PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za model? Czy jest on dobry? Sam nie wiem...



ukman
21-08-07, 13:20
Miałem kiedyś D15B7 coupe. i Byłem bardzo zadowolony. Potem przesiadłęm sie do Vectry B 1.6 :kirczak: I teraz znowu chce Honde!

Interesuje mnie raczej hatchback VIgen.

Honda przyzwyczaiła mnie do całkiem niezłych osiągów, więc i teraz też chciałbym coś w miare dynamicznego.

Prosze doradzcie :
- Czy Hatchback VIgen. 1.4 jet w miare dynamiczny? Mozna go tak samo kręcić na 6-7 tyś? I jak on to znosi? Czy jest to dobra baza do jakiś tam modów? (dolot) itp.
- Czy Hatchback 1.5i LS to ten Vtec-E? Jak to z nim jest? Czy jest dynamiczny? Jak z modami?
- I znalazłęm fajną Hondę (patrz na link) i to jest właśnie 1.5i LS, tylko co to jest za oznaczenie z tyłu EXi ? I dlaczego ma taką inna kierownicę?
- I czy każda Honda Civic Hatchback VIgen. z 1.5 to Vtec-E? czy moze byc po prostu Vtec?

http://atsearch.autotrader.co.uk/www/CARS_popup.jsp?searchform=&modelexact=1&lid=search_used_cars_full&photo=1&state=none&sort=&hassearched=Y&make=HONDA&min_pr=75&source=0&model=CIVIC&max_pr=2000&miles=1500&agerange=0&mileage=6&postcode=iv30+4lr&bodyid=0&fuelid=0&colour=&transmissionid=0&ukcarsearch_full.x=36&ukcarsearch_full.y=9&start=4&distance=317&adcategory=CARS&channel=CARS&id=200733293404144


DUżo archiwów przeszukałem zanim napisałęm ten wątek. Ale interesują mnie konkretnie, te: 1.4, 1.5i LS, Vtec-e, więc prosze naoiszcie mi o nich dużo informacji.

Z góry dziekuje za wszystkie informejszyn.

GitZ
21-08-07, 15:20
1,5 w szóstce masz we wszystkich możliwych konfiguracjach vtekowych, vtec-e, vtec, bez vteka. Szczegóły w tabelce w tym temacie:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25310

the.ghost.dog
21-08-07, 15:34
Czy Hatchback 1.5i LS to ten Vtec-E? Jak to z nim jest? Czy jest dynamiczny? Jak z modami? ciut szybszy niż 1.4 a przy tym niesamowicie ekonomiczny... ja w kombii z tym silnikiem jadac spokojnie w trasie 100-110kmh dochodze czesto do około 5l/100... a propos modów to dolot, kolektor 4-2-1, i skrzynia od 1.3 i bedzie jezdził bardzo przyjemnie...

jurekkiller
21-08-07, 16:34
zdecydowanie 1.5 jest lepszy :D mniej pali, ma fajna lampke econo, zeby wiedziec kiedy jedzie sie ekonomicznie a poza tym fajnie wkreca sie na obroty. Co prawda EK3 jest mniej niz EJ9, ale prawie kazdy ma klime badz szyberdach, wiec warto poszukac. A co do tuningu silnika to sam jestem ciekawy, niech sie wypowie ktos kto cos wie w tym temacie.
pzdr