PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice między nadwoziami



rynqu
18-08-07, 08:42
Cześć!

Noszę się z zamiarem kupna pięknej Hondy i bardzo dogłębnie analizuję temat. Tym sposobem nabrałem pewnych wątpliwości. Mianowicie - wiem, że jest kilka wersji nadwozia (sedan, coupe, hatchback), lecz jak na moje oko one wszystkie mają jednakowy przód. Tymczasem na allegro spotkałem kilka aukcji, gdzie elementy typu światła przednie (z Angel eyes) mają w opisie dokładnie zaznaczone, że pasują do 3D i do coupe a nie pasują do sedana. Na Waszym forum również spotkałem kilka tematów gdzie były rozróżniane nadwozia. Powiedzcie mi - czy one naprawdę tak bardzo się różnią? Czy takie podstawowe elementy jak wspomaganie kierownicy, elektryczne lusterka czy choćby komputerek różnią się od siebie?

EDIT:
Dodam jeszcze, że mam na myśli Civic'a 5G

skolopendra
18-08-07, 09:21
czy one naprawdę tak bardzo się różnią? Czy takie podstawowe elementy jak wspomaganie kierownicy, elektryczne lusterka czy choćby komputerek różnią się od siebie?

różnią ,lecz w szczegółach .a i komputery potrafią być inne

Lcfr
18-08-07, 10:03
generalnie wiekszosc czesci jest zamiennia
i wiadomo juz ze:
2D qp ma cały przód (blotniki/maska/zderzak/kierunki) takie jak 3D
4D sedan ma tylny zderzak taki sam jak 2D qp
swiatła tylne sa takie same w 4D i 2D a inne w 3D
qp ma inna szybe niz 4d i 3d oraz inna klape tylna (nie pasuje od 4d)
wszystkie modele maja te same lampy przednie (oprócz kierunków)
komputery sa zawsze inne w zależnosci od wersji silnika
np d15b2 - p04/ d15b7 - p06/ d16z6-p28.
jest jeszcze kawestia hamulców i przednich i tylnych.

stiven_h
18-08-07, 13:34
wszystkie modele maja te same lampy przednie (oprócz kierunków)




Czyli ze przednie lampy od HB i QPe beda pasowac do sedana ale bez kiedrunkow, Tak wiec ringi nie podejda??

Lcfr
18-08-07, 14:13
Czyli ze przednie lampy od HB i QPe beda pasowac do sedana ale bez kiedrunkow, Tak wiec ringi nie podejda??

sa różne ringi
jedne beda do hb inne do sedana...
sama przednia lampa jest wszedzie taka sama-róznica polega na kształcie kierunku

mEjdej
12-12-07, 13:23
...sory, ze odgrzewam temat, ale czy kierunki w blotnikach w sedanie i hb sa takie same?

Lcfr
12-12-07, 17:51
...sory, ze odgrzewam temat, ale czy kierunki w blotnikach w sedanie i hb sa takie same?

kierunki przednie=hb i qp tkie sam - sedan inne
kierunki (male) w błotniku-wszstkie modele takie same

mEjdej
12-12-07, 21:12
...chodzilo mi o male, bo chce kupic cleary, a niektorzy opisuja, ze do sedana sa inne, stad moje pytanie
...thx za odpowiedz

leniu
09-01-08, 13:30
Witam,
Mam pytanko odnośnie civic 97' (japończyk). Czy Sedan i Hatchback z tego roku 97' (przed liftem) mają takie same błotniki przednie i dzrzwi kierowcy ?? Bo poszukuję do swojego sedana i niewiem czy moge szukać wśród hatchbacków.
Pozdr.

Lcfr
09-01-08, 17:20
Witam,
Mam pytanko odnośnie civic 97' (japończyk). Czy Sedan i Hatchback z tego roku 97' (przed liftem) mają takie same błotniki przednie i dzrzwi kierowcy ?? Bo poszukuję do swojego sedana i niewiem czy moge szukać wśród hatchbacków.
Pozdr.
nawet "na oko" widac, ze drzwi przednie w 2i3d są dłuższe niez w 4d !!
błotniki z tego co wiem też są inne...

punxx
20-09-08, 14:59
Sorry ,że odkopuje stary temat ale mam pytanko czy do Civica Coupe 97 podejdzie zderzak, lampy, błotnik od Civica 3d 96-98 ??Ktos wie?