PDA

Zobacz pełną wersję : Opadająca wskazówka poz. paliwa przy dotankowaniu oraz jeździe na gazie



ga_cex
27-07-12, 16:10
Hej - nie dostałem odpowiedzi w "szybkim pytaniu" więc podnoszę problem wyżej :p

Zamontowałem gaz do mojego auta 1,4 i-DSI
Pełny atrykuł : w dziale LPG.
Natomiast z technicznych rzeczy potrzebuje pilnie info nt. opadającej wskazówki paliwa:

- hondy 8gen nie czytają poziomu pływaka PB co powoduje, że po przełączeniu na gaz silnik "przyjmuje", że jedzie na PB i licząc porcje paliwa w każdym wtrysku przelicza pozostały dystans jak również zużycie paliwa i poziom wskazania.
Efekt jest taki że wskazówka opada do zera, włącza się rezerwa pomimo, że w baku jest paliwko !!!
Sposoby na to 2:
1- doraźny - zdjąć klemy na +- minutę w celu resetu pamięci i po przekręceniu kluczyka mamy stan "dziesiejszy"
2 - docelowy - montaż emulatora który wysyła sygnały do ECU aby zczytać poziom paliwa częściej niż tylko przy dużej róznicy poziomu PB. Ten sam symptom co dotankowanie 5-10l na trasie, wskaźnik się nie podnosi pomimo dolania do baku (kilka razy poruszane na forum).

I tu moje pytanie - czy ktoś w Was znalazł jak zresetować poziom wskazania PB np z kierownicy lub jakimś schematem "kliknięć" bo jak nie, to musze kupić emulator (ok 100-200 pln z montażem) ale wolał bym nie naprawiać elektroniki elektroniką

Dzięki

TeeS1975
27-07-12, 17:05
Jakby ktoś wiedział to by Ci odpowiedział w szybkim, nie ma potrzeby zakładania do tego nowego tematu, tym bardziej że jeszcze masz temat o gazie.
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?40317-LPG-w-Civic-VIII-gen