PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa wody



Provokator
05-08-12, 17:38
Otoz mialem zagrzany silnik z hmm 6 razy i poszla pompa wody jesli dobrze pamietam to jest ulokowana na dole w zabudowie z rozrzadem ... silnik zaczal klekotac i mam pytanie czy warto wogole jeszcze rozrzad i pompe wymieniac czy odrazu jakiegos zdrowego d15 szukac ?? woda cieknie mi narazie ciurkiem jak gasze silnik

no wlasnie i chce dojechac jeszcze nad morze , te 400 km mysle ze wytrzyma ale co dalej ? Swapik czy remont ?? bo mi sie wydaje ze lepiej b2 albo b7 sobie znajde ( w sumie juz znalezione ) i tylko przeloze sobie caly slupek

( oczywiscie beda ciagle przystanki na dolewke i sprawdzanie stanu wody w aucie zeby zapobiec konkretnej awarii ;p )

Van_Dal
05-08-12, 18:25
a z kad ci cieknie ta woda ?? przez uszczelniacz pompy ??? jak tak to to auto (konkretnie pasek na którym będzie plyn chłodniczy) nie wytrzyma nawet 200 km ...

Provokator
05-08-12, 21:22
szczerze to niewiem jak to okreslic skad cieknie gdyz obudowa zakrywa to miejsce ;/ ale ogolnie silnik nie gotuje sie w trasie . traci wode dopiero przy wylaczeniu silnika wiec ch*j wie ...

Van_Dal
06-08-12, 06:16
jak płyn chłodniczy leje ci sie na pasek to ja bym nie ufał takiemu autu
a co dopiero miało by mnie zawieść 400 km ...

skolopendra
06-08-12, 10:58
i mam pytanie czy warto wogole jeszcze rozrzad i pompe wymieniac

a dlaczego niby nie warto tego robić ?

kupiłeś auto i nie wymieniłeś od razu pompy i paska?

Provokator
06-08-12, 11:05
tak , zaufalem klubowiczowi ktory twierdzil ze byl niedawno wymieniany ...

a poza tym woda nie leci na pasek !!

skolopendra
06-08-12, 11:11
zakładam że cieknie po bloku

zasada nie ufaj tylko wymieniaj ,wiem do z własnego doświadczenia ...

Provokator
06-08-12, 11:28
no teraz mozliwe ze za pare dni jak wroce z nad morza to bede raczej jechal po nowy silnik a tego bede remontowal od podstaw w miedzyczasie

Simon_ses
06-08-12, 13:28
Montuj od razu b16 :cool: albo co najmniej d16. Bawić się teraz z remontami po przegrzanym silniku, a niewiele taniej Cię to wyjdzie jak sfapik.