PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 eg3 - coś trzeszczy przy ruszaniu kierownicą.



kowalptk
08-08-12, 21:46
Witam (d13b2 eg3)

Od kilku dni pojawił mi się upierdliwy problem, mianowicie coś mi trzeszczy przy ruszaniu kierownicą podczas manewrowania, szukałem na forum czegoś na ten temat, ale znalazłem jedynie temat o sworzniach, sworznie dolne wymieniałem parę miesięcy temu, i wiem jaki to był dźwięk gdy były do wymiany (skrzypienie czasami na granicy pisku), a teraz coś trzeszczy jakby tarcie gumy o metal, albo jak stara szafa.

Pozatym 2 tygodnie temu robiłem zbieżność, to gość sprawdzał zawieszenie i jeszcze zwrócił uwagę na to, że mam świeże sworznie.

Link do filmiku na którym słychać to trzeszczenie. >>> film <<< (http://www.sendspace.pl/file/cdffb2c5b38f56664245fbf)

Może spotkał się ktoś z takim problemem i zasugeruje mi co jest nie tak. Nie chcę szukać w ciemno

Pozdrawiam

hacker120
09-08-12, 15:29
u mnie też jest taki efekt, tylko że to przez właśnie dolne sworznie (ostatnio mi nawet jednego wyrwało na środku ulicy). górne niby powinny stukać ale dla pewności możesz je sprawdzić. jeżeli to nie przez to to będe myślał dalej ;D

piotrstrojek
09-08-12, 17:33
Obadaj górny wachacz a w szczególności czy śruby mocujące wachacz do szpilek, którymi całość przykręcona jest do budy. Kiedyś miałem identyczny objaw i okazało się że jedna śruba się zupełnie rozkręciła - nie wypadła, ale przez to że był luz to sobie tak piszczało...

kowalptk
10-08-12, 01:36
Obadaj górny wachacz a w szczególności czy śruby mocujące wachacz do szpilek, którymi całość przykręcona jest do budy. Kiedyś miałem identyczny objaw i okazało się że jedna śruba się zupełnie rozkręciła - nie wypadła, ale przez to że był luz to sobie tak piszczało...

hmmm no ostatnio na geometrii facet mówił, że tuleje wahacza lewego mam do wymiany, i że z czasem śruba może puścić.
To może być właściwy trop, dzięki obadam sprawę, aczkolwiek nie jest to piszczenie tylko takie trzeszczenie.

Apropo sworzni górnych, jak mogę sprawdzić "domowym sposobem" czy są jeszcze do użytku?
Dolne są nowe tzn. kilka miesięcy mają.