PDA

Zobacz pełną wersję : D16V1 SEDAN-Skrzypiący pedał sprzęgła+ dioda



Striela
18-08-07, 00:12
Na wstepię witam wszystkich :aloha:
Posiadam Civa D16V1 Sedan z 2003 roku,samochód sprawuje się bez zarzutu poza dwoma wymienionymi pierdółami:

1.Skrzypi pedał sprzęgła(chyba sprężyna).Czym najlepiej ją nasmarować i jak się do niej dostać?Próbowałem WDetem, ale efekt był marny :(

2.Znikło podświetlenie regulacji wysokości świateł,czy żeby się dostać do diody/żarówki,potrzeba demontażu całej deski rozdzielczej,czy jest jakis prostszy sposób?

za pomoc z góry dzięki!

Lcfr
18-08-07, 09:23
1.Skrzypi pedał sprzęgła(chyba sprężyna).Czym najlepiej ją nasmarować i jak się do niej dostać?Próbowałem WDetem, ale efekt był marny :(
!

trzeba nasamrowc
na pewno nie WD ;/

a gdzie trzeba nasmarowac bylo juz opisane na forum-poszukaj- to znany przypadek skrzypienia.

marcinw13_2005
18-08-07, 10:51
Witam!
Jeśli chodzi o pierwszy problem, to służę pomocą.
Ja osobiście zastosowałem "terapię szokową", tzn. kilka dni z rzędu (około 5 dni) pryskałem od strony kabiny (kierowcy) na sprężynę przy pedale sprzęgła WD-40 i jednocześnie poruszałem tym pedałem (wciskałem i wyciskałem). Jak dotąd cisza i spokój, a zastosowałem ten sposób w lutym... :)

Ale mam pytanie do kolegi Striela:
Czy w czasie jazdy po "kocich łbach", nie masz wrażenia, że coś Ci grzechocze w przednim zawieszeniu??? Wg. ASO Honda jest to normalne w sedanach VIIgen. Ja walczę z tą grzechotką od marca i nikt nie jest mi w stanie pomóc... :( (więcej na ten temat w wątku "Problemy z przednim zawieszeniem (lub układem kierowniczym)")
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=30632

Pozdrawiam...

Striela
18-08-07, 20:38
Próbowałem tak jak Ty z tym WD ale po przeszukaniu forum w tym temacie stwierdzam,że przyczyna może być inna. co do zawiasu to nie mam z nim (odpukać) zadnych problemów.
ASO zawsze Ci powie ,że "ten typ tak ma" wiec cisnij z nimi.
Do diody sprobuje sie jakoś dobrać,bo widze ,że chyba pierwszy mam ten problem.

civic45
07-09-07, 20:48
Do diody sprobuje sie jakoś dobrać,bo widze ,że chyba pierwszy mam ten problem.
mi tez nie świeci :(
a co do piszczenia to popychacz skrzypi pchajac tloczek