PDA

Zobacz pełną wersję : Nie ma podciśnienia, nie otwiera sie druga przepustnica.



spawelz
21-08-07, 06:20
Witam.
Mam problem u siebie w hondzie 1.3. Jak wychodzi podciśnienie z gaznika na membrane do otwieania drugiej przepustnicy, to jak sciągnę węzyk nie ma tam podciśnienia, zaginałem tez wezyk 3 i druga przepustnica ani drgneła. Miał ktoś podobny problem??
Pozdr.

Marci
21-08-07, 13:41
Z ta druga przepustnica jest tak tajemnicza sprawa ze nie podejrzewam by ktos udzielil ci na forum jakiejs konstruktywnej odpowiedzi (wiem bo sam kiedys zaczalem bardzo podobny watek do twojego) U siebie zdjalem kiedys filtr powietrza zeby zobaczyc jak dziala ta druga przepustnica ale nie zauwazylem zeby sie otwierala (wczasie jazdy mozna doszukac sie lepszego przyspieszenia od okolo 5000 obrotow ale moze to byc bardzo subiektywne moje odczucie) Na przewodzie nr 3 mam jakies minimalne podcisnienie ale nie wiem czy na tyle mocne zeby otworzyc przepustnice. Jak znajde chwile czasu to bede sie bawil ze sciagnieciem blokady z drugiej przepustnicy i zaslepieniem 3 przewodu wiec moze wtedy ta przepustnica zacznie sie otwierac w widoczny sposob. Jesli dojde do jakiegos konstruktywnych wnioskow i rozwiazania to napewno dam znac na forum. :agent:

spawelz
21-08-07, 14:44
Ja własnie wczoraj sciągnąłem blokade drugiej przepustnicy, na gazniku mam załozone kolanko + blos + stożek i widać u mnie jak na dłoni czy sie przepustnica otwiera czy nie. W czasie jazdy nic nie czyć i na postoju membranka tez nie ciągnie przepustnicy. Jak bede miał chwile to na to popatrze jeszcze raz. Musi być jakaś przyczyna tego.

Skoti
21-08-07, 15:17
Jedz do gaznikowca. Z tego co mi mowił jeden gaznikowiec to typowy problem D13B2.

spawelz
21-08-07, 16:42
Faktycznie moze masz racje bo podcisnienie na membranke wychodzi zaraz z gaznika i nie ma nic po drodze. A dałybyś rade dowiedzieć sie czegoś wiecej od tego gaźnikowca?? albo jakiś namiar na niego. Ja jestem z Bielska do Chorzowa nie mam daleko . Chyba ze ktoś zna jakiegoś z Bielska .Pozd

Skoti
22-08-07, 00:26
na priv dam ci moj numer tel, powiem ci gdzie to jest dokladnie. Wiem ze faceci sie konkretni bo wyregulowali gazniki w Hondzie Legend. Ceny tez maja fajne, sprobuje się cos dowiedziec ale jesli nie znasz sie na gaznikach nie bierz sie za to-bedziesz zalowac.

spawelz
28-08-07, 18:18
U mnie problem z drugą przepustnicą sie rozwiązał. Na początku sprawdzałem czy sie otwiera, to znaczy czy cięgno od membranki sie porusza na postoju i okazało sie ze sie porusza minimalnie przy 7000obr. Dlatego doszełem do wniosku ze coś jest nie tak , bo tego charakterystycznego przyspieszenia przy 5000obr tez nie czułem.
Ale potem usłuszałem ze druga przepustnica moze sie nie otwierac bez obciązenia. Kupiłem węzyk w zoologicznym za 2zł podpiołem sie pod wyjście z gaznika i wprowadziłem go do srodka auta i okazało sie ze jednak podcisnienie sie pojawia przy obciazeniu. Pózniej przepiołem węzyk bezposrednio na membranke a ten od gaznika zaslepiłem i zasysając otwierałem drugą przepustnice w czasie jazdy. Bez tego podcisnienia auto nie chce sie krecić wiecej niz ok 5000obr. i w tym momencie jak sie pociągnie powietrze wyraznie czuc jak przyspiesza i kreci sie do konca. Jest to łatwy sposób sprawdzenia czy wszystko z drugą przepustnićą mamy ok.
Mam jeszcze jeden problem. Jak sprawdzałem ile wyciągne po sciągnieciu blokady drugiej przepustnicy na gazie z blosem ,okazało sie ze na 4 biegu nie chce mi sie wykrecać wiecej niz 6000obr i predkośc ledwo 160km/h a pamietam ze wykrecała sie na 4 lepiej. Skład mieszanki gazu jest cały czas ok po mam wskaznik. Co moze być przyczyną?. Pozd.