PDA

Zobacz pełną wersję : Nierówna praca kierownicy + małe drgania.



dobul
27-08-07, 10:47
Witam,
walczę już od kilku miesięcy z dość nietypową sprawą w mojej hani (99r. 1.4).
Od początku:
autko kupiłem jeszcze na oryginalnych oponach (Birdgestone Potenza) i jak powiedział mi mechanior od nowości nie zmienianych, co by sie pokrywało z przebiegiem autka.
Praktycznie jednak od samego początku był pewien problem. Koła miały skłonność do wpadania w drgania. Po dwukrotnym wyważeniu kół, zaufany człowiek pokazał mi, że jedno koło z przodu bije góra-dół, co jak się okazało było przyczyną drgań. I tu się zaczyna clue mojego problemu:
zauważyłem, że (najbardziej w trakcie wolnej jazdy) gdy ruszam/skecam kierownicę w lewo bądź w prawo pracuje ona na zmianę z mniejszym i większym oporem (zupełnie jakby felga była w 8). Zacząłem diagnozować problem - przekładałem koła z przodu na tył, tyłu na przód, lewe na prawe itd. - efekt - ciągle tak samo. Po założeniu zimówek efekt ciągle wystepował. Badałem geometrię - laserowo :) - wszystko jak w zegarku (zresztą badałem ja przy zakupie auta i powiedzieli mi to samo). Sam przeglądałem zawieszenie, mechanik przeglądał zawieszenie - nic, wszystkow porządku. 2 miesiące temu zjawisko zaczęło sie bardzo nasilać - kieorwnica w trakcie jazdy sama pracowała lewo - prawo, w momencie skręcania przy niedużej prędkości kręcac kierownicą był luz-opór-luz-opór.
Stwierdziłem, że to chyba jednak opony (może zimóki tez były do dupy). Kupiłem dwie nowe na przód (Firestone) i problem rzeczywiście ustał. Znaczy na chwilę :). Bo tygodniu znowu można było wyczuć zjawisko luz-opór-luz-opór fakt, że bardzo delikatnie. Pojawiły sie drgania przy ~130 kmh. Teraz wszystko zaczęło się nasilać chociaż opony wyważone, felgi proste.

i tu pytanie: gdzie szukać, co robić - czy fakt, że mam do wymiany "cukierki" z tyłu może mieć wpływ na takie prowadzenie kierownicy ? Czy fakt, że generalnie auto słabo prostuje koła przy wyjeździe np. ze skrzyżowania ( u żony w seju wyrywa ręce :) może mieć z tym coś wspólnego. Czy może koło krzywo się prowadzi gdzieś na piaście czy czymś takim ?

Mam nadzieję, że szczegółowo opisałem problem, proszę o jakąś podpowiedź.

Frydzio
27-08-07, 13:40
ostatnio bylo podobne pytanie, moze to krzyzak kolumny kierowniczej? sprawdzales to?

dobul
27-08-07, 14:11
Tak, wygląda jak nowy :) i nic nie wskazuje, żeby był niesprawny - oglądałem na forum zdjęcie niesprawnego krzyżaka - zdecydowanie było widać, że jest rozwalony :)
Przy okazji - możesz mi podrzucić link do tego tematu, o którym piszesz - troszkę sie naszperałem ale nie znalazłem czegos podobnego.

poohcik
27-08-07, 14:20
Ja miałem kiedyś problemy z kierą. Nawet gdzieś to opisałem na forum (nikt nie wiedział o co cho)
U mnie winny był swożeń na dolnym wahaczu. Nieraz siedział dobrze ale jak się wpadło w dziurę to ustawiał się inaczej i przy małych prędkościach kiera jakby "przeskakiwała". Może u Ciebie też jest coś podobnego.

dobul
27-08-07, 14:27
O widzisz :) no tojakis konkret mamy. Dwa pytania w takim razie:
1) Przeskakiwała - co to dokładnie oznacza - przeskoczyła w inną pozycję i tak została, czy może miałeś efekt podobny do mojego czyli ciągłe :) przeskakiwanie w trakcie skręcania ?

2) Czy będe w stanie jakoś zdiagnozować ten sworzeń ? Ile ewentualnie kosztuje wymiana i czy trzeba to robić parami ?

Ok, juz sprawdziłem cenę i jak to się diagnozuje :), na pewno dzisiaj przejrze, jezeli ktos jeszcze ma ewentualnie jakies pomysly to prosze

poohcik
27-08-07, 15:43
"Przeskakiwała" czyli ruch nie był płynny. Skręcała jak powinna ale co jakiś kąt obrotu powstawał większy opór i miało się wrażenie, że kierownica nie jest okrągła tylko jest jakimś 10-kątem. W momencie gdy był większy opór trzeba było przyłożyc więcej siły by kręcic dalej (nie musiałem się nogami zapierac ;) )

dobul
27-08-07, 15:58
Ok, to byłby chyba najbardziej podobny objaw do mojego - muszę osobiście obejrzeć ten sworzeń, mam nadzieję, że wmiana go zakończy problem.
Wielkie dzięki za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie - czy problem z tym sworzniem w czasie jazdy na wprost generował ci też drgania albo jakis samoistny :) ruch kierownicy ?

poohcik
27-08-07, 17:37
Przy jeździe na wprost było wszystko w porządku. Istniało to tylko przy skręcaniu jadąc z małą prędkością (aczkolwiek jak się jedzie szybko to fajerą się tak bardzo nie kręci :) )

przemek.b
03-09-07, 21:59
u mnie były podobne objawy okazało sie ze wina lezy po stronie maglownicy tez zaden mechanik nie umiał znaleźć przyczyny dopiero jak peklo coś w srodku i nie moglem skrecic wszystko wyszło na jaw. Wymieniłem maglownice ustało.

dobul
03-09-07, 23:33
W tym tygodniu będę jeździł po serwisach i szukał przyczyny, na pewno dam znać co wyszło :) pozdrawiam

[ Dodano: Czw 06 Wrz, 2007 ]
Dzisiaj po remoncie:
1) Wymieniłem sworznie wachacza dolnego + jakies przy stabilizatorze - objawy opisane wyżej ustal :)
2) Przy wymianie części w zawieszeniu (i rozrządu :) ) potwierdzili, że auto ma rzeczywiście przejchane 100000 :)
3) Wstawiłem cukierki NOK - za jakiś czas zdam relacje jak się to zachowuje w aucie przyeksploatacji na dziurach :)