PDA

Zobacz pełną wersję : wskazówka i kontrolka paliwa



majk1
22-08-07, 10:17
Mam problem. Wskazówka paliwa mi wariuje i nigdy nie wiem ile jeszcze mam, nawet jak wleje jakieś 7 litrów do baku dodatkowo to ani drgnie, a rezerwa nie chce mi sie nigdy zapalić. Co robić? Proszę o pomoc.

karpik85
22-08-07, 10:22
Facet takich tematów było tutaj już kilka wystarczy poszukać.

A rezerwa to Ci sie raczej nie zaświeci bo w Twojej budzie jej nie ma. 7 litrów to takie szaleństwo że fura tego nie odczuwa, zalej do pełna to to Ci drgnie wskazówka.

majk1
22-08-07, 11:43
Zaświeci bo wcześniej się świeciła jak ją przyprowadziłem z niemmiec

ceelx
22-08-07, 12:18
7 litrów to takie szaleństwo że fura tego nie odczuwa

no nie gadaj ;) 7 litrow to z 20% pojemnosci wiec powinna troszki drgnac :D

Lcfr
22-08-07, 12:53
Mam problem. Wskazówka paliwa mi wariuje i nigdy nie wiem ile jeszcze mam, nawet jak wleje jakieś 7 litrów do baku dodatkowo to ani drgnie, a rezerwa nie chce mi sie nigdy zapalić. Co robić? Proszę o pomoc.

uzyj :szukaj:
zmien tytuł na cos bardziej zwiazanego zprobleme bo potem w szukajce nic nie zostanie znalezione.

majk1
22-08-07, 15:25
Oki, dzięki poszukam.

[ Dodano: Sro 22 Sie, 2007 ]
No chyba że jednak u mnie nie ma lampki rezerwy ale raczej była. Ja nie przyprowadzałem auta wiec nie wiem, ale jak ta osoba nim jechała to mówiła że lampka się świeciła. Ja mam EG4, czy ktoś wie czy tam jest na pewno?

karpik85
22-08-07, 17:24
Zaświeci bo wcześniej się świeciła jak ją przyprowadziłem z niemmiec

To co Ty masz za zegary założone, ze mają one kontrolkę rezerwy ?? Chciałoby Ci sie wrzucić ich zdjęcie ??

fazer1985
22-08-07, 21:44
Moze byc moze nie byc to zalezy chyba tylko od tego kiedy bylo skaladane auto wyglada na to ze 1 model w miesiacu mial takowa lampke :)a tak z ciekawosci z ktorego roku jest autko jesli powyzej 93 to mozesz mies lampke. jak mozesz to podeslij fotke bo sam jestem ciekaw ale jest jeszcze opcja ze masz zegary z kontrolka a w baku nie masz zadnego czujnika ktory dawal by impuls do kontrolki.

majk1
22-08-07, 22:28
Auto jest z 92 roku, jutro podesle zdjęcie jak zrobie.

[ Dodano: Sro 22 Sie, 2007 ]
Ah a zegary mam założone orginalne. Pozdrawiam

Lcfr
22-08-07, 23:05
Auto jest z 92 roku, jutro podesle zdjęcie jak zrobie.

[ Dodano: Sro 22 Sie, 2007 ]
Ah a zegary mam założone orginalne. Pozdrawiam


wrzuc zdjecie zobaczymy
kontrolke w tych latach moglo miec tylko d16z6 albo VTI
innej opcji raczej nie ma
ale zobaczymy.....



ps. prosilem o zmiane tytułu - prosilem i musialem sam zrobic... ;/
nastepnym razem prosze o wiecej rozwagi...

majk1
23-08-07, 10:04
Oki, przepraszam bardzo. Później wrzucę zdjęcie. Pozdrawiam

siwy84-84
23-08-07, 10:53
to prawda w tych modelach nie ma kontrolki rezerwy i tez miałem problem bo tankowałem oszczednie i tez sie nie podnosiła wskazówka od poziomu ale zalałem za 50 i wszystko jasne. te hondy maja wade bo maja bardzo nie dokładne wskazniki paliwa a jak wejdzie na pole rezerwy to pozal sie boze

Lcfr
23-08-07, 10:58
to prawda w tych modelach nie ma kontrolki rezerwy i tez miałem problem bo tankowałem oszczednie i tez sie nie podnosiła wskazówka od poziomu ale zalałem za 50 i wszystko jasne. te hondy maja wade bo maja bardzo nie dokładne wskazniki paliwa a jak wejdzie na pole rezerwy to pozal sie boze


moim zdaniem to nie tu lezy problem...
problem jest w tym, ze nikt nie tankuje do pelna....
ciezko raz zatankowac przynajmniej do polowy i potem uzupelniac wczesniej?
i dokladnosc wieksza
i w zimie dla auta lepiej
i nie ma stresu ze zabraknie paliwa

poza tym jaka przyjemnosc jazdy ze swiacącym ciagle pomaranczowym swiatełkiem?

ja nie mam kontrolki... i nie placze... tankuje do pelna i wiem ze po 500po miescie 540po trasie musze szukac stacji cpn i tyle...


ps. czy jak sie "tankuje oszczędnie" to mniej pali czy lepiej jeździ?

kenny
23-08-07, 11:20
ps. czy jak sie "tankuje oszczędnie" to mniej pali czy lepiej jeździ?

jak to mówi jeden koleś "do pełna sie tankuje by się sie dupie pokazać" bo podobno "to na bogato jest" :aloha:

fazer1985
23-08-07, 11:21
A odnosnie tego czujnika i lampki to czy ktos moze sie orientuje czy jest taka mozliwosc by jedyna roznica miedzy autami z i bez lampki rezerwy tkwila w braku wyciecia ikony rezerwy oraz braku żaroweczki podswietlajacej ta ikone. Wiem ze to kontrowersyjne ale slyszalem ze roznica tkwi tylko w tym ze pompa paliwa ma jakis dodatkowy czujnik czy tam plywak, ale przeciez ori plywak w pompie jest podlaczony do czujnika i dzieki temu pokazuje stan paliwa wiec po co byl by ten drugi czujnik skoro jest juz jeden. :afro:

kolosezw
23-08-07, 15:54
ps. czy jak sie "tankuje oszczędnie" to mniej pali czy lepiej jeździ?

wtedy jest mniejsza waga samochodu ze wzgledu na mniejsza ilosc paliwa i przyspieszenie jest lepsze :agent:
a tak na powaznie to tez wole miec troche wiecej w baku.

majk1
23-08-07, 16:39
No bo akurat Ci zabraknie i staniesz na środku drogi i będzie lipa:(

karpik85
23-08-07, 18:08
ja nie mam kontrolki... i nie placze... tankuje do pelna i wiem ze po 500po miescie 540po trasie musze szukac stacji cpn i tyle...


Ja dokładnie tak samo, tym bardziej, ze od zawsze tankuje na stacji Carrefour, a tam są często kolejki, bo taniej, więc jak już sie wystaoje do dystrybutora, a potem mam stać do kasy to już lepiej np. trzy razy w miesiącu do pełna i spokój, a nie co dwa dni za 30 złotych. Wychodzi na to samo, ale większy komfort i czas zaoszczędzony. A tak na marginesie to często zabieram kumpli z pracy jak wracamy do domu i czasem są zdziwieni , ze mam wskazówke na F, co w tym dziwnego ?? ;) ;)

majk1
25-08-07, 14:04
Lcfr chciałęś żeby wrzucił zdjęcia.
Oto one:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfb6f1ab9a82bbd5.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37f4fd8569e09a00.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6e4dcfba32b6140.html

i nie wioem nadal czemu sie nie swieci, jakaś dziwna sprawa

fazer1985
26-08-07, 00:16
Sorry ale na tych zdjeciach nie widze zebys mial taki wskaznik... albo zrob ostre foto no albo nie wiem ... ja widze "check engine" i ta lamkpe sygnalizujaca otwarty bagaznik :) no ale moze zle widze :afro:

majk1
26-08-07, 03:25
Lamka pierwsza od lewej tam jest ta kontrolka, ona jest mało widoczna ale tam jest. Pypatrz się uważnie

Lcfr
26-08-07, 16:37
Sorry ale na tych zdjeciach nie widze zebys mial taki wskaznik... albo zrob ostre foto no albo nie wiem ... ja widze "check engine" i ta lamkpe sygnalizujaca otwarty bagaznik :) no ale moze zle widze :afro:

dokładnie - trudno rozpoznac

fazer1985
26-08-07, 17:45
To moze inaczej ile masz tam tych lampek masz 3 czyli ta od paliwa check engine i ta sygnalizujaca otwarcie bagaznika tak ? jesli masz 3 lampki to sie zgodze ze mozesz miec ta z rezerwa paliwa ale jesli masz 2 to na bank nie masz, pozatym to zdjecie jak dla mnie nieczego nie wyjasnia ale spoko nie ze cos tam, skora wiesz ze ja masz to pytanie nasowa sie jedno czy przepalila sie zarowka czy cos na obwodzie jest nie tak sama lamke latwo wyeliminowac. Jestem ciekaw jaki bedzie tego final :)

majk1
26-08-07, 23:47
no ma 3 lampki. No mam tez te dwie teorie czy lamka sie spaliła czy coś w obwodzie elektrycznym. Jak juz bedzie okej to dam znac co to było?

bidz
27-08-07, 13:49
nie wioem nadal czemu sie nie swieci, jakaś dziwna sprawa
kontrolka rezerwy nie świeci się cały czas, zapala się i gaśnie jak jest na rezerwie, chyba by nie wkurzać kierownika.

majk1
27-08-07, 21:54
Taaaaaaaaaaaa. No to chyba kazdy wie

bidz
28-08-07, 08:22
No nie wiem czy każdy, niektórzy nie wiedzą czy mają w ogóle.


No chyba że jednak u mnie nie ma lampki rezerwy ale raczej była.

majk1
28-08-07, 10:10
no niektórzy co nie mają to nie wiedzą kiedy się świeci ale Ci co mają to raczej wiedzą. Ona się świeci tylko jak już jest na kresce.

bidz
28-08-07, 10:41
dobra, nie jasno sie wyraziłem...
kontrolka nie pali sie caly czas nawet jak jestes na rezerwie!
tak wiec nawet jak masz np.3 litry w baku po przekreceniu kluczykow nie musi sie od razu zapalic. zapali sie po pewnym czasie, potem znow zgasnie.

ponoc faktycznie powinna sie palic non-stop jak juz lezy wskazowka, ale np. ostatio mi sie w ogole nie zapalila, choc tankujac do pelna weszlo mi 44l :)

podsumowujac: zarowno kontrolka rezerwy jak i wskaznik poziomu dziala w Vgenie ujowo.
pzdr.

majk1
28-08-07, 19:30
Ja wlałem ostatnio 46 litrów no baku a i tak się nie zaświeciła wczesniej rezerwa.