PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi przednie - wymiana



wojthass
17-08-07, 20:54
Witam

Jutro przedemna jak mi sie wydaje trudne zadanie przelozenie wszystkiego ze starych drzwi do nowych przednich, no bo tamte jak niektorzy wiedza pekniete po wlamaniu.:/

Wymienial juz ktos kiedys, bo wydaje mi sie ze troche bedzie z tym zabawy cala elektryka szyba itp itd..

Jakies podpowiedzi moze albo schemat drzwi dla ulatwienia, sciagnalem jakies manuale ale niczego nie znalazlem, tak samo nie znalazlem podobnego tematu na forum.

Z gory dzieki

Pozdro;]

Lcfr
17-08-07, 21:45
zadnej filozofi nie ma...

trzeba wypiac kostki...
odkrecic sruby i zdjac drzwi
potem przełozyc wsztko (mechanizmy)
i załozyc je
najwiekszy problem wg mnie to zgranie ich i ustawienie-potrzebne 2 osoby(poprawne ustawienie srub zawiasiaów i skobla zamka) wymaga przytrzymania 2 osoby
dasz rade...

artim
17-08-07, 23:10
Ja wymieniałem i dokładnie tak jak Lcfr mówi żadnej filozofi nie ma. Spokojnie w jeden dzień to zrobisz i jeszcze w międzyczasie piwo wypijesz. Spokojnie tylko odpinasz i odkręcasz wszystko po kolei, a potem w odwrotnej kolejności na nowych drzwiach (jak klocki lego).
Przy okazji mam pytanie do obeznanych w temacie. Jak ustawić drzwi żeby przy zamku były głębiej zamknięte. Przy zamku ani tym rygielku nie ma żadnej regulacji. Przy błotniku ustawiłem sobie wszystko OK, tylko z drugiej strony powinny trochę głębiej wchodzić. mam nadzieję, że w miarę jasno napisałem o co mi chodzi ;)

Lcfr
18-08-07, 08:53
Przy okazji mam pytanie do obeznanych w temacie. Jak ustawić drzwi żeby przy zamku były głębiej zamknięte. Przy zamku ani tym rygielku nie ma żadnej regulacji. Przy błotniku ustawiłem sobie wszystko OK, tylko z drugiej strony powinny trochę głębiej wchodzić. mam nadzieję, że w miarę jasno napisałem o co mi chodzi ;)
luzujesz 2 sruby te które trzymaja "skobel" zamka (te które wchodza w słupek-skobel mocowany jest do słupka)
zamykasz drzwi porzadniejszym trzasnieciem :) , delikatnie je otwierasz i dokrecasz.
w ten sposób mozesz ustawic lekko głebokosc oraz wyeliminowac pukanie, które powstaje gdy sa za nisko.
Czyzli mozna delikatnie tym wyregulowac opuszczenie drzwi jak i ich za płytkie osadzenie.
Nie ma tam za duzo luzu na regulacje ale powinno wystarczyc.

Efyr
18-08-07, 12:29
A macie jakiś sposób aby wyciągnąć ten skobel z ogranicznika otwarcia drzwi?
Bo kombinerkami strasznie to idzie.

wojthass
18-08-07, 13:27
ten skobel to najlatwiej mlotkiem;>

wlasnie jestem w trakcie wymiany...
pierdo... irlandia deszcz zaczal napierdzielac to przerzucilem graty do salonu;]

Lcfr -> potem przełozyc wsztko (mechanizmy)

No z tym to mam wlasnie zagadke :>

No nic, ide walczyc dalej...

[ Dodano: Nie 19 Sie, 2007 ]
wiec cos zepsulem...

przelozylem wszystko zamontowalem drzwi, jeszcze zostala mi regulacja ale to juz jutro na lajcie...

ale najwiekszy problem elektyka nie dziala szyba stoi jak wryta:/

od strony pasazera luzno sterowana od strony kierowcy ale ta ani rusz, nawet silnika nie slychac ze chodzi, a wydaje mi sie ze wszystko dobrze polaczylem

co moglem zepsuc??

jakies pomysly porady ?? Dzieki po raz kolejny:)