PDA

Zobacz pełn± wersję : co¶ nowego na Allegro do hond?



Lao
23-06-05, 21:37
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54247269

Czy kto¶ już miał z czym¶ takim do czynienia? Zapowiada się nie głupio.
Ale dla mnie dziwne jest że w ECU jest już miejsce na ten chip

LIO
23-06-05, 22:00
pogadaj z uzytkownikiem tego forum FIFER, on ci cos powie na ten temat :-)

Rikoo
23-06-05, 22:26
No powie ci troche :D

F-I-F-E-R
23-06-05, 22:36
Czy kto¶ już miał z czym¶ takim do czynienia? Zapowiada się nie głupio.
Ale dla mnie dziwne jest że w ECU jest już miejsce na ten chip

Powem tak jak dlamnie jest wypa¶nie i wiem ze napewno ten chip co¶ dał boróznice czuć w porównaniu do serii niestety jeszcze nie byłem na hamowni ale napewno zapodam wykres jak tylko pojade... a narazie zapraszam na jazde próbn± do sosnowca ... :twisted:

Rikoo
23-06-05, 22:39
no powiem ze widzialem jak to sie zbiera jeszcz fakt niejechalem z tym geyem ale postaram sie na dniach czyli po powrocie z czech :D i wam powiem co i jak

LIO
23-06-05, 23:00
Ja bym byl zainteresowany do D16Z6, ze szczególami

Schumacher
24-06-05, 00:20
ja rownież lecz do D16Z2 :)

kosiniak
24-06-05, 08:51
Sajmon1100, z nim proponuje pogadać bo to on programuje, z tego co wiem z OBD1 nie ma problemu, OBD0 i OBD2 jeszcze nie ogarniete, no i dla klubowiczów jest 200pln!!

Adax82
24-06-05, 10:16
Mailowałem do go¶cia w sprawie montażu i odpisał że montaż 50PLN +jeden dzień na robote.

LIO
24-06-05, 11:13
mnie by jednak interesowaly szczególy. Co jak na jakiej zasadzie, testy AFR itd.
Sam fakt ze zaloze i nawet bedzie lepiej sie zbieral o niczym nie swiadczy i taki zakup mnie nie intersuje.

kosiniak
24-06-05, 12:52
mnie by jednak interesowaly szczególy. Co jak na jakiej zasadzie, testy AFR itd.
Sam fakt ze zaloze i nawet bedzie lepiej sie zbieral o niczym nie swiadczy i taki zakup mnie nie intersuje.
LIO pogadaj z Sajmonem1100 tak jak pisałem, to m±dry chłopak :)

LIO
24-06-05, 13:24
niech napisze tutaj, inni niech tez sie dowiedza

mule
24-06-05, 14:15
no i jakies rzetelne konkretne testy i wyniki:)

Furious
24-06-05, 14:19
ja tez jestem bardzo ciekaw testów... bo sam mam D15B7 :P

Jasiu
24-06-05, 14:26
Sajmon1100, FIFER,

dajcie pelen opis waszych modów.

Zmiany w programie ECU (ROM) musza byc poparte strojeniem auta przynajmniej przy uzyciu sondy AFR i EGT. Robienie czegos na ucho lub na dupohamownie może być bardzo niebezpieczne dla silnika, szczególnie jak nie ma knock sensora.

Nie chce wam psuc interesu, ale klubowiczom trzeba jasno wszystko przedstawic. Z tego co widzialem to sprzedajecie:
a) kilka komponentów elektronicznych wartych max 5 zł,
b) instrukcję wsadzenia tego do ECU - wasza wiedza
c) program który sami przygotowaliscie (kluczowe pytanie - NA JAKIEJ PODSTAWIE?) - wasza wiedza + wypalenie chipa

Czyli instrukcja wlutowania kilku czesci + zrobiony przez was program kosztuje 245zl.

Na stronie www.pgmfi.org mozna przeczytac (po ang) jak te elementu wlutowac, mozna tam na forum znalezc tez kilka roznych programow eksperymentalnych.

Wyjasnijcie wszystko co i jak. :) Pokój
Jasiu

PS OBD2 ciezko jest juz samemu robic, chlopaki w USA sie mecza i albo robia konwersje na OBD1 albo ida w Hondata.

izzy_rajder
24-06-05, 14:34
To co napisal Jasiu, to raz, a dwa:
chlopaki jak mozecie pisac w opisie ze daje 10KM jak jeszcze nie byliscie z tym na hamowni? :roll: Sorry ale 10KM to na pewno nie daje. Choc bys nie wiem jak sie wytezyl i czym nie stroil wolnossacej serii to 10% przyrostu mocy nie uzyskasz. Wiec generalnie jak dla mnie to sie bardziej link nadaje na glowne do topiku "allegro,ebay musisz to miec...:)))"