PDA

Zobacz pełną wersję : rozrzad w civie



tomi
31-10-04, 20:53
Witam od niedawna jestem posiadaczem civika 1.8 vtec w wersji 5d w auto ma 150 tkm a rozrzad byl robiony przy 100 z tad moje pytanie co ile km powino sie to robic? (Ja bym wolal zrobic to teraz zeby potem nie bylo zadnych niespodzianek) i gdzie najlepiej to zrobic oraz kupic czesci w okolicach wawy niestety nie orjentuje sie jakie sa to koszta czesci+robocizna a nie chce dac sie oszukac w pierwszym lepszy warsztacie. pozdrawiam

Rikoo
31-10-04, 22:30
Napisz do maverica moze sie podejmie i bedziesz mial git ja robilem rozrzad przy 100 tys i po przejechaniu kolejnych 60 :D

LIO
31-10-04, 22:51
rozrzad co 90-100 tys km, ale jak nie znasz przeszlosci auta i nie masz 100 % pewnosci to zalecam go wymienic juz teraz. Najlepiej nie oszczedzac i kupic oryginalny, zeby wytrzymal spokojnie te 100kkm

cihy
01-11-04, 00:15
ja wlasnie mialem taka historie - gosc powiedzial przy sprzedazy, ze rozrzad byl wymieniony 10kkm wczesniej, ja pojezdzilem jeszcze 10 ale cos jakby stukalo, jak otworzylismy to stan byl taki, ze mialem wiecej niz ogromnego farta - pasek calkowicie popekany, jak go kolega zdejmowal *przy mnie - delikatnie* to pękł
fart - ogromny fart
zawsze, ale to zawsze jak będę kupował pierwsze co będę robił to zmieniał ten cholerny pasek

kosiniak
01-11-04, 11:50
najprostsze wyjscie to jechac do mechaniora zeby zobaczyl stan rozrzadu i ewentualnie stwierdzil czy jeszcze polatasz, ja jak kupilem tez kolo powiedzial ze byl wymieniany ale wiekszosc mowi to samo wiec zaprowadzilem auto i okazalo sie faktycznie ze prawie nowka :grin:

badyl
02-11-04, 20:39
Zaden mechanik nie powie ci ile jeszcze posmigasz na pasku,to jest nie do przewidzenia,chyba ze sa wyrazne uszkodzenia paska(lub wszycho nowe).Najlepiej jest odrazu wymienic,i nie trzeba kupowac czesci w serwisie.Ja nabyłem komplet rozrzadu w japan cars z 38% znizka i pasek był firmy mistuboshi(pasek który jest oryginalnie montowany) a rolka jakas japonska.a wymiane sam wykonałem.

makulak
02-11-04, 21:24
Gość, który sprzedał mojemu koledze wyjątkowo zadbanego Type S 5d z silnikiem b18c4 twierdził, że rozrząd wymienia się co 100tys km lub 5lat. Samochód był z 98 roku i miał przejechane 68tys km, a koleś wcześniej wymienił w nim rozrząd. :D
W b16a2 rozrząd wymienia się co 100tys km, a podobno te od roku 99' co 120tys km. Różnicy w silnikach nie ma rzadnej oprócz komputera, ale producent podobno stwierdził, że spokojnie wystarcza do 120tysi. :wink:

tomi
03-11-04, 23:00
Dzieki za odpowierdz ja jednak wole wymienic nawet dla wlasnego spokoju bo w razie czego to chyba o taki silniczek ciezko? badyl z ciekawosci ile zaplaciles za czesci ? slyszalem ze w japan carsie nie sa najlepsze mowilo mi to paru mechanikow ktorzy jak nie musza to staraja sie zdaleka omijac ten sklep bo pare razy sie na nim przejechali chodzi mi o trwalaosc sprzedawanych tam czesci

typeR
04-11-04, 00:42
W b16a2 rozrząd wymienia się co 100tys km, a podobno te od roku 99' co 120tys km
No tez gdzieś o tym słyszałem. Czy to potwierdzone info? Niedługo stuknie setka i szykuje sie nowy wydatek. Przy okazji zapytam ile orientacyjnie kosztuje taka impreza, części + robocizna?

timi
04-11-04, 09:42
Ja tez poszukuje DOBREGO warsztatu i sklepiku z częćiami. Dodam że pasek TRZEBA wymienić nawet jezeli nie jest przejechane 100tys. To w przypadku jezeli od poprzedniej wymmiany minęło 6lat. To element gumowy i z czasem traci wlasciwosci. A remont silnika to juz droga impreza. Zastanawiam sie czy nie kupic paska w sklepiku internetowym i wymienic w ASO (moze dadza jakas gwarancje?). Tylko nie wiem jeszce ile to bedzie kosztowac...

Timi,
D15Z8

boomer
04-11-04, 15:11
Na wszelki wypadek lepiej wymien zeby nie bylo niespodzianek, nikt ci nie powie ile jeszcze rozrzad wytrzyma :) Widze ze wreszcie ktos ma podobne autko do mojego. Tomi bedziemy musieli sie spotkac i zmierzyc :D Jesli idzie o sklepy to jest link ze stronami/sklepami z czesciami do Cifow, ja serwisuje np. na Parowcowej (przeglady) a czesci wymieniam u znajomego mechanika ktory ma duze znizki i zna sie na robocie :)