PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny zamek i inne usterki...



peterx82
26-08-07, 10:19
Niedawno kupiłem mową honde civic ściąganą z Niemiec. No i trafiła mi się wersja Angielska MA8 z 95 roku. Kupiłem ją mimo usterek jakie wykryłem w nadwoziu bo po prostu bardzo chciałem mieć honde civic. Na szczescie handlarz zszedł trochę z ceny ale zabrał wszystkie gratisy z bagażnika i zostawił auto na zimowych oponach i wypompował paliwo do rezerwy ehh. I jakoś głośników tylnych też nie ma :( A usterki jakie wykryłem w nadwoziu to: niedziałający centralny zamek od strony pasażera w przednich i tylnych drzwiach, niedziałający klakson, zacinające się elektryczne szyby które czasem wychodzą z prowadnic, urwane mocowanie klamki, odstające zewnętrzne listwy przyszybowe. Więcej nie pamiętam, ale znajmy ma 2x starszą honde civic i nie ma z nią żadnych problemów nawet po wjechaniu do rowu :d . Anglicy za bardzo skrzywdzili to auto. Z wyżej wymienionych usterek udało mi się naprawić domowym sposobem klamkę i centralny zamek w drzwiach pasażera :d
Jeszcze czekam na blachy i nie robiłem przeglądu, ciekawe co jeszcze wyjdzie????

KiTT
26-08-07, 10:53
tylnuch glosnikow nie bylo seryjnie, ja w swojej tez musialem poprawic szyby w prwoadnicach jednorazowa jak narazie naprawa i pomogla.
klakson hmm sprawdz czy jest wogole podlaczony noi czy wogole jest powinien byc na przednim pasie zaraz za grilem po przeciwnej stronie niz chlodnica.

podejrzewam ze jak wjedziesz na kanal to zobaczysz jeszcze przegnity wydech i to by bylo na tyle :D

Bassmaster
27-08-07, 09:54
Co do klaksonu, to sprawdź czy taśma w kierownicy (ta od Airbag-u) nie jest pęknięta, ale najpierw sprawdź bezpieczniki w skrzynce przy kierownicy.
Jak ci będzie coś trzeszczało w tylnym zawieszeniu, to na 99,5% są to tuleje gumowo-metalowe (tzw. cukierki) wahacza wleczonego (te największe).
Poza tym poczytaj forum, zwłaszcza tematy typu:
"Kupuję Hondkę, na co zwrócić uwagę..."
"Kupiłem Hondkę, co mam sprawdzić..."

Poza tym gratuluję zakupu.
Po doprowadzeniu do stanu używalności to bardzo wdzięczne auto (proponuję nie oszczędzać na częściach i nie kupować najtańszych, gdyż wiąże się to z późniejszymi większymi wydatkami, choć są wyjątki :d )

marko1983
27-08-07, 22:43
Mozesz napisać jak poradziles sobie z centralnym. U mnie sa takie objawy ze otwiera tylko drzwi kierowcy Choc na poczatku wszystko dzialalo. Po jakims czasie przestal otwierac tylne drzwi potem doszly pasarzera (chociaz po kilku dniach znowu sie otwieraly by po nastepnych kilku znowu sie popsuc). Co ciekawe zamykaja sie wszystki. Jeszcze jedno coraz wiecej problemu sprawia mi wyciagniecie bolca - musze sie niezle nasilowac. Podobnie jest jak chce kluczykiem otworzyc drzwi od strony kierowcy

KiTT
28-08-07, 07:29
marko1983, rozbierz boczki i nasmaruj drazki od bolcy podejrzewam ze sie zatarly. podobnie mialem w MAzdzie w ?Hani jeszcze tego nie przerabilaem

peterx82
28-08-07, 20:00
Jakie boczki i drążki? Co do centralnego to trzeba go wpierw rozebrac i dobrac sie do wnetrza mechanizmu. Jest tam taki bolec który lubi sie odlamywac. Porusza sie wewnatrz krzywki plastikowej zebatki. I trzeba go zastapic wlasna konstrukcja. Ja to zrobilem tak ze nawiercilem otwor wewnatrz aluminiowego odlewu z ktorego sie wylamal, nagwintowalem i wkrecilem mala srubke. Tylko teraz nie moge drzwi recznie otwierac, ale centralny dziala :d

Dzisiaj jeszcze sprawdzalem klakson i wydaje mi sie ze wlasnie ta tasma poszla. Kontrolka SRS tez nie swieci, ale nie wiem czy ma to jakis zwiazek? Aha i wskaznik temperatury silnika lezy, a ostatnio cos pokazywal.

KiTT
28-08-07, 22:35
boczki drzwi, drazki-druty ktore ida od mechanizmu zamka do bolcy zamykajacych drzwi.

kontrolka SRS powinna zapalic si na pare sekund po starcie silnika. Wskaznik po przejechaniu ok 3-5km powininen juz byc mniej wiecej w pozycji poziomej a nie lezacej-ponizej poziomu(sprawdz termostat).

peterx82
07-09-07, 09:10
Co do tego grzania silnika to wszystko ok. Wskazóweczka podnosi się po pewnym czasie. Na początku dochodzilo nawet do 3/4 skali, ale wczoraj ostro cisnelem Honde na 4000 obr i wskazoweczka byla na polowie :d Nawet probowalem wymienic plyn chlodniczy, ale nie moglem odkrecic tej sroby z bloku silnika, bo krecilem nie w ta strone :bicie: Ale na razie nie ma potrzeby Hania sprawoje sie znakomicie, tylko lac benzyne i jezdzic :aloha: Bylem na przegladzie i wydech wyglada w miare dobrze tylko jakos katalizatora nie bylo :/ Zostala tylko obudowa. A pozostale drobne usterki sa do usuniecia to tylko kwestia czasu.
Pozdrawiam

KiTT
07-09-07, 13:38
sprawdz chociaz czy nie masz wody zamiast plynu bo sie mozesz w zime zdziwic :)

peterx82
07-09-07, 14:41
Na szczescie jest zielona ;) Albo glony w niej zakwitly :d

[ Dodano: Sob 08 Wrz, 2007 ]
Jednak układ chłodzenia w hondzie to dziwna sprawa. Jak jezdze powoli po miescie na niskich obrotach to wskazoweczka teperatury podnosi sie na 3/4 skali i nie widzialem jeszcze zeby wentylator kiedykolwiek sie krecil :( Jak sie maske otworzy to bucha gorącem, a po odkręceniu korka od chłodnicy woda potrafi wytrysnąć.
Na forum jest duzo teorii dotyczących przegrzewania sie silnika, ale nie wiem która jest odpowiednia do mojego przypadku? HELP