PDA

Zobacz pełną wersję : wzmocnienie przednie i tylne zderzaka (belka)



E57
28-08-07, 11:03
co myślicie o takim rozwiązaniu ? osobiście bardzo chętnie wyposażyłbym się w takie belki na przód i tył, żeby po pierwsze zwiększyć bezpieczeństwo w razie jakiegoś nieprzewidzianego strzała, z drugiej strony czytałem kiedyś, że taka belka potrafi lekko podnieść opadający zderzak (przód bądź tył) i poprawia trochę estetykę (bodajże Romi o tym wspominał?). Jeszcze nie wiem ile kosztują nówki z salonu, ale na allegro znalazłem jakąś noname:
belka 1 (http://www.allegro.pl/item228949795_honda_civic_1996_1999_wzmocnienie_zd erzaka_belka.html) belka2 (http://www.allegro.pl/item227861034_pas_belka_wzmocnienie_zderza_honda_c ivic_1996_1999.html)
warto się pakować w takie wynalazki z allegro czy może szukać jakiś dobrych używek, ew. zbankrutować się w ASO ?

Rikoo
28-08-07, 11:29
a niemasz takich u siebie

bo ja mam

E57
28-08-07, 12:19
nie mam bo mam model przed liftem :/ ściągałem zderzak i nie było belki
może dało by się zaadaptować belkę z modelu po lifcie ? jeśli montaż były by na zasadzie p&p... w przeciwnym wypadku musiałbym szukać czegoś usdm / kupić w aso / kupić jakiegoś noname na allegro

E2rd
29-08-07, 07:55
Jest tak - kupujesz belki przód i tył koniecznie z piankami między zderzak a belkę. Zdejmujesz zderzaki, dobierasz śruby, smarujesz śruby np WD40 bo potem w razie co ciężko odkręcić, przykręcasz belki do mocowań (z tyłu są 4 otwory w bagażniku, z przodu niepamiętam) naciągasz pianki na belki, zakładasz zderzaki i jazda.

Jeśli nie masz pianek to zderzak przy kolizji (jeżeli w miarę lekka) zgubi lakier ale nie powinien pęknąć. Miałem wjazd w tyłek mojej Hanki, atakował Nissan, w nissanie macha w górze, u mnie zerwane zapinki i brak lakieru na zderzaku, belka zgnieciona ale nic więcej nieruszone. Czas wymiany belki 30 minut + 2x Żywiec.
Nie kupuj noname ani innych wynalazków tylko orginal - popytaj znanych nam sprzedających używki - ja tam kupiłem.

rem36
29-08-07, 09:02
Jesli nie miales belki to z tylu musisz wyciac zaslepki w profilach podluznic, i nawiercic wspomniane 4 otwory, wszystko bez problemu do zrobienia w domowych warunkach, belka jest faktycznie calkiem niezlym wzmocnieniem ( koniecznie z seryjnym styropianem) spokojnie znosi uderzenia ktore normlanie zakonczyly by sie uszkodzeniem pasa tylnego i/lub klapy.

E57
29-08-07, 10:54
chyba się pokuszę o taką belkę, zawsze lepiej się przygotować bo nigdy nie wiadomo :/ tylko teraz od jakich nadwozi podejdzie taka belka. mam przedliftowego sedana, więc napewno przód powinien podejść od 2/3/4d przed liftem, tył napewno od 2/4d przed liftem, a czy podejdzie tył od 3d 96-98 ? teraz sprawa z poliftowymi. tył na 99% będzie mi pasował od 2/4d 99-00, tak samo sprawa z 3d 99-00, również powinno być ok. a jak z przodem 99-00 ? da się zaadaptować z modelu po lifcie do modelu przed liftem ?

Astec_HC
20-07-10, 12:35
Odświeżę trochę :D temat, przedliftowe belki są takie same, niezależnie od budy, co do poliftu... nie mam pojęcia czy podejdzie, bo Polcar nie ma ich w ofercie i nie mam jak porównać :/ wie ktos może czy elekment do którego przykręcane są blaszki pod reflektorem, jest przyspawany do wieszaka zderzaka czy jakoś do niego przykręcony? przy belce tego nie ma niestety ;/

Nemereth
20-07-10, 14:31
Czy takie belki sa tez w V genie coupe ? ;)

x-tygrysek-x
21-07-10, 09:34
Czy takie belki sa tez w V genie coupe ?
w V genie w wersjach USDM były takie belki, w zwykłych na euro niestety nie

Nemereth
21-07-10, 09:40
w V genie w wersjach USDM były takie belki, w zwykłych na euro niestety nie

Niby mam EJ1 USDM ale nie mam pojęcia czy mam taką belkę ;F
Z początkiem sierpnia pewnie się dorwę do garażu to wtedy spojrzę :)

Jak coś to kupię u Ciebie ;p

Xsi_83
22-04-13, 12:45
A nie wiecie gdzie taką belkę najlepiej kupić, bo zamienników raczej u mnie w sklepach nie mają, a w ASO to na pewno drogo (chodzi mi o belkę tył) ?

DawidJDM
17-12-17, 04:35
Mocno odgrzany kotlet ! Czy taka belka, oznaczona jako pochodząca z HB -> http://allegro.pl/belka-pod-zderzak-przod-honda-civic-v-92-95-i6847513501.html#imglayer podejdzie p&p do EG3 ? To jest kwestia przykręcenia jej tylko do pasa przedniego i tyle ? Czy trzeba rzeźbić w zderzaku ?

posejdon
17-12-17, 11:50
Podejdzie. Zderzak jest taki sam.

siara87
17-12-17, 12:56
Podejdzie, ale ta belka to golas. Brakuje plastikowych odboi, blaszek pod lampy i styropianu(ale jego akurat brakuje zawsze)

DawidJDM
17-12-17, 22:07
Dzięki za info. A co do blaszek pod lampy, to jak one wyglądają, to to jakby wychodzące zza belki przy wewnętrznych rogach reflektorów -> http://img.photobucket.com/albums/v47/aimre/IMG_0215.jpg ? Nie mogę nigdzie znaleźć dokładnej fotki takiej belki ze wszystkim co powinna mieć, dlatego dopytuje. Mimo wszystko i tak wydaje mi się że nawet "goła" wersja w jakimś stopniu podniesie mizerne bezpieczeństwo w Jajku ;) A i ona jest przykręcana czy zgrzewana ? W wersjach na EU występują gdzieś w pasie przednim gwinty na jej montaż ? Sorry za ilość pytań ale przez dłuższy czas nie mam dostępu do swojej Hondy więc nie sprawdzę organoleptycznie.

siara87
17-12-17, 23:16
Tu jest prawie kompletne, brakuje tylko blaszek pod lampy
https://scontent.cdninstagram.com/t51.2885-15/s320x320/e35/12328196_1729278223954559_1026869383_n.jpg,
wszystko bedzie pasowac w budzie sa nagwintowane otwory pod ta belke

DawidJDM
18-12-17, 16:07
No, i wszystko już wiem, dzięki za informacje !