PDA

Zobacz pełną wersję : Nauka kompa



piotrlyszcz
30-08-07, 17:15
Siema.Moze ktos opisac jaka ma byc ta nauka kompa po resetowaniu bo znalazlem ze po czyszczeniu krokowego nalezy zresetowac komputer.THX

skolopendra
30-08-07, 17:18
Moze ktos opisac jaka ma byc ta nauka kompa po resetowaniu

NIE MOżE

jest opisane było 500razy.. :bicie:

:szukaj:

Furious
30-08-07, 20:29
nie potrzeba zadnej nauki, wsiadasz i jedziesz, ta nauka komputera to mit

piotrlyszcz
31-08-07, 01:08
No dobra ale czy resetowac kompa po zalozeniu wyczyszczonego s.krokowego?
BO skoro mit toszkoda wachy zeby pol godziny stala bezczynnie :d

Furious
31-08-07, 09:06
kompa resetujesz ale nie przeprowadzasz zadnej nauki, po prostu jedziesz

piotrlyszcz
31-08-07, 11:48
ok.Rozumiem.Dzieki Furious

[ Dodano: Pią 31 Sie, 2007 ]
Aha jeszcze jedno-po zamontowaniu wyczyszczonego krokowego i zresotowaniu kompa odpalilem , pochodzil z 10 min i odlaczylem zlacze to zielone chyba od krokowego i zgasl...
tak powinno byc.Ps mam bez gazu.Obroty okolo 1200.

[ Dodano: Pią 31 Sie, 2007 ]
Aha jeszcze jedno-po zamontowaniu wyczyszczonego krokowego i zresotowaniu kompa odpalilem , pochodzil z 10 min i odlaczylem zlacze (to zielone chyba) od krokowego i zgasl...
tak powinno byc.Ps mam bez gazu.Obroty okolo 1200.

mortas
01-09-07, 01:57
Powaznie furious nie robi sie tej nauki kompa ?? Tyle ludzi o tym pisalo hmm ??

marcov
01-09-07, 09:21
poprawcie mnie jesli sie myle

Przeciez zaden seryjny komputer (ecu) nie zmienia swoich parametrow podczas uzytkowania, jest wgrane fabryczne oprogramowanie i nic sie nie zmienia

Furious
01-09-07, 09:49
mam bez gazu.Obroty okolo 1200.
wyreguluj wolne obroty srubka na przepustnicy

Powaznie furious nie robi sie tej nauki kompa Tyle ludzi o tym pisalo hmm
codziennie odlanczam i podlanczam komputery u siebie aby je sprawdzac przed sprzedaza, nigdy nie bylo zadnej roznicy w spalaniu czy zachowywaniu sie auta, nigdy nie robie "nauki", nie wiem skad to sie wzielo.
W manualu nie ma zadnej informacji o nauce komputera.

Przeciez zaden seryjny komputer (ecu) nie zmienia swoich parametrow podczas uzytkowania, jest wgrane fabryczne oprogramowanie i nic sie nie zmienia

zmienia sie, mapy paliwa sa korygowane przez sonde lambda, czujniki temperatury, cisnienia itp

skolopendra
01-09-07, 11:00
nigdy nie bylo zadnej roznicy w spalaniu czy zachowywaniu sie auta, nigdy nie robie "nauki", nie wiem skad to sie wzielo.

wg mnie cała "nauka" czyli wyjęcie bezpiecznika i poczekanie do załączania wiatraka,
ma jedynie na celu ustawienie wolnych obrotów , inaczej one falują,ale tylko przez jakiś czas :d

jak również kasowanie błędów które to mogą czasami wystąpić ,jak kiedyś u mnie po wymianie kolektora dolotowego
silnik zaczął wariować :d
dopiero restart kompa przywrócił hani normalność :aloha:

Furious
01-09-07, 11:32
reset kompa jest oczywiscie wskazany po kazdorazowym wystapieniu bledu, mowimy tu o "nauce"

piotrlyszcz
01-09-07, 12:43
tzn. moje wolne obroty sa odpowiedzialne za to ze po odlaczeniu krokowego zgasl?Na zimnym ma obroyu rzedu 1200-1400.Ale sie rozgrzeje ok.800 ale wraz gasnie po odlaczeniu krokowego. WIec nie wiem czy regulowac te obroty czy nie?

skolopendra
01-09-07, 12:56
WIec nie wiem czy regulowac te obroty czy nie?

a niby po co ??
............................nie potrzeba

qba1983
01-09-07, 13:13
wg mnie cała "nauka" czyli wyjęcie bezpiecznika i poczekanie do załączania wiatraka,
ma jedynie na celu ustawienie wolnych obrotów , inaczej one falują,ale tylko przez jakiś czas :d
a a mosze sie wlasnie z tym zgodzic. kiedys padal mmi akumulator i co jakis czas napiecie spadalo i komp sie resetowal. efektem tego byly "bujajace" sie obroty biegu jalowego. wiec nie mowcie ze reset to mit, sory Furious ale nie do konca masz racje, to ze czasem jest dobrze, nie oznacza ze zawsze bedzie git, a taki reset upewnia diagnoste/uzytkownika ze komp dobrze jest ustawiony i usterki nalezy szukac gdzie indzie, zgadza sie?
ale fak tez jest taki ze nawet jak bujaja te obroty to po 150km tez sie ustabilizuja. wnioskuje wiec ze reset sluzy szybszemu ustawieniu wolnych obrotow.

Furious
01-09-07, 17:30
wiec nie mowcie ze reset to mit
reset nie jest mitem, ja mowie o nauce ktora w wiekszosci przypadkow jest zupelnie niepotrzeba, ale co po niektorzy mysla ze doda im to pare KM jak przegonią auto po takim resecie z nauka...

qba1983
01-09-07, 17:35
no to, to widomo ze bajaka, niewiem jak inni magicy ;) ale ja doczytalem tu i tam ze reset i nauka kompa pomaga ustawic wolne obroty(jak pisalem wyzej znam to tez z autopsji), ale wiecej koni po resecie ?... :moja glowa:

Efyr
01-09-07, 19:15
Hmm a dlaczego samochody ze spalonym bezpiecznikiem back up palą więcej?
Przynajmniej tak wynika z wypowiedi ludzi