PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 94r EJ2 D15B7 nagły spadek mocy



Figasek
19-07-12, 15:20
Witam wszystkich forumowiczów.

Nie znalazłem nigdzie podobnego przypadku, a więc piszę.

Mój broblem objawia się tak: Dodaję gazu, autko przyspiesza w pewnym momencie(zazwyczaj około 1,5-3tyś obrotów) nagły spadek mocy i na wyższych biegach czuć delikatne szarpanie. Nie chce przyspieszać. Kilka razy puszcze i nacisnę pedał gazu i po którymś razie odzyskuje moc. Dodam, że nie zawsze tak mi się dzieje, raz jest dobrze, raz źle.
Nie stwierdziłem zwiększonego spalania (a więc sonda lambda odpada). Poza tym samochód profilaktycznie miesiąc temu podpiety był do kompa i wsztystko było w porządku.
Na wysokich obrotach działa dobrze, ma kopa.
Nie kopci.
Na jałowym biegu silnik pracuje równo.
Samochód nigdy nie widział gazu.

Przewody zapłonowe wymieniane 2 lata temu i wyglądają wporządku.
Świece wymienione (na starych i nowych świecach ten sam objaw) - stare świece, to książkowy przykład normalnego zużycia świec (lekko brązowy kolor)
Filtr paliwa, też nowy.
Filtr powietrza stożkowy - miesiąc temu był myty i nasączony olejkiem
Ten sam objaw przy prawie pustym baku i po wizycie na stacji benzynowej (a więc pompa paliwa raczej ok)
Tankuje tylko na Shellu i Neste PB95

Co jeszcze sprawdzić? Czy wiecie może co jest uszkodzone?

PixeL
19-07-12, 15:30
spruboj dolozyc dodatkowa mase na silnik

jasiek09
19-07-12, 18:51
i wyczyścić palec z kopułką

Brylant1
19-07-12, 22:48
Poza tym samochód profilaktycznie miesiąc temu podpiety był do kompa

Kto i gdzie Ci takie cuda robił?

Figasek
19-07-12, 23:23
Kto i gdzie Ci takie cuda robił?

Kolega mechanik podłączał dokładnie do czegoś takiego: Launch X431 Diagun

http://image.made-in-china.com/2f0j00fMZQawBRZbqS/Launch-X431-Diagun-Update-Via-Internet-.jpg

Figasek
22-07-12, 19:44
Masa poprawiona, palec z kopuką też zrobione.
Dodatkowo wyregulowalem zawory.
Nic nie pomoglo.

Wlaśnie wrócilem z trasy. przejechalem 400km. Po 200km problem znikl. Pojawil się jednak drugi. Jade sobie okolo 100km/h. A tutaj nagle zapalila sie lampka check engine. Zatrzymalem się, sprawdzilem czy coś przypadkiem sie nie rozpielo. Odpalilem silnik i lampka się już nie świeci.

PixeL
22-07-12, 19:46
to jak ci znowu czeka wywali to zrob samodiagnostyke i zobaczysz jaki blad wywala i gdzie dalej szukac

jasiek09
22-07-12, 23:39
Samodiagnostykę może zrobić teraz bo kod błędu pozostał w pamięci

Evan1982
23-07-12, 00:07
Jak sobie tak check wywala, a potem gaśnie po ponownym uruchomieniu to mi trochę padającą sondą pachnie... jeśli za jakiś czas będzie zapalać się coraz częściej to wiedz, że coś się dzieje ;)