PDA

Zobacz pełną wersję : Odpięta wtyczka w okolicach prawego kielicha



kravjec
23-07-12, 12:00
Witam na forum, od 3 dni jestem posiadaczem hondy :) Moje pierwsze pytanie:

http://i.imgur.com/yWfg7.jpg Co to za wtyczka i dlaczego jest odpięta?

Tomeszek
23-07-12, 12:03
wygląda na silniczek krokowy, dlaczego jest odpięta - to jest dobre pytanie :D

zakit
23-07-12, 12:05
to jest napewno silniczek krokowy, moze jest roz...popsuty i dlatego ktos odpial.
samochod sie zachowuje normalnie?

kravjec
23-07-12, 12:08
w sumie chyba normalnie. Gasnąć mi nie gaśnie, na postoju obroty są fakt, bardzo niskie, aż buda wpada czasem w lekki rezonans. Silnik krokowy chyba działa nadal, takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, bo na postoju po puszczeniu hamulca obroty delikatnie wzrastają, a w moim roverze 214i silnik krokowy odpychał delikatnie przepustnicę, nie wiem czy tu działa na podobnej zasadzie

Gr4b3Q
23-07-12, 12:15
A próbowałeś podpiąc to w tym gnieździe zaraz przy wtyczce ? Wg mnie to tam powinno być bo długość kabla na nic innego raczej nie pozwala.

kravjec
23-07-12, 12:18
Ja podejrzewam, że to jest to, ale skoro ktoś to odpiął to może były ku temu powodu, staram się od Was dowiedzieć właśnie jakie ;)


Podpiąłem silnik, przejechałem kilka kilometrów i chyba widzę poprawę. Zobaczymy czy coś będzie się dziać przy większej trasie

Sheiva
23-07-12, 13:16
Jeśli nie masz LPG, a krokowy będzie sprawny, to na pewno będzie lepiej pracować. Może ktoś kiedyś czyścił i zapomniał go podpiąć. W każdym razie podpięte ma być.

marv
23-07-12, 14:22
gdyby krokowiec nie dzialal to jeszcze rozumiem, ze ktos odpial ale jezeli czujesz jakas poprawe w jezdzie po podpieciu to chyba niedopatrzenie.

kravjec
23-07-12, 18:12
Mam LPG, przy dłuższej trasie okazało się, że faktycznie są problem. Podbija bardzo obroty, a i czasem przy hamowaniu są problemy, bo silnik daje gazu przez co hamowanie jest bardzo mało efektywne ,w konsekwencji niebezpieczne. Silnik ponownie odpięty, na wieki wieków

paweltdf
23-07-12, 19:29
Mam LPG, przy dłuższej trasie okazało się, że faktycznie są problem. Podbija bardzo obroty, a i czasem przy hamowaniu są problemy, bo silnik daje gazu przez co hamowanie jest bardzo mało efektywne ,w konsekwencji niebezpieczne. Silnik ponownie odpięty, na wieki wieków

bo jak krokowy był odpięty to może ktoś ustawił wolne obroty na lince od gazu, sprawdź czy nie jest za bardzo naciągnięta, ona musi być luźna.

marv
24-07-12, 13:17
ten nademna dobrze gada. sprawdz linke i lepiej ustwic obroty normalnie i miec krokowca podpietego

Gumka23
24-07-12, 13:41
Jestescie pewni, ze ta wtyczka jest od krokowca?

Wg manuala (strona 11-86) przewody, ktore dochodza do wtyczki krokowego maja kolory: Niebiesko-Zolty, Zolto-Czarny (na zdjeciu z pierwszego postu widze kolory niebieski i zielony). Tam sa trzy wtyczki obok siebie, ktore sa identyczne i pasuja zamiennie.

Ostatnio zakladalem wiazke i pomylilem, bo myslalem, ze to wyciecie we wtyczce jest po to zeby nie pasowalo w inne miejsce. Okazalo sie, ze tak nie jest. Tylko, ze u mnie komputer odrazu wywalil blad nr 14, a obroty szalaly miedzy 1000 a 1500 rpm.

piotrstrojek
24-07-12, 14:41
No właśnie chciałem podniesc tą samą kwestię co Olaf - po odpięciu krokowca z automatu komp wywala błąd. Z tego co widzę masz chyba D15B2, więc kontrolkę checka powinieneś mieć w desce. Czy przy przekręcaniu kluczyka na zapłon zapala Ci się taka żółta lampka na chwilę pod wskaźnikami paliwa i temperatury? Jeżeli nie to ja bym sprawdził dlaczego Ci się nie zapala ;)

paweltdf
24-07-12, 19:19
Z tego co widzę masz chyba D15B2

ja tam widzę grzybek od drugiej przepustnicy i to oczko w którym sprawdza się poziom paliwa w gaźniku więc to raczej d13b2 będzie i tam krokowy jest właśnie w tym miejscu

zakit
24-07-12, 23:37
w b2, czy to d13 czy d15 jest krokowy w tym samym miejscu.

moze poprostu ten krokowy ma juz dosc i czas na niego ;)

kravjec
25-07-12, 14:29
obroty bez krokowca są naprawdę minimalne. Tak jak mówię, po podpięciu obroty szaleją, a i hamulec działa znacznie gorzej. Zostawmy go lepiej w spokoju

Gumka23
25-07-12, 14:41
I jestes pewien,ze to ta wtyczka? U mnie *****iscie szalaly jak podlaczylem nie ta wtyczke..

kravjec
25-07-12, 15:05
I jestes pewien,ze to ta wtyczka? U mnie *****iscie szalaly jak podlaczylem nie ta wtyczke..

tak, to będzie ta. Bo po podpięciu przez jakiś czas chodzi dobrze (lepsze utrzymywanie obrotów bez gazu podczas jazdy, ciut większe obroty na postoju) Ale później delikatnie głupieje i tak jak mówię, są problemy z hamowaniem i z dużym podbijaniem obrotów przy wciśniętym w podłogę sprzęgle

paweltdf
25-07-12, 22:46
są problemy z hamowaniem i z dużym podbijaniem obrotów przy wciśniętym w podłogę sprzęgle

bo może linka od gazu jest za bardzo naciągnięta?

kravjec
26-07-12, 12:57
bez krokowca obroty są małe. Linka jest luźna. Poza tym, problem po podpięciu krokowca nie występuje zawsze, tylko co jakiś czas.

rooter666
26-07-12, 19:49
krokowiec do czyszczenia.