PDA

Zobacz pełną wersję : chyba skrzynia - pomocy



lastom
20-08-07, 20:35
Podczas ruszania i przyspieszania 1,2 i 3 bieg slysze coraz glosniejsze cykliczne "szczyrkanie" - dziwny łoskoczący dźwiek. Czy ktos mial taką usterkę -ponoć na gwarancji wymieniali "flaki" skrzyni biegów ... mnie to nie spotkało i teraz chyba PROCENTUJE.


Jest zalamany ...chyba przyszedl kres milosci do H - wlasnei zrobilem rozrzad, przeglad po 120kkm, i cale zawieszenie przód.[/b]

piotrekk
21-08-07, 08:48
Ja tak miałem ostatnio - wymieniono łożysko na wałku sprzęgła i jest OK, koszt w aso ok 1000 PLN (podobno częsta usterka w tym modelu).


Pozdrawiam.


Piotrek

lastom
21-08-07, 09:07
Czy wczesniej robiles moze rozrzad? Mam podejrzenia ze to jeszcze moze byc zbyt mocno naciagniety pasek. Moglby ktos potwierdzic czy on moze generowac taki dzwiek?

Dzieki

borufa
21-08-07, 09:51
Sprobuj na postoju:
Czy slychac przy wlaczonej czy wylaczonej klimie?
Czy jak wcisniesz sprzeglo to slychac?

Pozdrawiam,
Lukasz

_reggie_
21-08-07, 15:36
Witam.

U mnie zaczęło się podobnie - świst w momencie osiągania ok.3000 obr. na każdym biegu (nooo poza wstecznym bo na nim ciężko osiągnąć takie obroty ;) , potem coraz głośniej, aż skrzynia zaczęła hałasować konkretnie (myślałem nawet że to zawory).
Jeżdżę z tym już prawie rok, ale w końcu trzeba się za to zabrać.
Najprostszy sposób na sprawdzenie - na postoju na luzie posłuchaj jak pracuje bez sprzęgła a potem wciśnij - jeżeli jest cisza przy wciśniętym to na bank (szwajcarski :) lecą łożyska.
Ja właśnie jestem w trakcie "planowania" takowej naprawy, bo koszt nie jest niestety mały, ale nie ma co czekać, aż kulki z łożysk się wysypią do skrzyni - wtedy efekt wiadomy... :)

pozdro :agent:

lastom
22-08-07, 09:19
Sprawdzilem:
- na postoju bez klimy - caly czas slyszalny szum (delikatny) - wcisniecie sprzegla szum usteje.

- z kliamtyzacja dzwiek jest zagluszany.

Z tym ze w pierwszym poscie pisalem o dzwieku ktory wydobywa sie podczas ruszania i rozpedzania samochodu - cyklicznie powtarzajacy sie dzwiek.

_reggie_
22-08-07, 13:06
Kontynuując wątek niestety finansowo sprawa nie jest ciekawa...

Komplet łożysk do skrzyni + uszczelniacz - ok. 600 zł.
Łożysko wałka sprzęgłowego (tylko) - ok. 250 zł.
Robocizna - ok. 600 zł.
Olej - ok. 50 zł. (półsyntetyk silnikowy) lub ok. 120 zł. (oryginalny do skrzyń w hondzie)

W związku z powyższym pojawia się pytanie czy wymieniać wszystkie łożyska bo podobno lecą tylko dwa z nich?

Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów ma to już za sobą prośba o radę i sugestie co było wymienione.

pozdro :agent:

coxis
22-08-07, 14:26
Kup łożyska komplet i wymieniaj , ale nie za 600 zł, za 300, 400 znajdziesz kogoś kto Ci to zrobi.

_reggie_
22-08-07, 21:07
Kup łożyska komplet i wymieniaj , ale nie za 600 zł, za 300, 400 znajdziesz kogoś kto Ci to zrobi.

Decyzja podjęta :)
Kupuję komplecik łożysk (+uszczelniacz+olej), aby się nie bawić ewentualnie drugi raz z wyciąganiem i rozbieraniem skrzyni.
Koszt całkowity oraz wrażenia z jazdy po dokonanym "zabiegu" przedstawię po naprawie.

pozdro :agent:

cozik
24-08-07, 12:08
Witam. W mojej hance tez mam problem ze skrzynią ale obiawia sie to w inny sposób po dluższym postoju czasami nie mogę wrzcić 1 jak juz wejdze to potem jest ok ,nie zawsze pomoze wciśnięcie ponowne sprzęgła trzeba na siłe wrzucić bieg.Może ktoś miał podobny problem?Pozdrawiam

marcinw13_2005
31-10-07, 11:58
Witam!
U mnie w momencie kiedy sprzęgło jest wciśnięte, spod maski dobiega tylko przyjemny dźwięk pracującego silnika, natomiast po wyciśnięciu pedału sprzęgła, słychać pracujący silnik + lekki szum (chyba ze skrzyni biegów). Byłem z tym problemem w ASO i powiedziano mi, że tak ma być... Na razie szum jest mały, a gwarancja tylko do lutego przyszłego roku...
P.S. Czy warto się tym teraz zająć, póki jest gwarancja, czy też może tak ma być (lekki szum)???

_reggie_
31-10-07, 16:01
Witam ponownie.

Wymieniłem łożyska w skrzyni (wszystkie oprócz 2 łożysk mechanizmu różnicowego, bo z nimi się absolutnie nic nie dzieje i nikt tego nie wymienia, nawet w ASO ich nie mają tylko zamawiają na specjalne "przypadki"), wymieniłem oczywiście także uszczelniacz, no i rzecz jasna nowy olej i...cichosza ;)
Nie wymieniałem łożyska wałka sprzęgłowego, gdyż z tego co usłyszałem od byłego pracownika Hondy sama wymiana niewiele pomaga i po pewnym czasie nowe także będzie szumieć delikatnie na wyciśniętym sprzęgle...ten typ tak ma ;)
Koszt: łożyska,uszczelniacz,olej = 500 PLN, robocizna = 500 PLN.

pozdro :agent:

marcinw13_2005
31-10-07, 18:33
_reggie_, czyli mam rozumieć, że lekki szum dobiegający ze skrzyni biegów z wyciśniętym pedałem sprzęgła to normalny (zdrowy) objaw Hanki?!

_reggie_
31-10-07, 18:39
marcinw13_2005, nie wiem czy jest to normalne, ale ufam osobie, która poradziła mi tak a nie inaczej...i nie wymieniłem łożyska wałka sprzęgłowego...
Jak nie masz pewności lepiej odwiedź mechanika, choć w ASO to pewnie będą chcieli wymieniać (jak to mają zazwyczaj w naturze) ;)

A skoro masz jeszcze gwarancję to ich przyciśnij żeby Ci to zrobili.

pozdro :agent:

marcinw13_2005
01-11-07, 13:32
OK _reggie_. Dzięki. Pojeżdżę jeszcze do stycznia i jeśli szum się nasili, to będę cisnął ASO odnośnie wymiany łożysk.

civic45
06-11-07, 00:07
niech ktos kto zmienił te łożyska da symbole które widnieja na tych zużytych
napewno da sie dobrac jakieś lepsze i tańsze jak w aso

_reggie_
09-11-07, 22:33
civic45 i pozostali zainteresowani, proszę bardzo - oto i numerki i symbole wymienionych u mnie łożysk (bez wałka sprzęgłowego):

91002-PHR-003 -> bearing, ball, 26X52X15
91003-P21-003 -> bearing, ball, 25X52X14/15 (NTN)
91004-PLW-A01 -> bearing, ball, 26X72X15.5
91006-PHR-003 -> bearing, special ball, 6205
91101-PHR-003 -> bearing, needle, 34X59X20
91216-PL3-005 -> oil seal, 26X42X7 (NOK)

Są to dane spisane z zamówienia nowych łożysk, po podaniu nr VIN.
Zaznaczam (co jest rzeczą wiadomą), że dotyczą one mojego civica, czyli modelu EP1 silnik D14Z6, czy pasują do innych wersji silnikowych, nie mam pojęcia ;)

pozdro :agent:

O.E
22-11-07, 23:15
Są to dane spisane z zamówienia nowych łożysk, po podaniu nr VIN.
Zaznaczam (co jest rzeczą wiadomą), że dotyczą one mojego civica, czyli modelu EP1 silnik D14Z6, czy pasują do innych wersji silnikowych, nie mam pojęcia

Witaj _reggie_

Moze wiesz jaki jest symbol tej skrzyni biegów .?

pozdrawiam :afro: :

civic45
22-11-07, 23:21
91002-PHR-003 -> bearing, ball, 26X52X15
91003-P21-003 -> bearing, ball, 25X52X14/15 (NTN)
91004-PLW-A01 -> bearing, ball, 26X72X15.5
91006-PHR-003 -> bearing, special ball, 6205
91101-PHR-003 -> bearing, needle, 34X59X20
91216-PL3-005 -> oil seal, 26X42X7 (NOK)

te symbole napewno coś niektórym pomoga ale lepsze by były symbole z samych łożysk
są to oznaczenia producenta które mówią wszystko o parametrach jakie muszą one spełniać

Bartolo69
22-11-07, 23:41
No to wygląda na to , ze mam odpowiedz na swoje pytanie odnośnie dziwnego dzwięku przy 3000 obr/min.....
Jutro sprawdzę czy to występuje przy wciśniętym sprzęgle..... a potem juz tylko ciekawość ile mnie to będzie kosztowało w anglii.... aż się boję pomyśleć... ;-/

Kuba007
24-10-10, 20:53
edycja

janekldz
24-10-10, 23:05
Ja ostatnio tez mam problem chyba ze skrzynia:( a mianowicie podczas jazdy bylo jakies pukniecie jakby sie oslona pod silnikiem oberwala:confused: zatrzymalem sie i nic sie nie oberwalo... zaczelo cos tykac tak jak by sie w rowerze włozylo w szprychy patyka:confused: zaczelo sie to nasilac. dojechalem do domu podnioslem auto na lewarku zakrecilem kolami na luzie i tak cos tyka na biegu rowniez...:/ a biegi wchodza elegancko przypuszczam ze to cos z mechanizmem roznicowym:confused: Autko zapakowalem na lawete i zawiazlem do warsztatu jutro bedzie werdykt:(

bcn
29-10-10, 13:24
u mnie jest tak, ze w okolicach 2,5-3 tys. slysze terkotanie takie gdzies spod maski - szczegolnie podczas przyspieszania i naciskania gazu generalnie. Na postoju jest zdecydowanie ciszej z wcisnietym sprzeglem. To terkotanie to wlasnie lozyska? to taki dzwiek podobny do panewek jakby.

janekldz
30-10-10, 21:27
przyczyna mojego terkotania byly wylamane 2 zeby na kole zebatym 3 biegu:mad: nie ma pojecia od czego to sie stalo. Facet powiedzial ze musalala byc to wada fabryczna... Fureks zostal naprawiony przy okazji zostaly wymienione lozyska w skrzyni i zalany swierzutki olej. Teraz Hanka smiga jak szalona;)

Ultra Pete
03-11-10, 11:03
przeczytalem watek i sprawdzilem jak jest u mnie.
wiec na jałowym biegu (ok 1 tyś obrotow), bez wcisnietego sprzegla i przy wylaczonej dmuchawie slyszac delikatny szum. jest tak delikatny, ze zaglusza go nawet wlaczenie dmuchawy. no ale po wcisnieciu sprzegla nie slychac absolutnie nic.

czy to norma, czy do roboty ? lozyska ? czy jakas czesc eksploatacyjna ?

przy przyspieszaniu nie mam zadnych dziwnych dzwiekow (w ogole bym nawet tego szumu nie zauwazyl, gdyby nie powyzsza dyskusja) :)

dzieki i pzdr
p

Meentor
03-11-10, 12:25
Ultra Pete sądze ze to normalne u mnie tez auto wydaje inny dzwiek przy wcisnietym sprzegle a opuszczonym :P ofc nieznacznie rozniacy sie ale jednak :)

Ultra Pete
03-11-10, 14:31
u mnie to jest tak ciche, ze nawet nie slychac stojac na swiatlach - jedynie w garazu w ciszy absolutnej.

michalsz77
04-11-10, 08:41
Witam Panów i Panie.

Czytam i czytam i zaczynam się martwić. Piszcie Panowie proszę przy jakich przebiegach Wasze problemy ze skrzyniami biegów się objawiają. Gdzieś przeczytałem, że przy ok.100tys.km. Nie wiem czy mam się zaczynać martwić czy nie.

genior
04-11-10, 09:02
ludzie zacznijcie się martwić dopiero jak się coś bedzie działo bo zaczynacie popadać w paranoje :)

booltazar
05-11-10, 13:20
mam pytanie, czy po wymianie lozysk spadlo wam zuwazalnie/niezauwazalnie spalanie? moze niekoniecznie na 100km tylko np na 400km (pelny bak)

Ultra Pete
10-11-10, 10:50
a ja dzisiaj zauwazylem (jest mokro po deszczu), ze na jedynce w zakresie 1-2 tys obrotow mam podobny dzwiek jak przy cofaniu - tylko ze x razy cichszy oczywiscie. chodzi o takie charakterystyczne warczenie. powyzej 2-3 tys juz zaglusza silnik, wiec jest to naprawde ciche, ale jednak jest. czy to norma ?

dziekowka
p

bcn
12-11-10, 13:20
ja wymienilem lozyska, ale jeszcze nie wiem czy ma to wplyw na spalania? dlaczego mialoby miec?


a ja dzisiaj zauwazylem (jest mokro po deszczu), ze na jedynce w zakresie 1-2 tys obrotow mam podobny dzwiek jak przy cofaniu - tylko ze x razy cichszy oczywiscie. chodzi o takie charakterystyczne warczenie. powyzej 2-3 tys juz zaglusza silnik, wiec jest to naprawde ciche, ale jednak jest. czy to norma ?

dziekowka
p

cholera wie, ale nie przesadzaj - cos warczy, to warczy. Lozyska sa wyraznie slyszalne, szczegolnie na niskich biegach, tak w okoliach 1,5-3 tys, przy przyspieszaniu; takie cykanie, terkotanie, tarcie.
Jaki masz przebieg? Warto wiedziec, ze Honda wydluzyla gwarancje na lozyska do 7 lat, wiec jesli masz auto z 2004, to sie lapiesz na darmowa wymiane.

Ultra Pete
12-11-10, 13:34
oo swietna wiadomosc !
mam auto z 2004 ale z niemiec (mam oryginalna ksiazke serwisowa) - tzn ze moge sie umowic w polskiej hondzie na wymiane za free?
przebieg mam 66k.

dzieki !

marioooo
12-11-10, 14:01
bcn - jezeli mi to zrobia to masz WIELKIE PIWO za ta informacje.

wlasnie dzwonilem do serwisu i faktycznie gwarancja jest przedluzona.
moje autko bylo serwisowane i ostatnio wymieniali mi gwarancyjnie stabilizator (bo tez byla akcja serwisowa)
w poniedzialek wysylam papiery i czekam na decyzje czy mi wymienia czy nie :D

Ultra Pete
12-11-10, 14:06
mario, daj znac co gdzie i jak trzeba wyslac, thx !

bcn
12-11-10, 14:07
nie ma sprawy, sam sie dowiedzialem niestety juz po gwarancji, ale jak ktos ma auto nowsze niz 2003, to warto

marioooo
12-11-10, 15:11
Ultra Pete

w serwisie zaproszono mnie z ksiązka serwisowa do niech - w celu potwierdzenia ze auto bylo serwisowane. ja niestety nie mam czasu na to zeby zawozic dokumenty w celu weryfikacji, wiec wysylam skan ksiazki serwisowej (pierwsza strone oraz strone z pieczatkami ASO), dodatkowo wysylam dokumenty potwierdzajace ostatnia wymiane stabilizatora w ramach akcji serwisowej. a potem telefonicznie umawiam sie na wstawienie auta :)

moje auto zostalo wyprodukowane w marcu 2004 ale poprzedni wlasciciel kupil je w marcu 2005 wiec tak naprawde mam rok akcji serwisowych za free :) oby bylo ich jak najmniej

Ultra Pete
12-11-10, 15:13
a jesli mam 5 pieczatek z ASO a 6 z nie-ASO to gwara przepada ?

marioooo
12-11-10, 15:44
o ile dobrze pamiętam to gwarancja byla na 3 lata wiec wazne są przeglady po roku i po 2 latach.

reszta nie powinna obchodzić ASO. poprzedni wlasciciel wykonywal kolejne przeglady w innym miejscu i ja tez robie to u innego mechanika.

jaix
15-11-10, 14:12
Witam, mam pytanie czy ta przedłużona gwarancja dotyczy wszystkich modeli, bo gdzieś czytałem, że sadany nie są objęte przedłuzoną gwarancją a ja mam własnie sedana z 2004 roku.

genior
15-11-10, 14:46
a psuje Ci sie?
bo na forum chyba jeszcze sie nie zdarzyło żeby w sedanach się sypały skrzynie
były składane w turcji a nie w angli jak hatchbacki wiec moze lepsze części użyto

LemonR
15-11-10, 15:21
W sedanach skrzynie nie siadają.

jaix
15-11-10, 15:23
W moim niestety są objawy jak wyżej opisane :(

marioooo
15-11-10, 16:52
dzis rozmawialem z doradca z ASO i cos czuje ze beda problemy. "bo gwarant moze nie uznac ze auto nie bylo serwisowane po okresie gwarancji w ASO ..... ", "bo nie ma pieczatki z ostatniego przegladu w marcu 2010..." a co gwaranta obchodzi co dzieje sie z autem po zakonczeniu 3letniej gwarancji???? zwlaszcza, ze pierwsza ingerencja w skrzynie jest chyba wlasnie wymiana oleju i to po 120kkm

do piatku cos bede wiedzial. narazie jezdze tak jak jest.

Ultra Pete
15-11-10, 19:30
walcz chlopie, bo ja tez sie na to zasadzam :)

i tez powiedzieli, ze musza byc wszystkie pieczatki z aso, ale nie powiedzieli przez ile lat/km.

janekldz
15-11-10, 20:03
W sedanach skrzynie nie siadają.
A mi Kolego skrzynia padla:( tzn poszly mi 2 zeby na kole zebatym 3 biegu

genior
15-11-10, 20:10
no tak tobie poszły zęby ale nie łożyska :)

janekldz
15-11-10, 20:15
no tak tak :p ale ogolnie skrzynia padla. dobrze ze po drodze nie posypalo sie wiecej elementow...

genior
15-11-10, 20:51
nie trza było tak szaleć :P

Ultra Pete
16-11-10, 10:48
sluchajcie, mam pytanie odnosnie wczesniej zauwazonego dzwieku. nie jest o przeszkadzajacy, ale zastanawiam sie czy powinienem go ignorowac.

na jedynce/dwojce w zakresie 1-3 tys obrotow slysze taki charakterystyczny warkot/buczenie. dokladnie takie jakie wystepuje przy szybszej jezdzie na wstecznym, tylko ze w moim przypadku jest sto razy cichsze oczywiscie. chodzi mi o charakterystyczny ton.

podjade do japan auto, ale moze ktos z was ma to samo ?

czy te skrzynie/sprzegla maja to do siebie ze na jedynce/dwojce wydaja dzwieki :) ?

co to moze byc ? lozyska, synchro, rozrzad ?!

dzieki
p

marioooo
19-11-10, 18:15
wlasnie otrzymalem info od Karlika ze moje czesci zostana wymienione w ramach gwarancji. Za 2tyg umawiam sie na termin wymiany.

termin naprawy - nadchodzacy piatek!!! czas najwyższ!!! halasuje juz na 3 biegu. mam nadzieje ze nic wiecej tam nie poszlo.

marioooo
13-12-10, 09:27
AUTO zrobione!!!! ciiiiiiiiiiiiiisza :) i to za darmo :))

Ultra Pete
13-12-10, 13:14
a mi powiedzieli w wawie, ze nie zrobia, bo nie mam podbitego jednego przegladu przy 50 tys (po 4 latach) :/

marioooo
13-12-10, 14:11
dziwne, ja mialem 3 w ASO a kolejne 2 poza ASo. Moze poproś o warunki gwarancji?? Macie tylko jednego dilera Hondy??

Ultra Pete
13-12-10, 14:13
im nie pasi, ze nie mam jednego przegladu wbitego w ksiazke. jest 40kkm, a potem 60kkm, a w miedzyczasie byl przy 50kkm, ktorego nie mam wpisanego...

dilerow mamy kilku, ale nie buczy mi nic, wiec chyba sobie daruje

rafal
14-12-10, 00:30
Nie wiem czemu dłuższą gwarancją są objęte skrzynie z wersji 1.4 a nie z 1.6... Przecież to są identyczne skrzynie (mają taki sam numer w katalogu hondy).

" ja mialem 3 w ASO a kolejne 2 poza ASo" -czyli inny nieautoryzowany mechanik podbijał Ci przeglądy, a honda uznała to za wiarygodny warsztat?

genior
14-12-10, 00:45
a dlaczego by mieli nie uznać??

http://biznes.auto-swiat.pl/artykuly,Oszczedzaj-serwisuj-poza-ASO-takze-na-gwarancji,96,1.html

rafal
14-12-10, 14:53
Czyli jak ktoś przegapił zrobienie przeglądu na czas i 'pan Kazio' podbije mu pieczatkę ze swojego warsztatu, że jednak zrobił ten przegląd w terminie i przy określonym przebiegu, to ASO musi takiej osobie wykonywać naprawy gwarancyjne?

Sam sobie serwisuje auto (zgodnie z tym co jest w książce serwisowej), bo wychodzi mi taniej. Jeśli bym miał wszystkie pieczątki (z innych warsztatów) to mogę wykonywać naprawy gwarancyjne w ASO?

Ultra Pete
14-12-10, 14:54
dokladnie tak

rafal
14-12-10, 14:59
To lecę załatwić przegląd i pieczątkę do jakiegoś warsztatu i po zimie jadę wymienić stabilizator :)

A co do skrzyni tak na przyszłość, to nadal uważam, że nieuczciwie traktuje się klientów, nie wymieniając łożysk na gwarancji dla silników 1.6 mimo, że mają tak samo wadliwe skrzynie jak 1.4 -skrzynie są te same.

Ultra Pete
14-12-10, 15:05
a w 2011 ta gwara na lozyska jeszcze obowiazuje ?

marioooo
14-12-10, 15:52
wydluzona do 7 lat wiec .... powinna, ale trzeba zapytac w serwisie - zadzwon do innego miasta ;)

rafal
14-12-10, 22:07
Gwarancja na skrzynie w EP1 jest przedłużona do 150 tys km a nie do 7 lat.