PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z paliwem D15B2, nie jedzie, krztusi się, gaśnie



Nowy Kubi
24-08-07, 10:56
Witam,

Kumpel ma od niedawna d15b2 i ma kłopot. Auto z gazem ale nie jedzie na paliwie. Nie chce zapalać, krztusi się, na wolnych obrotach spadają coraz bardziej, aż gaśnie, na wyższych przerywa, w czasie jazdy też problemy.

Pierwsze co, postawiłem na przekaźnik pompy, wymontował, zaniósł do elektronika, ten przelutował ale nie pomogło. Teraz obstawiam coś z wtryskiwaczem. Pewnie też mu kolega nie pomógł, bo skarżył się kiedyś, że coś mu "syczy bulgocze" z puszki obok akumulatora. Wywnioskowalem, że może paliwa mało bo gazownia i kazałem zatankować. Zrobił wielkie oczy, po czym zatankował i... usterka ustąpiła.

Ale teraz ma ten kłopot. Kto miał problem z wtryskiem w d15b2 i jak to rozwiązał? Czy dodatki do paliwa do czyszczenia wtrysku coś mogą pomóc? Jak z wymianą cenowo?

dzięki za pomoc, ja nie mam doświadczenia z tym silnikiem i jego zasilaniem.

Skoti
24-08-07, 11:52
i na gazie i na benzynie jest ta sama sytuacja?

Nowy Kubi
24-08-07, 12:19
Na gazie jedzie ok. Tak jak napisałem nie jedzie na paliwie. Układ zapłonowy jest ok, problem lezy w zasilaniu paliwem.

Skoti
24-08-07, 20:35
Stawiam na pompę paliwa. Auto jak jeździ na gazie to pompa jest nieurzywana i z begiem czasu po prostu pada. Daj znać jak rozwiążesz problem

Nowy Kubi
25-08-07, 13:43
myslisz ??

to teraz czy pompa z d15b7 pasuje do d15b2?
pozdrawiam
Kubi

[ Dodano: Pon 10 Wrz, 2007 ]
Problem rozwiązałem gdy się wziąłem za samochód. Wczesniej tylko telefonicznie. Okazuje się że zeczywiscie byl przekaznik bo nie ząłączał pompy a teraz jest ok. Tylko w między czasie jakiś szpecjalista rzeźbił przy wtrysku i zamienił kostki na wtryskiwaczach kolorami. Okazuje się że auto wtedy jedzie ale z duzymi problemami. Tak więc zamieniłem kostki i wszystko śmiga :aloha: