PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie elektronicznego wspomagania?



civikus
01-08-12, 18:19
Witam,
orientujecie się może czy istnieje możliwość wyłączenia eletronicznego wspomagania w 9 genie ? Szukałem w instrukcji ale nie odnalazłem.

Blixten
09-08-12, 13:04
Mógłbyś sprecyzować o co chodzi, bo tych "wspomagań" jest kilka...

civikus
09-08-12, 15:14
Chodzi o wspomaganie kierownicy.

Blixten
10-08-12, 06:37
Myślę, że jedna z opcji to wyłączyć zapłon, wyjąć kluczyk ze stacyjki i wysiąść z samochodu.... ;)

laskos
10-08-12, 08:33
Ja bym wszedł pod auto i wyłączył wtyczkę z prądem do silnika wspomagania kierownicy, wtedy na pewno nie zadziała :P

civikus
10-08-12, 11:25
Brawo, może jeszcze któryś błyśnie jakąś swoją mądrością ?? Pytam bo niektórzy producenci samochodów stosują dodatkowe wspomaganie układu kierowniczego np w celu łatwiejszego parkowania i jest to właśnie wspomaganie elektroniczne a wiadomo że przy dynamicznej jeździe dobrze jak układ kierowniczy jest bardziej twardszy i wówczas się je wyłącza.

Blixten
10-08-12, 13:12
Civikus, owszem napisałem trochę z żartem ale mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Nie znam możliwości wyłączenia wspomagania, ale wydaje mi się, że zmienia się wydajność względem prędkości jazdy - wszystko dzieje się automatycznie i wątpie żeby można było w to ingerować.
Mnie np. trochę irytuje wspomganie ruszania na wzniesieniu, mi jest to kompletnie nie potrzebne, a nawet przeszkadza bo system raz działa raz nie.

TeeS1975
16-08-12, 14:02
Civic nie ma dodatkowego wspomagania (jak np. kiedyś miał Fiat do parkowania) wspomaganie jest elektryczne, nie da się go wyłączyć !!!!, działa dość inteligentnie im szybciej jedziesz tym jest mniej czułe.

erniak
25-01-13, 10:43
Wy poważnie czujecie, że wspomaganie twardnieje wraz ze wzrostem prędkości ?? u mnie czy 10 km/h czy 100 km/h nie czuję różnicy :\ a może mam coś nie tak :) ale w poprzednim autku różnica była znaczna i to mi się podobało !

Alix
25-01-13, 16:48
Ja też na jeździe próbnej IX gen nie czułem różnicy czy szybko czy wolno - zawsze było tak samo, tj. za mocno i bez poczucia kół. Przydałaby się jakaś opcja redukcji siły wspomagania, pytałem - nie ma. Ale z drugiej strony bez wspomagania to katorga - nielekkie auto, duże kapcie, mała kierownica, duże przełożenie - pokręć sobie na wyłączonym silniku i sam zobacz...

dzejan
25-01-13, 19:26
Ja też na jeździe próbnej IX gen nie czułem różnicy czy szybko czy wolno - zawsze było tak samo, tj. za mocno i bez poczucia kół. Przydałaby się jakaś opcja redukcji siły wspomagania, pytałem - nie ma. Ale z drugiej strony bez wspomagania to katorga - nielekkie auto, duże kapcie, mała kierownica, duże przełożenie - pokręć sobie na wyłączonym silniku i sam zobacz...

Ja nie zwróciłem na to uwagi, więc dla mnie jest OK.

Badman
25-01-13, 22:57
Dziwi mnie opinia kolegi o tym, że brak jest poczucia kół - właśnie wyczucie drogi w tym samochodzie i układ kierowniczy to przewaga tego samochodu nad innymi. :)

Valdo
26-01-13, 13:18
Wy poważnie czujecie, że wspomaganie twardnieje wraz ze wzrostem prędkości ?? u mnie czy 10 km/h czy 100 km/h nie czuję różnicy :\ a może mam coś nie tak :) ale w poprzednim autku różnica była znaczna i to mi się podobało !

erniak, to ze nie czujesz roznicy pomiedzy 10 km/h a 100 km/h juz swiadczy o tym, ze wspomaganie sie "utwardza". W przeciwnym wypadku przy 100 km/h bys robil kierownica kołowrotki :)
W nowym aucie rzeczywiscie mozna odniesc wrazenie, ze wspomaganie jest zbyt silne, ale pamietam, ze jak kupilem nowa CRV-ke w 2010 r. to odnioslem dokladnie tako samo wrazenie - zbyt mocne wspomaganie. Jednak po przejechaniu okolo 20 tys km, kiedy wszystkie elementy ukladu kierowniczego sie nieco zabrudzily/zapiekly okazalo sie, ze wspomaganie jest ok. Moze podobnie bedzie z nowym Civic. Na razie nie moge tego stwierdzic, bo mam przebieg 1,7 tys :)

Alix
26-01-13, 17:59
Bo tak jest - coraz silniejsze robią wspomaganie, co stopniowo zabiera wyczucie kół. Jest w tej kwestii zdecydowana różnica między 8 a 9 gen - dlatego napisałem jak powyżej, mi się to nie podobało w 9gen. Ale taka droga - żeby kobietom łatwiej się kręciło na parkingu i ludzie nie mówili, że sciąga na koleinach... Ale rzeczywiście w 9gen nie jest jeszcze tak tragicznie, wystarczy wsiąść do C4 czy i30; u mojej żony w Swifcie też jest masakra - kręcisz kołem jednym paluszkiem, zero wyczucia.