PDA

Zobacz pełną wersję : Drganie kierownicy



AlexPKS
23-07-12, 11:25
Jakiś czas temu był mój temat ale wydawało się że przyczyna została znaleziona (wydymany drążek kierowniczy). Zakupiłem więc nowy ale to nic nie dało kierownicą nadal trzęsie, jedynie zwalczyłem ściąganie w prawo i wspomaganie lepiej odkręca. Zostało tylko nieszczęsne drganie, nie jest to lewo prawo tylko takie jakby przód tył. Najbardziej czuć trzęsienie gdy zwalniam pedał gazu. Wciśnięte sprzęgło nic nie daje, drgania występują tak samo. Koła wyważone, nowe tarcze, drążki kierownicze, te rzeczy były wymienione. Wszystko zaczęło się po wymianie sprężyn na sparco -40 ale wątpię że to może mieć powiązanie. Co to może być?

Yotomeczek86
23-07-12, 13:37
A poduszki silnika sprawdzałeś ?? Zbieżność robiłeś ?

AlexPKS
23-07-12, 14:13
Silnik siedzi sztywno, poduchy są dobre. Zbieżność zrobiona.

Zdaje mi się że zostają przeguby wewnętrzne ale jest to kosztowne, może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły.

Gozdo
23-07-12, 14:54
właściwie to mało zostało :D i objawy trochę dziwne że niby jak zapier do gazie to nic??... a luzów na sworzniach nie masz?? tylko z 2 strony było by je czuć dopiero przy większej prędkości...

PixeL
23-07-12, 16:46
obstawialbym gorne mocownia amortyzatorow,sa do nich zestawy naprawcze

AlexPKS
23-07-12, 16:55
właściwie to mało zostało :D i objawy trochę dziwne że niby jak zapier do gazie to nic??... a luzów na sworzniach nie masz?? tylko z 2 strony było by je czuć dopiero przy większej prędkości...
Przy ******stym przyśpieszaniu nie czuć ;) dopiero gdy chce utrzymać prędkość lub przyśpieszam "normalnie"
Da się sprawdzić kiedy górne mocowania amorów są złe? spróbuje może bardziej dokręcić.

toomekk_ej2
23-07-12, 18:49
jak auto drzy przy delikatnim przyspieszaniu to winne sa przegluby wewnetrzne . mialem w rexie jeden wydymany to strasznie drzalo , jak dawalem w "palnik" nie bylo tego czuc :D

masz takie same objawy ?

malinkie
24-07-12, 08:57
Ja bym proponował najpierw sprawdzić przeguby zewnętrzne czy nie maja luzów, bo możliwe że są niewielkie i dlatego tak jest.