PDA

Zobacz pełną wersję : Brak biegów / przegub wew. D13B2



Civic5V
16-07-12, 14:42
Witam. ostatnio przy cofaniu znikły mi biegi nie dało rady wrzucić żadnego ze-pchałem z kumplem autko na bok
zgasiłem ,odpaliłem po czasie i zero żaden z biegów nie wchodził było słychać że skrzynia pracuję ale tak jakby nic nie łapało zadzwoniłem po znajomego
schol-owaliśmy auto pod garaż gdzie odczepiłem linkę i o dziwo już normalnie wjechałem do garażu bo wchodziły biegi
jestem obecnie na wakacjach i nie ma kto tego zobaczyć ( a najchętniej już bym zamówił sobie wszystko co potrzeba do wymiany ) wstępnie chyba można obstawiać że posypał się przegub wewnętrzny czy może ktoś już miał podobną akcję i wyszło co innego ... ?

Feniks333
16-07-12, 15:09
No kolego wiesz dopóki nie wrócisz i nie sprawdzisz co to tak naprawdę jest to raczej nie dasz rady zamówić niczego.

Marcin1792
16-07-12, 15:20
Może być przegub wewnętrzny, biegi wchodzą a nie jedzie.

Civic5V
16-07-12, 15:38
tak biegi wchodziły ale auto stało w miejscu ( było słychać że skrzynia chodzi ale tak jakby nie mogła załapać ) , dopiero po holowaniu pod garażem jakoś biegi wchodziły

Sheiva
16-07-12, 19:32
A spojrzałeś może czy prędkość rosła jak wbiłeś bieg i wciskałeś gaz ?

Civic5V
16-07-12, 21:30
Hm nie, nie rosła .

Sheiva
16-07-12, 22:54
Ciężko na odległość wskazać pewnego winowajcę, ale najbardziej prawdopodobna wydawałaby mi się padająca pompka sprzęgła. Jednakże może też mieć znaczenie, że stało się to po próbie wbicia wstecznego i możliwe, że pogiął się wybierak, ale to opcja mocno pesymistyczna. Może też umierać sprzęgło (dokładniej docisk) lub wysprzęglik lub po prostu jest niedobór płynu w układzie. Jeszcze jedna kwestia: miałeś włączony silnik podczas holowania ? Jeśli tak, to można by dorzucić do podejrzanych olej w skrzyni i wówczas od tego bym zaczął.

Marcin1792
16-07-12, 23:37
Brat miał coś takiego w Prelude, skręcił kołami na śniegu i chciał ruszyć, koła lekko zamieliły i nie mógł jechać, okazało się, że wyskoczył przegub wewnętrzny, wbijał biegi i dawał gazu i nic, skrzynia pracowała.

Mosciak
17-07-12, 01:15
Kiedyś ojciec w Hondzie chciał dynamicznie ruszyć i zerwał półośkę, objawy podobne

Civic5V
17-07-12, 12:53
No nic jednak będę musiał ściągnąć mechanika zobaczy obejrzy powie co nie tak i wymienię ;] tyle że dziwi mnie , że po holowaniu biegi pod garażem normalnie wbiłem po czym wjechałem Hanią do garażu ...