PDA

Zobacz pełną wersję : kierunkowskazy w 4 generacji - wersja USA



KtośTam
28-06-05, 22:48
ostatnio dowiedziałem sie że w mojej hani kierunki przy lampach powinny się palić na stałe razem z pozycyjnymi (tak jak to mają w zwyczaju samochody z usa). podobno też powinny migać na przemian z tymi w zderzaku. tą tajemnice wyjawił mi ostatnio mój ojciec (poprzedni właściciel który doprowadził ten samochód do ruiny :P). kiedyś ponoć było to prawnie zabronione i tu cytat "pan Zbyszek przeciął kiedyś gdzieś jakiś kabel i przestały świecić":P. problem polega na tym że pan Zbysze nie żyje od 2 lat i ani ja ani mój ojciec nie możemy się doszukać co i gdzie przeciął. jesteście w stanie mi jakoś pomóc ?

Pati
28-06-05, 22:59
brednie siakieś. przy lampach masz pozycyjne.kierunki są w zderzaku. wersja usa miala pozycje dzieloną - część pomarańczowa to obrysówka i pali się po przekręceniu kluczyka, a część biała to normalna pozycja. kirunek bez zmian.

KtośTam
28-06-05, 23:03
nie zgodze sie bo do zeszłego tygodnia te przy pozycji wogóle mi sie nie paliły, teraz mam podłączone do tych w zderzaku, poza tym widziałem kiedyś taką hanie w Berlinie chyba że było to zrobione celowo a nie w orginale. z drugiej strony widziałem sporo właśnie tak zachowujących się amerykańskich samochodów. nie neguje twojej odpowiedzi, poprostu sie nie zgdzam, dlatego też napisałem żeby sie czegoś więcej dowiedzieć :)

kierunki bez zmian, to znaczy że cały czas sie paliły i nie migały wogóle ?

elmer
29-06-05, 00:41
Oryginalnie jest tak, jak pisze Pati. Widocznie ktos sobie przerobil.
Kierunkowskazy sa w zderzaku, ktore sie nie swieca, a jedynie mrugaja (normalne kierunki) a lampy pozycyjne i obrysowki sa przy lampach, i nie mrugaja w ogole. Poza tym, te obrysowki maja tylko 5W zarowki, to za malo zeby byly kierunkowskazami.

Pati
29-06-05, 11:32
możesz tam mieć zrobione co tam se tylko chcesz, nawet mieć kierunkowskaz zamiast świateł długich, ja wróżek nie jestem. oryginalnie jest tak jak Ci napisalem.

diodalodz
29-06-05, 11:45
ale generalnie to jest nadal zabronione w polsce . Z przodu pojaz moze mieć oswietlenie białe albo zółte . Z tyłu czerwone a migacze tylko pomarańczowe . tak zdaje sie jest w kodeksie jak trafisz na debila to ci papiery zabierze . Hm pozatym ja tez uważam ze to jest zły pomysł bo bym ostatnio skasował toyote corolle USA bo ten obrys na wybojach wyglądał jak by sie migał i myślałem ze kolo skręca to sobie też skręciłem i jak był blisko zoritentowałem sie ze jednak nie skręca i musiałem wiać na pobocze . Hm jak by we mnie przywalił to i tak była by jego wina bo pojazd był źle/mylnie oznakowany . wiec zastanów sie czy napewno tego chcesz .

KtośTam
29-06-05, 12:00
więc wytłumaczcie mi jedno, skoro mają migać tylko te w zderzaku (chyba że nadal nie rozumiem) to jak sie to ma do oznakowania. przecież kiedy będe wyjeżdżał z podpożądkowanej, ci po mojej prawej stronie nie będą widzieli że skręcam np. w prawo bo migać będą tylko te w zderzaku a nie są zbyt dobrze widoczne jeżeli pojazdy są względem siebie prostopadle ustawione.

Raptor
29-06-05, 12:21
masz jeszcze takie male migacze zaraz obok drzwi tuz nad listwa to dzieki nim ktos sie ma zorientowac czy skrecasz czy nie

przemir
29-06-05, 12:43
kierunki w blotniku beda sygnalizowaly twoje zamiary osoba z boku.
Moj dziadek ma Cifa z kanady i nic nie bylo przerabiane i wyglada to tak - postojowka czyli to obok lampy ma bialy /swieci sie bialy gdy zapalimy swiatla = pozycja/ i maja odblask pomaranczowy -odblask tylko/
a po odpaleniu silnika zapalaja sie swiatla dzienne - czyli swieci sie tylko przod i tylko miejsce gdzie sa "dlugie" postojowki i tyl sie nie swieci
no i tak to w skrocie wyglada u dziadka :)

Pati
29-06-05, 16:45
co mamy Ci tłumaczyć? tak jest i już. tak to zaprojekotwali. działa idealnie przez tyle lat, to co chcesz tam zmieniac? jak uważasz, że bedziesz za mało widoczny, wywal głośnik na dach i ostrzegaj ustnie...
usdm'owa wersja nie ma kierunków na błotniku - tylko w zderzaku i z tyłu.

diodalodz
29-06-05, 20:12
generalnie kierunki w błotnikach musisz mieć tylko wtedy kiedy masz hak holowniczy a przedni e kierunkowskazy sa nie widoczne z boku (np jak sa w zderzaku) . Jeżeli natomiast jest tak jak w civicach z UE ok lat 1994-1999 to migacze sa dobrze widoczne z boku i tyl małych nie trzeba mieć prducent zrobił chwała mu ale ich być nie musi . To samo jest np z prawym lusterkiem tez go nie musisz mieć jeżeli masz górne lusterko i nie masz przyciemnionych bocznych i tylnej szyby . a światła obrysowe czyli zółte sa w polsce zabronione . Wolno je zdaje sie tylko zakładać w przyczepach jeżeli tam nie spełniaja jakiś warunków . Z przodu auta tylko kolor jasny biały . Wiec jazda rasowa wersja amerykańska jest zabroniona bo tam sa montowane zółte obrysy . Białe sobie moga być i nikomu nie przeszkadzaja . bardzo często właśnie w ten sposób przerabiali swiatła ze poprostu rozwalali oprawki zarówek tak zeby nie świeciły na zółto tylko na biało i wtedy mamy postojówke z prawdziwego zdarzenia .

elmer
29-06-05, 20:29
Obrysowki nie sa zabronione - wrecz przeciwnie, sa dozwolone, a przy pojazdach lub zespolach pojazdow o lacznej dlugosci powyzej (chyba) 6 metrow, sa wymagane. Tyle, ze moga byc widoczne tylko z boku, nie moga byc widoczne od przodu.

Pati
29-06-05, 21:03
pamietaj jednak, ze jazda tylko na pozycyjnych nie jest pochwalana przez panów w białych czapkach...

KtośTam
30-06-05, 15:25
obrysuwki nie są zabronione, a co więcej, jeżeli auto jest wersji amerykańskiej (tak jak moja hania) moge mieć czerwone kierunki z tyłu (tak mi powiedziano w komendzie ruchu drogowego) ale jak wiadomo panowie z pałeczkami lubią sie czepiać :P

ERKA
30-06-05, 16:21
Może coś się zmieniło, ale moja hania (amerykanka) sprowadzona od nowości musiała mieć przerobione wszystkie światła i dostosowane do Polskiech przepisów.
I światła które mają być białe są białe (przód i cofania), pomarańczowe są pomarańczowe (kierunkowskazy), a czerwone są czerwone (tylne, stopy i przeciwmgielne).

GoorY
30-06-05, 17:53
obrysuwki nie są zabronione, a co więcej, jeżeli auto jest wersji amerykańskiej (tak jak moja hania) moge mieć czerwone kierunki z tyłu (tak mi powiedziano w komendzie ruchu drogowego) ale jak wiadomo panowie z pałeczkami lubią sie czepiać :P
raczej nie mozesz... kierunek ma byc pomaranczowy bez wzgledu na to jakiej produkcji jest auto (dlatego przerabiaja) to samo sie tyczy swiatel przednich - te co w u es a sa dozwolone (symetryczne) u nas nie sa. ale wszystko zalezy kto cie chyci ;)

diodalodz
30-06-05, 19:35
hm generalnie to wszystko zależy od twojego diagnosty który stempluje przegląd , jeśli sie podstępluje pod takim oświetleniem jego sprawa , ale jak trafisz na służbistów policjantów to raczej gość bedzie miał zabrane uprawnienia diagnostyczne . Poza przerobieniem kolorów świateł trzeba też przerabiać w starszych amerykanach same światła mijania bo sie inny kształt luster i zdaje sie swieca za szeroko no i trzeba zmienić na żarówki H4 55,65 W zdaje sie tyle ma standardowa H4 bo amerykany stosowali mocniejsze często 90/100 W zreszta da sie je kupić w sklepach w polsce . nie polecam stosować w hondzie bo te ramki plastikowe żarówki kruszeja(gniazda lampy które łacza metalowa spinke i klosz lampy) i trzeba je później wklejać bo na zatrzaskach sie trzymać nie chca .

KtośTam
30-06-05, 21:25
wygląda to tak panowie. jeśli pojazd ma świadectwo orginalności, a tym samym przeszedł opowiedni przegląg na którym diagnosta stwierdził że taki oświetlenie jest jego fabrycznym, w tej chwili nie trzeba nic przerabiać. poprostu tak było i tak może być, trzeba mieć tylko jeden papierek od diagnosty, co wcale nie jest tanie

Pati
30-06-05, 22:06
nie jest tak. auto dostalo homologacje na rynek us, a nasze przepisy są znacznie różne od tamtych. facet który Ci to podbił na stacji diagnostycznej powinien wylecieć z roboty za nieznajomość swojego zawodu. kierunkowskaz ma świecić na pomarańczowo. światłą obrysowe mogą być stosowane na pojazdach dłuższych niż 5m, chyba, że otrzymały polską homologację (vide Volvo).
tak czy inaczej polecam lekture przepisów o dopuszczeniu pojazdu do ruchu (na stronie Wombata www.wombat.prv.pl), bo te są jednoznaczne i obowiązują każdego. a to że polaczki interpretują każdy po swojemu to inna sprawa...

ppm702
25-12-05, 18:38
zgodnie z aktualnym podziałem wątek zmienia miejsce :)

Wombat
27-12-05, 20:15
jeżeli auto jest wersji amerykańskiej (tak jak moja hania) moge mieć czerwone kierunki z tyłu (tak mi powiedziano w komendzie ruchu drogowego)

Powinni chłopaki troszke poczytać zanim zaczną sie mądrzyć. Jak ci nie dadzą tego na piśmie (a nie dadzą bo niby na jakiej podstawie) to możesz to olać co ci powiedzieli. Każdy patrol ma świete prawo zabrac ci dowód za:
- niewłaściwy kolor świateł z tyłu ( a czesto i "dziwne" ich miganie)
- brak oznaczeń homolgacyjnych Exx na kloszach lub brak odpowiedniego kwitu że są przerobione prawidłowo.



jeśli pojazd ma świadectwo orginalności, a tym samym przeszedł opowiedni przegląg na którym diagnosta stwierdził że taki oświetlenie jest jego fabrycznym, w tej chwili nie trzeba nic przerabiać. poprostu tak było i tak może być

Niestety nie. Amerykańska norma nazywa sie DOT/SAE a u nas obowiązuje dyrektywy unijne E i Polskie Nomy oraz Polski Kodeks Drogowy. Zapisy DOT/SAE i norm E wzajemnie sie wykluczają.

Przepis o uznawaniu wzajmnych homologacji dotyczy systuacji kiedy samochód został dopuszczony na rynku Francuskim do ruchu a ty go chcesz sprzedac w niemczech. Pod warunkiem oczywiście że nie kiliduje to bezpośrednio z przepisami.

mało tego .
IMPORTER (czyli ty jak sobie go sprowadzasz albo dealer jeżeli od niego kupujesz a to on sprowadził) samochodu MA OBOWIĄZEK dopasowac samochód do lokalnych przepisów i jeszcze uzyskac na to kwity.

pokrzyw
20-04-06, 17:01
Mam amerykańskiego civica 4g ('91) sedan. Kierunkowskazy zamiast na błotnikach są zespolone z pozycyjnymi. Są 2 żarówki - pozycja biała i migacz na boku pod pomarańczowym szkłem. miga normalnie, synchronicznie z tym w zderzaku, nie pali się cały czas. Jakiś dziwny patent masz w samochodzie :). ps. CRX amerykański ma identycznie.

Dodam jeszcze, że tył miałem jak Bóg przykazał pomarańczowy. Musiałem jedynie wymienić lampy z symetrycznych na asymetryczne i nie było tylnych przeciwmgielnych (to zagospodarowałem lewą tylną wewnętrzną żarówkę stopu)..

Pati
21-04-06, 14:56
buehuehue. z pozycjami są zespolone obrysówki palące się cały czas. kierunkowskazy są w zderzaku.

pokrzyw
23-04-06, 17:21
buehuehue. z pozycjami są zespolone obrysówki palące się cały czas. kierunkowskazy są w zderzaku.

Oj misiu pysiu być może w Twoim civicu było inaczej, ale ten sedanik którym jeżdże ma tak jak mówię, a nie widziałem zmian w elektryce. to co nazywasz obrysówką pełni fukcję migacza bocznego, te w zderzaku widać tylko z przodu.

A po włączeniu kluczyka to się uruchamiają co najwyżej pasy automatyczne :D

LimaK
23-04-06, 21:39
możesz dać zdjęcia na potwierdzenie tego co piszesz?

Widziałem na żywo Hanke KtośTam i ogólnie inspiruje mnie przełożenie takich do siebie... aczkolwiek ciężko widze taki pomysł. Mogą być na mail albo pw linki do fotek.

pokrzyw
23-04-06, 21:54
możesz dać zdjęcia na potwierdzenie tego co piszesz?

Widziałem na żywo Hanke KtośTam i ogólnie inspiruje mnie przełożenie takich do siebie... aczkolwiek ciężko widze taki pomysł. Mogą być na mail albo pw linki do fotek.

Co dokładnie chcesz zobaczyć? Mogę popstrykać jutro jak będzie widno.

Mam też jeden taki kierunek z pobitą szybką (ale tyłek cały, łącznie z uchwytami i żaróweczkami, to mogę puścić via poczta polska). Jeżeli chodzi o wygląd to są identyczne jak europejskie, tylko zamiast sreberka po boku jest kierunkowskaz (szkło w oryginale pomarańczowe, choć są zamienniki białe).

LimaK
23-04-06, 22:08
dzięki za foto!

moja jest 88. Inaczej montowane są postoje. U siebie chciałbym zrobić (kiedyś :) ) obrysówki takie jak mi właśnie przysłałeś (postoja + kierunek w jednej obudowie z wersji USA) bez czynnego kierunku, które docelowo u mnie są pod reflektoramiw zderzaku i tak by zostały. Czyli chciałbym zamienić pozycje na USA niekorzystając z wbudowanego kierunku w nich. Komplikuje to inne mocowanie pozycji w latach 90-91 niz w 88-89.

Zamotałem chyba..

pokrzyw
24-04-06, 07:15
dzięki za foto!

moja jest 88. Inaczej montowane są postoje. U siebie chciałbym zrobić (kiedyś :) ) obrysówki takie jak mi właśnie przysłałeś (postoja + kierunek w jednej obudowie z wersji USA) bez czynnego kierunku, które docelowo u mnie są pod reflektoramiw zderzaku i tak by zostały. Czyli chciałbym zamienić pozycje na USA niekorzystając z wbudowanego kierunku w nich. Komplikuje to inne mocowanie pozycji w latach 90-91 niz w 88-89.

Zamotałem chyba..

Spróbuj na E-bay'u są lampki do wersji do 88 roku looknij TU (http://motors.search.ebay.com/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&fcl=3&frpp=50&sofindtype=22&from=R10&satitle=lamp+corner&sacat=6030%26catref%3DC6&bs=Search&fsop=2%26fsoo%3D2&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search&fmmk=Honda&fmmd=Civic&fylo=1986&fyhi=1988&mppfQy=lamp&sargn=-1%26saslc%3D2&sadis=200&fpos=ZIP%2FPostal&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=)

Wombat
26-04-06, 03:28
generalnie patentów na kierunki jest kilka, Dokładnie 3

- kierunek w zderzaku przednim i na błotniku z boku, narożniki sa tylko pozycjami, białe

- kierunek w zderzaku przednim i w narożniku ale tak że są tam 2 żarówki (tak mam ja w accordzie - wersja na USA), naroznik ma pomarańczowa wstawke, brak kierunków na błotniku


- kierunek w zderzaku i pomarańczowy narożnik pełniący role pozycynej i migający jezli włączysz kierunek, nie pamietam czy w tej wersji jest na błotniku kierunek czy nie. Tak ma chyba kanada