PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 Problem z Dmuchawą



rafal_ostry
21-07-12, 18:03
Witam Forumowiczow. Mam problem. Otóż, coś sie zesrało i nie moge przesunąć dźwigni od sterowania temperaturą na ciepłe powietrze. Przesune zaledwie o dwa cm i coś jakby blokowało, jakby coś podskakiwało tam. Przyczyną może byc to, że kilka miesięcy temu wpadła mi do kratki wylotu kawałek rurki, ale wczesniej już cieżko to sie przestawiało. Wiem, wakacje, po co mi ciepłe powietrze? Ale zaraz zima, nie oszukujmy sie. Czy ktoś już miał podobny problem? Da sie to jakoś naprawić bez demontażu całego zespołu ogrzewania? Panel mam już ściągnięty, próbowałem tam ręke wkładac jakoś ją wyhaczyć ale ciężko jest.

Evan1982
22-07-12, 10:01
Skrót jest najdłuższą drogą między punktem A i punktem B.
Moim zdaniem powinieneś wyciągnąć dmuchawę i przy okazji wyczyścić ją z kurzu dla zdrowotności ;)
Jeśli chodzi o sam suwak to linka od nagrzewnicy może źle leżeć w mocowaniach. Trzeba sprawdzić i ewentualnie przesunąć pancerz, bo w większości przypadków jego położenie zawęża regulację. Czasem masz tylko od zimnego do połowy, a czasem od ciepłego do połowy.

marv
22-07-12, 13:04
a żeby dostać się do samej linki musisz zdjąć 3 plastiki (tunel środkowy, i 2 plastiki pod panelem i masz elegancki dostęp do linki) :)

osvch
22-07-12, 14:45
Jak zdejmiesz plastiki jak piszę marv, zobaczysz łącznik. pierwsza linka która idzie od suwaka temperatury, łączy się z drugą kawałkiem plastiku która idzie do komory silnika do zaworu ciepłej wody. zdejmij jedną linkę, sprawdź jak będzie chodzić, poźniej odwrotnie, podłącz pierwszą i zdejmij drugą, w ten sposób sprawdzisz linki.

chudypiter
22-07-12, 15:06
Najpierw otwórz pokrywę komory silnika, i sprawdź, czy na rurce z płynem ( idącym do nagrzewnicy)na której jest "kranik" i są linki od sterowania nie blokuje ich coś.

rafal_ostry
22-07-12, 18:12
ja już tam sie dostałem. wszystko mam otwarte. linke od panelu do dmuchawy odczepiłem i w panelu wszystko jest ok. na wężu od chłodnicy zawór również działa (otwiera i zamyka). coś jest w całym tym systemie dmuchawy, tam coś blokuje manewry przy zmianie temperatur. dużo roboty jest przy wyciągnięciu jej? mam ksiązke Sam Naprawiam i zapowiada sie grubo...