PDA

Zobacz pełną wersję : szczelnośc zaworów - próba benzyna ekstrakcyjna...



Deiv1990
21-07-12, 13:47
Powitać

zabierma sie za docieranie zaworków jak sprawdzci szczelnosc ? z tego co slyszalem to jest kilka sposobów :

nr. 1 Wlewa sie np. benzyne ekstrakcyjna do komory spalania i sprawdza czy przecieka

nr. 2 Wlewa sie benzyne ekstrakcyjna w otowyry kolektora ssącego i wydechowego i sprawdza czy z dolu cieknie


moje pytania:

nr. 1 Ile musi przlezec glwoica zeby sprawdzic czy przecieka czy nie, niektorzy nawet na cała noc pisali żeby zostawic

nr. 2 ze względu na to ze mam glowice rozkręcona w drobny mak to czy w sposobie nr 1 zawory nie musza być spięte a jedynie włożone tak zeby grawitacyjnie opadly w przylgnie ? i wtedy sprawdzic ?

nr. 3 czy do ego moze byc benzyna ekstracyjna czy musi byc nafta ? bo z tego co zauwazylem to benzyna szybko wietrzeje , i jak sprawdze czy przecieka jak po kilku chwilach wywietrzeje...

badyl12
22-07-12, 16:23
nie trzeba spinać sprężynek , mozna zalać zwykła benzyna pb i tez bedzie widać jak dalej bedzie sie sączyło to dalej docierać . ja zazwyczaj zostawiam głowice na godzine max 2 jak nie przecieknie przez ten czas t jest dobrze zrobione docieranie .

Deiv1990
25-07-12, 12:46
tak mnie troche dziwi jak zalać komore spalanie skoro na środku jest dziura przez która iskra wpada ;> przeciez to sie wszytko przeleje ;> moze to czymś zatkać ;>

zakit
25-07-12, 13:32
a probowałes zatkac to tym co sie tam wkręca?

Deiv1990
25-07-12, 18:45
heh niby człowiek siedzi juz w hankach dobre 3 lata, silnik swapnal, skrzynie wymienil a tu taka głupeote palnie ;P racja ;P wsytarczy poprstu wkręcic swiece...