PDA

Zobacz pełną wersję : d16y7



bąbel
10-07-12, 22:21
witam

silnik d16y7 poprzedni właściciel jechał autem zaświecił się "check" zjechał zgasił i tak już pozostało .po przekręceniu kluczyka zapalają sie kontrolki potem gasną i po około +-5 sekundach "check" sie zapala ,silnik kręci ale nic poza tym

zrobiłem samodiagnostyke (chyba dobrze )

mryga check 4 długo 1 krótko

i abs 5 długo 4 krótko

czy ktoś "kumaty" może mi w prosty/łopatologiczny sposób wytłumaczyć co mu dolega lub co może dolegać?gdzie i co sprawdzić


pozdrawiam


ps.ja bardzo proszę nie odsyłac mnie do "szukajki" bo szukałem ze 3 godziny i owszem znalazłem i tak nic mi to nie mówi :)

Muzyk-Grzes
11-07-12, 13:28
41 to spalona grzałka sondy lambda, wymień sondę i po problemie z checkiem.
ps: Co znaczy "silnik kręci i nic poza tym"? że auto nie odpala?

markotny
11-07-12, 15:07
No tak tylko pytanie czemu po zgaszeniu silnik niechciał już odpalić. Przecież uszkodzenie grzałki sondy nie dyskwalifikuje silnika z dalszej jazdy i odpalić też powinien bez problemu. Nie jestem pewny ale jeśli w 6 generacji kontrolka ABSu też podaje kody błedów silnika to oznaczałoby że wystęuje jeszcze błąd 54 oznaczający uszkodzenie czujnika prędkości wału korbowego lub obwodu tego czujnika i to by mogło wyjaśniać czemu silnik po zgaszeniu nie chciał już zapalić.

Muzyk-Grzes
11-07-12, 15:51
Kontrolka ABS pokazuje błędy ABS, check błędy silnika, więc drugi błąd można wykluczyć, a założę się że po Back Up'ie błąd ABS zniknie. No chyba że lampka ABS też świeci (co w/g manuala było by normalne przy "Zablokowany przekaźnik w pozycji włączonej" - błąd 54) .Masz rację grzałka sondy nie dyskwalifikuje normalnej pracy silnika ,przyczyna musi być inna.