PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana silnika 1.5 na 1.5 vtec e



PelenNienawisci
11-07-12, 11:51
Witam.
Prosze o jakąś pomoc...mam honde civic 5 gen w hatchbacku rocznik 92, strzelil mi wał krobowy:/przez własną glupote(na początku strzelila mi rolka wału pasowego myslalem ze to rozrzad i niestety zapalem samochod niepotrzebnie)mechanik powiedzial ze to nie ma sensu naprawy lepiej kupic silnik. I teraz tak znalazlem silnik z hondy civic 6 generacji 1.5 vtec e i mocy (ponoc 90 km z tego co wiem byly tez 115 km). Moje pytanie odnosi sie do tego co moge zrobic aby tam moc w tym nowym moim silniku wzrosla ?? Prosze o jakies podpowiedzi...z gory dzieki;)

Kriss91
11-07-12, 12:22
Kup pełen swap D15Z6 lub Z8 bez skrzyni. Najlepsze z najtańszych rozwiązań.

PelenNienawisci
11-07-12, 12:43
Inaczej zapytam:) czy da mi cos wsadzenie do tego silnika stozek, glowice z typowego vteca oraz kolektor 4-2-1?napewno cos da tylk oczy to jest sens?

Kriss91
11-07-12, 14:09
Stożek niekoniecznie, wystarczy doprowadzić zimne powietrze ze zderzaka do puszki z filtrem. Co do głowicy wystarczy chyba tylko wałek i klawiatura z prawdziwego VTECa. Kolektor 4-2-1 na pewno da, ponieważ w D15Z6 kolektor to słaby 4-1 połączony z katem. Czy jest sens? Na to musisz już sam sobie odpowiedzieć. Dla niektórych tuning jest całkowicie pozbawiony sensu.

PelenNienawisci
11-07-12, 14:32
dzieki wielkie za informacje ktore jednak mnie przekonuja:)