PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo szybki migacz (prawy) i niemozliwosc odpalenia auta..



mygumas
07-08-12, 10:42
Hej,

ostatnio zaobserwowalem dwa dziwne zjawiska w Civic 1.4, 99r, 3d, EJ9, VI gen



1. gdy skrecam w prawo migacz cyka 2x szybciej niz gdy skrecam w lewo.. chodzi o samo cykanie na panelu kontrolek, sygnał dzwiękowy oraz samo światło przód i tył. Czasem po chwili przestaje i wraca do normalnego tempa cykania a czasem dopiero po dłuższym czasie np po unieruchomieniu auta i odpaleniu pozniej. Nie odkryłem jakiejś zależności jak wrócic z szybszego cykania do standardowego.


2. druga sprawa jest taka, przekrecam kluczyk na zapłon zapalaja sie wszystkie kontrolki standardowo i wszystkie, które powinny gasną ale nagle zaczyna migać kontrolka aby wyjąć kluczyk ze stacyjki (ta zielona) i mimo próby odpalenia auta nic kompletnie sie nie dzieje, cisza, nie kreci itp.. odkryłem, ze jak prekreciłem zapłon swiateł i zgasiłem sie to na nowo przekrecam zapłon silnika i odpalam normalnie..



o co chodzi :)? co naprawiac, co mowic gosciowi od elektryki bo ja sie nie znam w ogole

birchie
07-08-12, 11:01
1. gdy skrecam w prawo migacz cyka 2x szybciej niz gdy skrecam w lewo.. chodzi o samo cykanie na panelu kontrolek, sygnał dzwiękowy oraz samo światło przód i tył. Czasem po chwili przestaje i wraca do normalnego tempa cykania a czasem dopiero po dłuższym czasie np po unieruchomieniu auta i odpaleniu pozniej. Nie odkryłem jakiejś zależności jak wrócic z szybszego cykania do standardowego.

Objaw, kiedy przepalona jest jedna z żarówek migaczy Być może gdzies cos nei styka. Sprawdź, czy kiedy cyka szybciej- masz wszystkie migacze z prawej strony.



le nagle zaczyna migać kontrolka aby wyjąć kluczyk ze stacyjki (ta zielona) i mimo próby odpalenia auta nic kompletnie sie nie dzieje,

To jest kontrolka immobilisera, dlatego nie kręci...

mygumas
07-08-12, 22:59
Objaw, kiedy przepalona jest jedna z żarówek migaczy Być może gdzies cos nei styka. Sprawdź, czy kiedy cyka szybciej- masz wszystkie migacze z prawej strony.

sprawdziłem oba kierunki migaja przód i tył. czego moge dalej szukać ?





To jest kontrolka immobilisera, dlatego nie kręci...

ok czy coś z tym mam robić czy po prostu tak sobie moge z tym żyć?

Michalll_1991
07-08-12, 23:06
1.sprawdz jeszcze w blotniku
2.przynajmniej ktoś niepowołany nie pojedzie :P

mygumas
08-08-12, 14:46
1.sprawdz jeszcze w blotniku

ok tego nie sprawdzałem, na pewno to zrobię.



2.przynajmniej ktoś niepowołany nie pojedzie :P

ok póki ja odpalam a samo zdarzenie pojawiło mi się dopiero 2-3x w ciagu 3 tygodniu to luz ale co bedzie gdy gdzies wyjade i ja majac kluczyk nie bede mogl odpalic auta? tego sie boje wlasnie..

Camellia Racing
10-08-12, 07:56
Podmień przekaźnik.