PDA

Zobacz pełną wersję : H-Brace w cifie :)



lukiasz
28-06-05, 18:12
Założyłem sobie H-brace i powiem szczerze że wykonany jest rewelacyjnie, jest super lekki (1,1kg) ważyłem z Przemirem.

H-Brace info (http://www.e-x-c.com/product_info.php?cPath=31_32_55_211&products_id=211)

Prowadzenie?? od razu na pierwszym zakręcie poczułem róznice, lepiej sie autko wkleja brak słów by to opisać tym bardziej za te pieniądze.

Wada??

Polskie drogi :)

przy moim obnżeniu na prostej drodze potrafei przytrzec, wiec na większych kołach było by idealnie. jutro zamiast h-brace założe rozpórke na dole z przodu zobaczymy czy odczuje różnice.

W tym tygodniu też zakładam wachacze tylne i jade na zbieżnośc zobaczymy czy te kąty bedą inne :)

ps fotek nei ma bo Przemir komuś porzyczył aparat i nei ma go juz od tygodnia w domciu :| (tzn Przemir jest ale aparatu brak) :570:
pozdr.

LIO
28-06-05, 18:14
ja w wolnej chwili zakladam dolne rozpórki, górne juz sa dawno

lukiasz
28-06-05, 18:17
ja w wolnej chwili zakladam dolne rozpórki, górne juz sa dawno

no ja dzisiaj mzoe sie ogarne jakmi sie zeche i wyjme H i zaloze rozporke ale jak ona tez bedzie tak nisko to na dole nic nie bedzie hehe *****e drogi a moglo byc tak pieknie 8) i u mnei w cifeio z gorna tylna jest lipa bo musze plstik ciac :(

za to mam juz C-Pillar dla lansu wyglada cool hehe

Amadeus
28-06-05, 18:26
No zakladaj i mow bo zprzednią moze byc tez gips gdyz po zalozeniu jakies 2cm-3cm znajduje sie miseczka olejowa .

C Pillar fajna rzecz tylko na co ci chyba ze do lansu bo po zalozeniu osoby ktore beda siedzialy z tyłu bede mialy prze*****e delikatnie mowiac 1. ze brak pasów , 2. przy hamowaniu moze ktos sobie głowke rozbic jak sie uderzy ale to taki maly mankament ;) :D 8) .

lukiasz
28-06-05, 18:54
haha
1. Mam pasy
2. wydaje ci sie

jak bede mial aparat zrobie fotki :mrgreen:

Skydiverek
28-06-05, 19:11
Wszystko fajne i mnie sie podoba ale jedno małe ale:
Wszedłem a strokne podana powyżej na opis produktu i co to ma znaczyc "WZOROWANE NA JAPOŃSKIEJ TECHNOLOGII" toż to tylko pare profili zamknietych z miejscami na mocowanie srub. Ze to działa to ok z pewności usztywnia...ale żeby od razu na japonskiej techologii? te japonce to *****ista technologie maja :)

Amadeus
28-06-05, 20:02
haha
1. Mam pasy
2. wydaje ci sie

jak bede mial aparat zrobie fotki :mrgreen:

Hihi
1. tzn ze montowales zamiast pasów , jestem ciekaw jak
2. moze cifa nie widzialem ale ITR i RSX tak i jest prze*****e

ale cos pokazesz foty to zobaczymy

Pati
28-06-05, 21:29
w 5g 3d jak zerkałem, to da sie zamontować i c-pillar bar i pasy, a wszystko sie schowa za zagłówkiem.

Dizzy
29-06-05, 02:51
Wlasnie jak to jest? Albo H-brace albo dolne rozporki? Nie zaklada sie tego i tego?

Peter
29-06-05, 03:11
(tzn Przemir jest ale aparatu brak)
Nie wytrzymałem! :lol:
Lukiasz masz rozpórki górne?

Pati
29-06-05, 11:33
Dizzy - nie ma aż tyle miejsca zeby zalozyc jedno i drugie. h-brace mocowany jest w 4rech punktach, czyli powinien dac wieksza sztywność niż dolna rozpórka.

przemir
29-06-05, 12:48
dzis rano Luki zdejmowal H-brace i zapodal rozporke dolna bo jak Pati slusznie zauwazyl albo jedno albo drugie - nie wiem z jakim skutkiem /czyli jakie wlasciwosci jezdne poprawilo - ale pisal ze jest jeszcze nizej wiec nie wroze dobrze :(

LIO
29-06-05, 15:03
przy komplecie rozpórek powinno dac sie odczuc róznice. Sily dzialajace w zakretach tak nie skrecaja auta i autko jest sztywniejsze (czytaj, mniej sie kladzie)

Banzai
29-06-05, 15:55
niestety kosztem zwiększonej podsterowności w szybko napadynych zakrętach (chodzi głównie o dolny przód)

Pati
29-06-05, 16:42
no wiesz... coś za coś...

czyli h-brace nie zmniejsza tak prześwitu jak zwykła rozpórka? ja tam czekam na foty.

przemir
29-06-05, 17:08
ja tam czekam na foty.
moze byuc problem bo aparat nadal ma moj poprzedni szef :D wazelinka na zapas moze kiedys bede wracal do starej firmy :D

SAJENS
29-06-05, 17:22
Ja sie podziele swoja opinia na temat dolnej rozporki tzn tej pod silnikiem.

Jak wiecie jakis czas temu zalozylem komplet rozporek na gore i na dol.
Wszystko bylo ok i jest ok z tym ze jak ktos widzial moje autko to przod jest znacznie obnizony. Prowadzenie super, w zakrety wchodzi super nie buja skleja sie do drogi.

Co do mojej rozporki pod silnikiem to:
Przez jakis czas mialem ja tak zamontowana ze przy mocniejszym udezeniu skladala sie do tylu i opierala o rure wydechowa to w obawie o wyrwanie srub od wachacza przy zachaczeniu. Kilka razy wchodzilem i odkrecalem i na nowo ustawialem. Ostatnimi czasy sie wkurzylem i przykrecilem ja na ostro zeby sie nie ruszala i co sie okazalo jade sobie prosta droga kierunek na warszawe przed sama Olesnica sa potezne koleiny wpadlem w nie z predkoscia jakies 130Km/H przytarlem o srdkowa koleine od asfaltu autko kilka razy mi podskoczylo i rozporka sie skonczyla :) tzn wytarla sie do konca i pekla na polowe.
Tak sie skonczy zywot mojej rozporki pod silnikiem.

Tutaj bylo pisane ze autko jest podsterowne z przodu u dolu. Moje zdanie jest takie i kazdy je poprze ten kto zalozy komplet rozporek, ze przy dobrych oponkach autko szybciej zazuci tylkiem niz sliznie sie przodem, takie jest przynajmniej moje odczucie. Co jeszcze jest zauwazalne to to ze przy szybkim luku mowie tutaj okolo 100 - 120 km/h autko na bez rozporek ma tendencje do kiwania sie na zewnatrza strone luku czyli odczucie jak by wyrzucalo z zakretu (jest bardzo wyczuwalne na kierownicy), a po zalozeniu rozporek tak jak by autko sie skladalo w zakret (jak to powiedzial jeden znajomy ktory ze mna kiedys wszedl w luk przy predkosci okolo 140km/h odczucie jest takie jak by tylna os sie ukladala do zakretu i autko idealnie sunie w zakrecie). Osobiscie ponioslo mi tylkiem na zewnatrz w szerokim luku 90stopni przy predkosci 180Kh/h (ale to bylo lekkie i kontrolowane). Veno moze wam powiedziec jechal kiedys ze mna i widzial jak autko sie sklada w zakrety 90stopni przy predkosci 120/ 130 km/h. Sam to niezle porownal ze swoja CR-ka.


Pozdrawiam sAJENS

lukiasz
29-06-05, 19:51
fotki zrobilem z telefonu wiec beda kiepskiej jakosci, H-brace wyjety, rozpórki dolnej z przodu nei założyłem bo była jeszcze niżej, czyli podsumowanie kto ma malo obnizone autko to warto i naczej sa jazdy jak cholera na koleinach czyli to jst polska nei elegancja francja,


http://www.autobody.pl/zdjecia/abc/hbrace/Cz.jpg


http://www.autobody.pl/zdjecia/abc/hbrace/Cz1.jpg

http://www.autobody.pl/zdjecia/abc/hbrace/Cz2.jpg

co do japonskiej technologi, opisy sa brane od producenta i przetlumaczone jest tylko wiec nie czepiac mi sie tu bo widze ze jakeis problemy ciagle macie, lepiej isc do garazu podlubac przy aucie niz szukac glupich zaczepek.


C-pillar jest mocowany razem z pasami i za zagłówkami,

zostało mi w wolnej chwili zalozyc tylne wachacze i rozporke gorna dolna ale tam musze ciac plastiki wiec musze miec czas, zobaczymy jak bedzie z rozporka dolna tylna ale mysle ze tak samo kiepsko :(

pozdr.

SAJENS
29-06-05, 19:53
Tylna dolna jest ok dosyc wysoko i nigdy w zyciu nia nie przytarlem. Bo tylna rozporka jest prosta i nie idzie w dol. Oczywiscie mowie o VG.
Pozdrawiam SAJENS

Pati
29-06-05, 20:59
lukiasz - a dasz rade zmierzyc przeswit od h-brace do ziemi w najnizszym punkcie?

lukiasz
29-06-05, 23:49
lukiasz - a dasz rade zmierzyc przeswit od h-brace do ziemi w najnizszym punkcie?

nie bo tak jak napisalem juz wyjlaem, dzisiaj jadac do galerii tonów pewnie bym coś urwał lub połamał hehe zrobiłem 12 km i zwatpiłem w nasze drogi

Pati
30-06-05, 22:01
a było to 5cm, 10cm, czy może 15cm? komórka sie pod to mieściła? ;)
dopytuje sie, bo się nad tym zastanawiam. ewentualnie, czy możesz zmierzyć jaka jest wysokość h-brace leżącego na ziemi?

lukiasz
01-07-05, 19:15
a było to 5cm, 10cm, czy może 15cm? komórka sie pod to mieściła? ;)
dopytuje sie, bo się nad tym zastanawiam. ewentualnie, czy możesz zmierzyć jaka jest wysokość h-brace leżącego na ziemi?

jakso kolo czwartku bedzie nowa dostawa i bede mial h-brace w sklepie to sobei wpadniesz i obejrzysz :mrgreen:

Pati
01-07-05, 21:31
koło czwartku będę w górach na urlopie :D będę wdzięczny za informację tutaj.

lukiasz
03-07-05, 00:03
a kto wie do czego służą śrudbki w zestawie i dziurki w tych wachaczach bo sie nad tym zastanawialem?