PDA

Zobacz pełną wersję : postłuczkowe problemy z civic-iem



slawas2001
26-06-05, 03:29
Witam, mam po lekkiej stłuczce (najechanie na hamujący przede mną samochód z prędkością 20/30 km/h) i remoncie Hondy Civic 1,4i (1997r Hatchback) pewne problemy z tym samochodem, jeżeli moglibyście coś doradzić to bardzo proszę o pomoc

1. samochód jest niesterowny, przy prędkości 140 -150 czasem poniżej setki samochód jakoś dziwnie sie zachwuje, mam wrażenie jak bym nie miał nad nim pełnego panowania i jak by zaraz miał mi uciec gdzieś w bok(oczywiście jedzie prosto, to tylko takie wrażenie) poza tym odczuwam dziwne wibracje na kierownicy a być może na całym przodzie samochodu, tego nie widać ale jak się mocno złapie kierownice to wtedy to czuć, co może być przyczyną? dodam że opony były niedawno wymieniane

2. po wymianie napinacza paska rozrządu silnik straszne wyje


Więlkie dzięki za każdą pomoc

Pozdrawiam
Sławas

przemir
26-06-05, 10:39
1. czy geometria byla robiona po stluczce? jakie byly uszkodzenia?

2. moz ejest z amocno naciagniety pasek? czemu wyminiono tylko napinacz?/bo tak to zrozumialem/

elmer
26-06-05, 12:31
Moze masz luzy w ukladzie kierowniczym, szczegolnie na koncowkach drazkow?

slawas2001
26-06-05, 19:51
1. czy geometria byla robiona po stluczce? jakie byly uszkodzenia?

2. moz ejest z amocno naciagniety pasek? czemu wyminiono tylko napinacz?/bo tak to zrozumialem/

1.uszkodzenia to pęknięty zderzak, przesunięty troszeczke pas i światła przednie, załamana maska na samym przodzie, geometria nie była robiona, tylko robiłem zbieżność ale to jak przypuszczam nie to samo?

2.wymieniano i napinacz i pasek

elmer
27-06-05, 01:10
Zbieznosc i geometria w przypadku Civica to jest to samo. W sensie, geometrii w Civicu sie nie ustawia, mozna jedynie zbieznosc.

Co do wycia, to moze byc np. lozysko w aparacie zaplonowym.

badyl
28-06-05, 00:56
2. po wymianie napinacza paska rozrządu silnik straszne wyje
za mocno naciągniety pasek alternatora lub rozrzadu
co do 1 pytania to sprawdzic wszystkie luzy i cała geometrie,wywazyc koła

ppm702
28-06-05, 13:10
I sprawdż przednie amortyzatory. One też mogą być przyczyną pływania oprócz tego co napisali koledzy

2 pytanie nie mam więcej pomysłów niż te, które padły.

bolek2010
01-07-05, 13:09
1. czy geometria byla robiona po stluczce? jakie byly uszkodzenia?

2. moz ejest z amocno naciagniety pasek? czemu wyminiono tylko napinacz?/bo tak to zrozumialem/

1.uszkodzenia to pęknięty zderzak, przesunięty troszeczke pas i światła przednie, załamana maska na samym przodzie, geometria nie była robiona, tylko robiłem zbieżność ale to jak przypuszczam nie to samo?

2.wymieniano i napinacz i pasek

Witam!
Niezdazylem sie nawet przedstawic a juz rozwalilem moja sliczna honde. Jestem w podobnej sytuacji [stluczka, podbnie rozwalony przod]. Ile kosztowala Cie naprawa i lakierowaie. chodzi mniej wiecej o rzad wielkosci - slyszalem ze mechanicy/blacharze za robote przy japonczyka licza sobie ekstra.

pzdr
Wojtek bez Civica /narazie/

jinjet
01-07-05, 17:15
Witam!
Niezdazylem sie nawet przedstawic

i dzieki temu masz WARNA!!! przyczytaj sobei regulamin i zapoznaj sie z nim a nastepnei przywitaj sie w odpowiednim temacie!!!