PDA

Zobacz pełną wersję : drgania przy 120



pop
26-08-07, 15:36
mam problem z drganiami przy 120 km/h myslałem że na wyważenia jednak to nie to co to morze być ?

raMMzes
26-08-07, 15:41
Jeśli nie wyważenie, to może zużyte opony, albo pokrzywione felgi?

pop
26-08-07, 15:43
nie opony wykluczam i felgi zakładałem zimowe i tez je wyważyłem

[ Dodano: Nie 26 Sie, 2007 ]
jaka może byś inna przyczyna jeśli przy większych prędkościach ustaję i przy puszczeniu gazu ????????? pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lakazs
26-08-07, 17:59
Łożyska ?

raMMzes
26-08-07, 18:29
jaka może byś inna przyczyna jeśli przy większych prędkościach ustaję i przy puszczeniu gazu

Na bank coś z kołami. Łożysko raczej huczy i dźwięk nasila się wraz ze wzrostem prędkości.

dziadu
26-08-07, 18:48
Ja też mysle ze to coś z kołami...(felgi,opony)
U mnie bylo podobnie i byla to felga (mimo tego że byla 2 razy wywarzona)
W skrajnych przypadkach przy duzych predkosciach moze byc to również geometria.

pop
26-08-07, 19:41
ale gdy puszczam gaz przy tych 120 przestaje. I nie telepie kierownicą tylko całym przodem bo aż deska ma drgania i mam dylemat co zrobić ja zaczynam myśleć że to może ośka lub jakieś inny wałek jest krzywy

Sławek
26-08-07, 20:30
ustaję i przy puszczeniu gazu
Przegub wewnętrzny, luz na mechanizmie różnicowym skrzyni, krzywa półośka.
Jak puszczasz gaz to koła nie mają napędu ze skrzyni i dlatego drgania ustają. Jak przyciśniesz to wibracje przechodzą na budę. Przy większej prędkości ustaje bo jest inna częstotliwość wibracji. Przerabiałem to- u mnie było dokładnie tak samo- przyczyna- przegub wewnętrzny.

dziadu
26-08-07, 20:31
Nalezalo by uzupelnic najpierw swoj profil (model auta) bo nie wiem o jakim aucie rozmawiamy...
Nie sciagales ostatnio przegubow, polosi, sprzegla, kola zamochowego ??

Skoti
26-08-07, 23:33
Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o układ jezdny ale ja przy 140km pływam. Opony nówki i koła wywarzone, zastanawiam sie na ile zbieżność może mieć znaczenie

pop
27-08-07, 09:52
jak sprawdzić czy przegub wewnętrzny jest dobry i jaki może być koszt wymiany bo mam wrażenie że to chyba to ,bo luz na mechanizmie różnicowym skrzyni ujawniał by się i przy innych prędkościach a tak nie jest i czy jest możliwość wymiany w domu czy koniecznie musi być doktor ?

[ Dodano: Pon 27 Sie, 2007 ]
a co do ściągania przegubow, polosi, sprzegla, kola zamochowego nic takiego nie było

[ Dodano: Pon 27 Sie, 2007 ]
a co do ściągania przegubow, polosi, sprzegla, kola zamochowego nic takiego nie było

[ Dodano: Pon 27 Sie, 2007 ]
jak ?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????wie ktoś

[ Dodano: Czw 30 Sie, 2007 ]
halo ???????????????????? !! !!

cisoboy
22-07-08, 14:52
Dorobiłem pierścienie centrujące do przednich alufelg aby wyeliminować drgania przy prędkośi 120 km/h. W niższych i wyższych zakresach prędkości jest ok.
Nie zdało to egzaminu, drgania są dalej, myślę ze te pierścienie to lipa i tak koło centrują cztery stożki na nakrętkach.
Koła poszły do wyważenia, na jednym, nie wiadomo czemu było spore niewyważenie.
Efekt sprawdzę na autostradzie i dam znać.

maldito82
30-07-08, 01:36
bylem na wywazaniu kol i mimo to wciaz sa drgania, az GPS od szyby sie odkleja. Podbije do gosci jeszcze raz, mam 2 tyg gwarancje, zobaczymy co zrobia. Nic nie piszczy,zero jakis odglosow czyli musi to byc cos z kolami albo felgami:confused:

piero
30-07-08, 13:02
ja bym obstawiał na przeguby wewnętrzne. niestety tanie to one niesą.

s3kawek
30-07-08, 13:55
Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o układ jezdny ale ja przy 140km pływam. Opony nówki i koła wywarzone, zastanawiam sie na ile zbieżność może mieć znaczenie

Poducha pod silnikiem. Jak puszczasz gaz to obciążona jest jedna a jak naciskasz gaz to silnik obciąża inną.
Inna rzecz to opony - nie wykluczaj szczególnie jak masz Dunlopy (i nie chodzi tu o wyważanie).

Kwestia jeszcze jest taka jak wyglądają te drgania.

janek
30-07-08, 18:04
prawie na bank przegub wewnetrzny ja tez tak mialem identycznie cale auto drgalo ze sie wydawalo ze kola odpadna a jak luzowalem albo odpuszczalem gaz ustawalo wymienilem jeden i180 jak po lodzie teraz wymieniam drugi bo tez ma luzy tamten po wymyciu okazal sie dosc mocno wyrobiony koszt przegubu wew. to nkn 480zl lub pascal 250zl ja wybralem ten tanszy bo tez nie bylem pewien czy to cos da no ale narazie jest spoko pozdawiam i zycze powodzenia

kosmir79
01-08-08, 21:22
miałem to samo w mojej Hani(D13b2),wymieniłem przegub wewnętrzny i półośkę i po problemie

Greg_pl1
02-08-08, 21:47
nie opony wykluczam i felgi zakładałem zimowe i tez je wyważyłem



Wywaz w innej firmie. Brat swoje kola chyba 4 razy wywazal w roznych zakladach, az w koncu bylo dobrze.

cisoboy
16-08-08, 11:05
Wyważanie zdało egzamin, na jednym kole było spore niedoważenie.
Przy 120 jest dobrze!
A dziwne bo na wiosnę nowe opony założyłem i wyważałem.