwoita cena ? czy da się taniej ??

Maskunt
17-08-12, 17:46
Na dzień dobry wymień żeby potem nie mieć niespodzianek: wszystkie płyny (płyn wspomagania i olej skrzyni biegów też, najlepiej na oryginalne hondowskie, nie jest to wielki wydatek, a pewnie nigdy nie były wymieniane), rozrząd (pasek i napinacz), pompę wody (koniecznie razem z uszczelką, uszczelka to groszowa sprawa), filtr oleju, filtr powietrza i kabinowy (jeśli jest), filtr paliwa, świece. Sprawdzić stan klocków i tarcz hamulcowych (KONIECZNIE), sprawdzić luzy zaworowe, pojechałbym od razu na szarpaki i podnośnik żeby sprawdzić stan zawieszenia, zresetuj komputer i zrób samodiagnostykę. To powinno starczyć żebyś mógł bezpiecznie dla siebie i samochodu się poruszać, reszta ewentualnych usterek wyjdzie w praniu. Po części odezwij się do Dzidy z Haparts.pl tel 793-598-251, dzwoń po weekendzie, bo teraz jest na zlocie, ogarnie Ci wszystkie części w dobrej cenie, możesz w ciemno brać to co zaproponuje. Pamiętaj, że w Hondach nie warto oszczędzać na częściach, to się mści, zwłaszcza, że często oryginalna część kosztuje niewiele drożej. Masz jakieś pytania/problemy, to śmiało wal na PW, pomogę, a jak jesteś z Warszawy to i pogrzebać coś możemy razem ;)

Michał102
17-08-12, 17:46
czy to jest przyzwoita cena ?

To jest masakryczna cena. Kompletny rozrząd na dobrych częściach, to koszt ok. 250zł. Olej i płyny sobie podlicz sam w zależności co chcesz kupić.

ges
17-08-12, 20:51
Na dzień dobry wymień żeby potem nie mieć niespodzianek: wszystkie płyny (płyn wspomagania i olej skrzyni biegów też, najlepiej na oryginalne hondowskie, nie jest to wielki wydatek, a pewnie nigdy nie były wymieniane), rozrząd (pasek i napinacz), pompę wody (koniecznie razem z uszczelką, uszczelka to groszowa sprawa), filtr oleju, filtr powietrza i kabinowy (jeśli jest), filtr paliwa, świece. Sprawdzić stan klocków i tarcz hamulcowych (KONIECZNIE), sprawdzić luzy zaworowe, pojechałbym od razu na szarpaki i podnośnik żeby sprawdzić stan zawieszenia, zresetuj komputer i zrób samodiagnostykę. To powinno starczyć żebyś mógł bezpiecznie dla siebie i samochodu się poruszać, reszta ewentualnych usterek wyjdzie w praniu. Po części odezwij się do Dzidy z Haparts.pl tel 793-598-251, dzwoń po weekendzie, bo teraz jest na zlocie, ogarnie Ci wszystkie części w dobrej cenie, możesz w ciemno brać to co zaproponuje. Pamiętaj, że w Hondach nie warto oszczędzać na częściach, to się mści, zwłaszcza, że często oryginalna część kosztuje niewiele drożej. Masz jakieś pytania/problemy, to śmiało wal na PW, pomogę, a jak jesteś z Warszawy to i pogrzebać coś możemy razem ;)

dzięki wszystkim za rady, na pewno były pomocne, a co do zawieszenia to są praktycznie nowe sprężyny sportowe, różnice wyszły raptem 2% jak byliśmy na diagnostyce, więc to znoścnie :)
EDIT: a z tym resetem kompa i samodiagnostyka, to znajdę jakiś dobry poradnik na forum ?

Maskunt
17-08-12, 21:07
Jasne, że znajdziesz, wystarczy poszukać.

ges
17-08-12, 21:35
mam, co prawda z innej strony ale to to, jutro z rana się tym pobawie, zobaczymy co wyjdzie.`

Badman
17-08-12, 21:41
a ja dodam od siebie, że to nie ten dział:cool:

ges
17-08-12, 21:45
tak właśnie czułem :C

mirasek
17-08-12, 22:00
To jest masakryczna cena.
Ok, rozrząd 250, dolicz olej silnikowy i mtf, filtry, wszystkie płyny, to już jakieś 600 razem, dodaj robociznę i masz 900-1000zł, normalna cena na pełen przegląd.

Michał102
18-08-12, 00:02
Jak zostanie powymieniane wszystko to, co opisałeś, to masz rację. Niestety większość mechaników bierze około tysiąca za wymianę samego rozrządu i oleju silnikowego wraz z filtrem.

vnv_nation
18-08-12, 10:57
W paru zakladach u mnie w miescie przy kupnie oleju i filtra wymiana jest gratis. Podejrzewam ze tylko trzeba u was poszukac po co placic niepotrzebnie.. rozrzad tez da sie zrobic w rozsadnych pieniadzach, wymiana rozrzadu w benzyniakach jakos bardzo skomplikowana nie jest.

Michał102
18-08-12, 11:26
Ja przestałem już jeździć po typowych warsztatach. No forum jest tylu ogarniętych ludzi, że można sobie wszystko porobić po bardzo atrakcyjnych cenach. Często wystarczy ten przysłowiowy czteropak :)

ges
18-08-12, 16:11
no dziś podniosłem swoją hanke, bo coś mi biło i okazało się że drążek stabilizatora po stronie pasażera wyskoczył z tego takie zabezpieczenia, wypadła śrubka i wyskoczyło, ktoś wie jaką śrubę tam trzeba wkręcić ?

kazik1993
18-08-12, 17:11
Ja przestałem już jeździć po typowych warsztatach. No forum jest tylu ogarniętych ludzi, że można sobie wszystko porobić po bardzo atrakcyjnych cenach. Często wystarczy ten przysłowiowy czteropak :)
a jak było u ciebie z częściami za ten przysłowiowy 4-opak : D? sam sobie części majstrowałeś i umawiałeś się na wymianę? u mnie mechanik powiedział okrągły tysiąc za wymianę całego rozrządu , płynów itp ( a i dziwne mówił o jakiejś uszczelce na silniku która kosztuje ~~ 100 zł ) za robociznę bierze 250 zł więc to trochę jest , tylko że sprowadzanie wszystkich materiałów bierze na siebie

Michał102
18-08-12, 17:52
a jak było u ciebie z częściami za ten przysłowiowy 4-opak : D? sam sobie części majstrowałeś i umawiałeś się na wymianę? u mnie mechanik powiedział okrągły tysiąc za wymianę całego rozrządu , płynów itp ( a i dziwne mówił o jakiejś uszczelce na silniku która kosztuje ~~ 100 zł ) za robociznę bierze 250 zł więc to trochę jest , tylko że sprowadzanie wszystkich materiałów bierze na siebie

Wiesz... ten "czteropak", to za jakieś drobniejsze naprawy/regulacje. Są warsztaty, które kasują 200 zł za ustawienie zapłonu. Na forum pewnie znajdą się ludzie, co Ci takie coś zrobią za 20, a jak nie będą chcieć kasy, to wciśniesz im czteropak :p

Maskunt
18-08-12, 17:57
A to już zależy czy się wstawia do mechanika, który i za części sobie dolicza, czy nie.

ges
18-08-12, 18:03
czyli widzę że 900 za cały rozrząd, płyny, oleje i robociznę to przyzwoita cena ;p
w pon hania idzie do warsztatu ciekawe co jeszcze wyjdzie ....

Gozdo
18-08-12, 18:44
wszystko zależy od tego na jakich częściach, jaki olej, filtry itp...

vnv_nation
19-08-12, 02:16
Są warsztaty, które kasują 200 zł za ustawienie zapłonu


Znaczy ktory warsztat tyle kasuje?

Maskunt
19-08-12, 11:23
czyli widzę że 900 za cały rozrząd, płyny, oleje i robociznę to przyzwoita cena ;p
w pon hania idzie do warsztatu ciekawe co jeszcze wyjdzie ....

Chcesz mieć porządne części, to sam kup i zawieź.

Michał102
19-08-12, 11:35
Chcesz mieć porządne części, to sam kup i zawieź.

Dokładnie... popieram w 100%

vnv_nation
19-08-12, 12:10
Michal102 ktory warsztat kasuje 200zl za ustawienie zaplonu?

Michał102
19-08-12, 12:54
Michal102 ktory warsztat kasuje 200zl za ustawienie zaplonu?

Wysłałem Ci PW.
Nie chcę nikomu na forum robić anty reklamy.

Dodam tylko, że jak zapytałem ich o ustawienie zapłonu, to mówili, że muszą sprawdzić też ustawienie rozrządu. Cała operacja to koszt 200-250zł.

vnv_nation
19-08-12, 13:47
Sa drozsi niz aso widze

rooter666
19-08-12, 21:19
omg ;] za 100 można lampę strobo kupić i samemu sobie ustawić zapłon ;]

Paco
19-08-12, 21:46
czyli widzę że 900 za cały rozrząd, płyny, oleje i robociznę to przyzwoita cena ;p
w pon hania idzie do warsztatu ciekawe co jeszcze wyjdzie ....

za dokładnie 900zł zrobiłem (tzn zaprzyjazniony warsztat zrobił):

-kompletny rozrząd
-wymiana WSZYSTKICH filtrów
-wymiana oleju , płynu hamulcowego, płynu chłodniczego
-wymiana świec
-wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów
-wymiana pasków (alternator, wspomaganie, klimatyzacja)

za robotę zapłaciłem 300zł

częsci sobie sam ogarniałem od elementaeura z http://pro-choice.pl/ mają oryginalnego motula w normalnej cenie na czym mi zależało.