PDA

Zobacz pełną wersję : dopuszczalny luz miedzy tlokiem a cylindrem



Whiplash
25-07-12, 12:57
hejka skladam nowy blok do swojej rajdowki i takie pytanie, po pomiarach i honowaniu luz miedzy tlokiem a cylindrem 12 setek. skladac to tak czy szlif na nadwymiar tylko jest problem ze z nadwymiaru nie ma tlokow doprezajacych

Gumka23
25-07-12, 13:35
Ja tam sie nie znam ale moje tloki sa pasowane na 4 setki, a manual jak dobrze pamietam podaje service limit jako 5 setek. Jaki to silnik, ze nie ma doprezajacych w nadwymiarze?

Whiplash
25-07-12, 13:41
d15 i nie ma nadwymiarowych tlokow z d13

majson
25-07-12, 20:27
Wrzuc tloki p29 i liznij z bloku. albo wrzuc tloki p29, na to uszczelka 2 warstwowa i czapka y8 i masz okolice cr11.43

Whiplash
25-07-12, 21:00
wlasnie ma byc to z czapka z6 i uszczelka z6, i w sumie to jest rozsadne rozwiazanie kupic nadwymiary p29/pm7 i splanowac blok, dzieki majson za poddanie pomysla;)

zakit
25-07-12, 21:19
wlasnie ma byc to z czapka z6 i uszczelka z6, i w sumie to jest rozsadne rozwiazanie kupic nadwymiary p29/pm7 i splanowac blok, dzieki majson za poddanie pomysla;)

napewno lepsze rozwiazanie niz tloki PMIG.

Whiplash
25-07-12, 21:25
napewno lepsze rozwiazanie niz tloki PMIG.

a dlaczego w obecnym silniku mialem takie tloki i bylo ok :) a i ile zebrac blok przy takiej zabawie jak lizne go milimetr to bedzie CR 11.7 wiec raczej bezpieczne i powinno byc ok

a tak wogole ma ktos namiary gdzie kupie p29/pm7 w nadwymiarze ??

markotny
26-07-12, 02:37
jak lizne go milimetr to bedzie CR 11.7 wiec raczej bezpieczne i powinno byc ok

Nawet jakby ci wyszło 12.5 to będzie ok. Jedynie wzrasta ryzyko spalania stukowego i trzeba to regulować zapłonem


a tak wogole ma ktos namiary gdzie kupie p29/pm7 w nadwymiarze ??

Ja do siebie PM7(z tymże nie nadwymiar a nominał) brałem z InterCarsu. Płaciłem coś koło 420zł. Sprowadzone na zamówienie:).

zakit
26-07-12, 04:50
a dlaczego w obecnym silniku mialem takie tloki i bylo ok :) a i ile zebrac blok przy takiej zabawie jak lizne go milimetr to bedzie CR 11.7 wiec raczej bezpieczne i powinno byc ok

a tak wogole ma ktos namiary gdzie kupie p29/pm7 w nadwymiarze ??

saren, sam dzisiaj odbieram paczke od niego z takimi tlokami


dlaczego lepsze? z punktu widzenia perfomance'u ci nie odpowiem bo sam za bardzo nie wiem.
ale praktycznie lepsze przedewszystkim dlatego ze masz nadwymiar. a do PMIG musisz miec idealny blok i idealne tloki, zeby to nie bralo oleju

Whiplash
26-07-12, 14:58
a jeszcze jedno pytanie pwiedzmy ze zjade blok o ten milimetr zeby miec CR 11.7 na tlokach p29, c w tym przypadku z paskiem rozrzadu przy glowicy z6?? starczy mi napinacza ?? czy musze inny pasek kupic ??

jasiek09
26-07-12, 23:49
Znam przypadek że głowica była planowana ponad 1mm i starczyło napinacza więc tobie też starczy

81saren
28-07-12, 00:55
Znam przypadek gdzie czlowiek splanowal o 1mm glowice , co okazalo sie poprzedni wlasniciel tez planowal, i tlok zaczął uderzać w elektrode swiecy , w koncu ja urwało i wiadomo co dalej :)

Niezawsze duze CR jest potrzebne , do czego , na jakim walku, itp, za to jest duzo duzo innych elementów ktore daja moc/moment nie zawsze z moca idzie duze CR, jaki paliwo bedzie uzywane .

jak cos napisz na PW jaki silnik , co chcesz jaka moc i oczywiscie na jakie koszta jestes przygotowany ( czesci ) badz zadzwon domnie ( telefon dostepny poszukaj w dziale sprzedam ) pogadamy i cos sie dobierze.