PDA

Zobacz pełną wersję : odmulanie



abm
17-08-07, 13:46
Mam nadzieje ze mnie nie &*%&*% bo wiem, ze tematow bylo juz o tym wiele, zreszta wiekszasc z nich przeczytalem.
Nie znalazlem jednak odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie:

A mianowicie czy po wymianie uszczelki wystarczy reset komputera i jego pozniejsza nauka?
Czy wymagane jest upgrade/zmiana charakterystyki silnika (komputera pokladowego)?

Goscie w serwisu Hondy z KRK (Krezel&Krezel) powiedzieli mi ze koszt takiej operacji to 200 zl (w tym uszczelka za 11 zl) a reszte kasy placi sie za wlasciwe "zaprogramowanie"(zmiane charakterystyk) komputera.

Czy wedlug was warto zaplacic te 200 zl i liczyc na to ze bedzie to zrobione wlasciwie czyt. fachowo czyli inaczej mowiac lepiej niz samodzielnie?

skolopendra
17-08-07, 13:50
a reszte kasy placi sie za wlasciwe "zaprogramowanie"(zmiane charakterystyk) komputera.


podjedz do nich i zapytaj :d

sam jestem ciekaw
..................................uzupełnij profil :zasady:

ps
kup uszczelkę to wymienimy :)

abm
17-08-07, 14:21
Profil uzupelniony...sorka

No wlasnie chcialem zapytac o to forumowiczow, goscie w serwisie moga mi wcisnac cokolwiek

Lcfr
17-08-07, 21:51
Mam nadzieje ze mnie nie &*%&*% bo wiem, ze tematow bylo juz o tym wiele, zreszta wiekszasc z nich przeczytalem.
Nie znalazlem jednak odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie:

A mianowicie czy po wymianie uszczelki wystarczy reset komputera i jego pozniejsza nauka?
Czy wymagane jest upgrade/zmiana charakterystyki silnika (komputera pokladowego)?

Goscie w serwisu Hondy z KRK (Krezel&Krezel) powiedzieli mi ze koszt takiej operacji to 200 zl (w tym uszczelka za 11 zl) a reszte kasy placi sie za wlasciwe "zaprogramowanie"(zmiane charakterystyk) komputera.

Czy wedlug was warto zaplacic te 200 zl i liczyc na to ze bedzie to zrobione wlasciwie czyt. fachowo czyli inaczej mowiac lepiej niz samodzielnie?

uszczelki... ale czego...????????
jak mniemmam chodzi o przepustnice...
jezeli tak to sam bym wymienil, uszczelke kupil za 15zl, a reset zrobił sam...
i reszte przeznaczyl na zabawe badz inne tuningi

abm
19-08-07, 20:53
ok mysle ze moze uda mi ie zrobic to samodzieleni

teraz mam wie inne rozkminy:
- gdzie i jaka kupic uszelke
- i czy aby napewno z moim komputerem jest wszystko w porzadku
jak kupowalem samochod to jest jakis miesiac temu, bardzo narzekalem na te 75 km wiec handlarz zaproponoiwal ze mi zrobi wiecej bo niby wie jak i ma program do hani (komputera pokladowego) mowilem mu o tym ze trzeba uszczelke zmienic a on stwierdzil ze to nei wystarczy i ze wtedy silnik szybciej sie zajedzie, ostatecznie przy odbiorze sam. handlarz powiedzial mi ze hania ma 87 KM - tzn ze tyle pokazuje komputer :lol:, ciekawe nie.... w kazdym razie chociaz mu nie wierze to nie jestem pewny ze cos mi w tym komputerze nie pogrzebal, wiec moje kolejne pytanie:
- czy po resecie komputera wszytskie wczesniejsze ustawienia przepadaja?

skolopendra
19-08-07, 21:02
- gdzie i jaka kupic uszelke


(w tym uszczelka za 11 zl)

chyba już sam sie pogubiłeś w tym co piszesz :agent:


i czy aby napewno z moim komputerem jest wszystko w porzadku

a tego nikt nie wie ,zapytaj handlarza


- czy po resecie komputera wszytskie wczesniejsze ustawienia przepadaja?


tak przepadają

abm
20-08-07, 10:25
Nie nie pogubilem sie.
11 zl za uszcelke powiedzial mi gosc w serwisie hondy...
wiem ze mozna ja zrobic samemu, wiem ze mozna ja kupic na allegro, no i w serwisie
razem daje to 3 mozliwosci, poprostu bede chcial wybrac najlepsza :) no ale to juz po mojej stronie

jesli chodzi o komputer to handlarz mi moze wcisnac co chce...zwlaszcza teraz i o tym tez nie ma co dyskutowac, wlasciwie powinienem zapytac jak sprawdzic czy z kompuetrem wszystko w porzadku?

Ale moge rowniez odpowiedziec sobie sam:
1 opcja to reset komputera (jak napisales ustawienia przepadaja)
2 opcja wycieczka na hamownie

generalnie to handlarz mial mi to zrobic w taki sposob ze te dodatkowe 15 km mialy byc dostepne powyzej 2,500 rpm dlatego sie zastanawiam czy gosc rzeczywiscie mieszal w komputerze a jezeli tak to jak to zrobil tzn czy dobrze

Pozatym to szukam teraz mechanika/fachowca w krk, ktory sie zajmie moim autkiem, jezeli znasz kogos takiego to bardzo prosze o info.

Oprocz odmulania mam teraz na glowie rowniez takie rzeczy jak wymiana oleju, filtra powietrza, prawdopodobnie sprzeglo .... i co jeszce tylko taki fachowiec mi znajdzie + regulacje, chce poporstu o hanie zadbac, bo mam nadzieje jeszcze sporo nia pojezdzic.

xx
05-09-07, 18:36
75 koni.... przeciez to gaznikowy silnik jest! gdzie tam komp!!?? :bicie:

Frydzio
05-09-07, 18:52
zamilcz jak nie wiesz o co chodzi :bicie:

spychu
06-09-07, 01:05
75 koni.... przeciez to gaznikowy silnik jest! gdzie tam komp!!?? :bicie:
Nie jest tu mowa o D13B2 tylko o D14A3. więc jest komp jak najbardziej.

Ale pomyślec i przeczytac wszystko dokładnie widocznie boli na tyle, że nie można tego zrobic.

A ja mam pytanie odnośnie resetu kompa.
Czy to prawda, że aby zresetowac kompa wystarczy rozłaczyc akumulator ?

skolopendra
06-09-07, 14:47
wystarczy rozłaczyc akumulator ?

tak to prawda ;)

abm
07-09-07, 20:26
wiec, chociaz wydaje mi sie, ze moja mala jest odmulona, to jutro jade do serwisu Krezel&Krezel, gdzie kupuje uszczelke od D14A4 (koszt 17zł) i bede grzebal sam,
wymieniony przezemnie serwis jest jedynym chyba w krakowie, w ktorym dostane ta uszczelke od reki

tak swoja droga to chce rowniez zresetowac kompa (oczywiscie nie poprzez rozlaczenie akumulatora :) ) bo hania sporo pali - 9l/100km chociaz moze to przez korki (trasa jaka codziennie pokonuje to 65% miasto/35% poza)

[ Dodano: Sob 08 Wrz, 2007 ]
wiec kupilem uszcelke za 12,55 po czym zabralem sie do roboty....razem z ojcem

nie zajelo nam to nawet minuty...zwlaszcza ze okazalo sie ze zwezki nie ma (co zreszta przypuszczalismy),
szkoda ze nikt wczesniej nie powiedzial i nie napisal jak to sprawdzic - a przeczytalem wiele tematow o tym

wystarczy
- sciagnac obudowe filtra pow.
- wyciagnac filtr pow.
i
- zagladnac, gdzie trzeba :speszony:

skolopendra
08-09-07, 18:14
wystarczy
- sciagnac obudowe filtra pow.
- wyciagnac filtr pow.
i
- zagladnac, gdzie trzeba :speszony:

wszyscy to wiedzą ;)
a przeczytalem wiele tematow o tym
i co nie znalazłeś ;)
..........................teraz jedz na hamownie na Makuszyńskiego

pawcioo
08-09-07, 18:51
Ja uważam ze wymiana uszeczelki pod przepustnicą niewiele daje!!! Nawet po resecie komp itd. Nie warto sie w to bawić! Silnik dostaje jedynie wiecej powietrza i tyle!

spychu
08-09-07, 19:00
Silnik dostaje jedynie wiecej powietrza i tyle!
A znasz chociaż podstawowe zasady na jakich spala się mieszanka paliwowo powietrzna ? I jak wpływa na moc ilośc powietrza i paliwa ?

Jak nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz to może lepiej nie pisz wogóle.

U mnie dolot na stożku też prawie nic nie dał bo +9KM w stosunku do serii a też silnik dostaje jedynie więcej powietrza i tyle.

abm
09-09-07, 10:32
wszyscy to wiedzą ;)

no ja wczesniej tego nie wiedzialem, moze zle przeczytalem/zrozumialem te wszystkie posty o odmulaniu ae wydawalo mi sie ze proponowano w nich 2 mozliwosci sprawdzenia zwezki,
-przegonienie hani po autostradzie
-albo rozebranie wszystkiego az do uszczelki

u mnie zreszta widac z zewnatrz ze jest uszcelka tekturowa, no i zagldalem tez do srodka przepustnicy?/ komory jakies tam sam nie wiem jak to nazwac , i wyraznie widac ze nie ma zadnej zwezki

skolopendra
09-09-07, 10:50
Ja uważam ze wymiana uszeczelki pod przepustnicą niewiele daje!

w jednych wersjach daje niewiele :/ .tak


jak wpływa na moc ilośc powietrza i paliwa ?


wpływa owszem, z tym ze nie zawsze mamy to paliwo
.................................................. ..są wersje z ograniczonymi mapami powietrza ,np moja

poolek
09-09-07, 16:43
skolopendra, A jak je mozna rozroznic ?
Pierwszo slysze, ale ciekawy jestem, moze moja tez ?

Wally
10-09-07, 11:12
skolopendra, say what ?? A po czym wnosisz?? Byles chociaz na hamowni przed i po albo przynajmniej PO odmuleniu?? Bo ja bylem PO odmuleniu i zdecydowanie mam ponad 90KM... zdecydowanie :agent:

pawcioo
10-09-07, 17:16
A znasz chociaż podstawowe zasady na jakich spala się mieszanka paliwowo powietrzna ? I jak wpływa na moc ilośc powietrza i paliwa ?

Tak mam doskonałe pojęce!!!

Lecz uważam że wymiana uszczelki to głupota! Silnik dostaje jedynie wiecej powiertrza przy takiej samej ilosci paliwa!!! Jedynym rozwiązaniem aby zwiększyć moc po wymianie uszczelki jest przeprogramowanie ecu!!!! a nie tam jakiś reset! Auto ma z 4 konie wiecej a głośniej chodzi i nic wiecej! Nie warto tego robić szkoda czasu!

rafalb33
10-09-07, 17:23
Silnik dostaje jedynie wiecej powiertrza przy takiej samej ilosci paliwa!!!

Sam widzielem wykres przed i po odmuleniu i było 90 koniów. Iwec komputer sam koryguje dawke paliwa, przy wiekszej ilosci powietrza.

pawcioo
10-09-07, 21:21
Moje wypowiedzi są potwierdzone moimi doświadczeniami z d14a3 mój komp nie ustala sam mieszanki. Więc pozostaje przy tym ze wymiana uszczelki jest bez sensu!

Wally
11-09-07, 08:48
Lecz uważam że wymiana uszczelki to głupota! Silnik dostaje jedynie wiecej powiertrza przy takiej samej ilosci paliwa!!! Jedynym rozwiązaniem aby zwiększyć moc po wymianie uszczelki jest przeprogramowanie ecu!!!! a nie tam jakiś reset! Auto ma z 4 konie wiecej a głośniej chodzi i nic wiecej! Nie warto tego robić szkoda czasu!

Za przeproszeniem CO TY PIEPRZYSZ ?? :klutnia:

Silnik dostaje wiecej powietrza, po to jest sonda lambda zeby sterowac praca ecu ktory podaje wiecej paliwa aby zachowac mieszkanke na poziomie stechiometrycznym !! Co ty usnales na etapie gaznikow gdzie ilosc paliwa byla zalezna jedynie od wychylenia pedalu gazu ?? Poczytaj troche o elementarnych zasadach dzialania silnika spalinowego z wtryskiem... Na zdrowy rozum, czy wydaje Ci sie ze w kazdych warunkach silnik dostaje podoba ilosc powietrza ?? Tak samo jest w gorach i tak samo na nizinach? Tak samo przy upale i tak samo podczas zimy ?? :bicie:

A skad ta teoria o 4 koniach i niejezdzacym civicu ?? Zdjalem uszczelke, wymienilem na oryginalna od d14a4, zresetowalem hama i WIEM ze jest poprawa. Jechalem zamulonym civikiem w trasie ok 350km - bylo ciezko. Jezdzilem po miescie, bylo slaaaabo, odmulilem - jest lepiej. I nie mowie tylko o tym, ze na hamowni moja hania na dolocie za 100pln wyplula 105KM zamiast 75KM

Poczytaj troche forum zanim zaczniesz takie farmazony prawic... :ban:

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 ]

Moje wypowiedzi są potwierdzone moimi doświadczeniami z d14a3 mój komp nie ustala sam mieszanki. Więc pozostaje przy tym ze wymiana uszczelki jest bez sensu!

A po czym stwierdzasz ze nie ustala ?? Co sie dzieje ?? Ja za pierwszym razem (nie wiem jak to sie stalo) wstawilem uszczelke odwrotnie, z jednej strony wystawala, z jednej byla za krotka. Efekt byl taki ze po resecie u nauczeniu wolnych obrotow, obroty falowaly w przedziale 1-2krpm z czestotliwoscia 2Hz...

Halski82
11-09-07, 09:07
Panowie..to może ja coś wrzucę dodatkowo. Parę dni temu wyprułem zwężkę z d14a3. Zresetowałem ECU. Silnik uczył się na niskich obrotach aż do włączenia chłodnicy.

Efekt:
1) Odgłos silnika wydoroślał;

2) Powyżej 4 tyś obrotów lepiej ciągnie (jest troszkę hmm..mocniejszy) - ale bez jakiś wielkich rewelacji;

3) Przy dodawaniu gazu słychać dziwny świst (coś jakby metaliczne brzęczenie odgłos) w okolicach dolotu powietrza (pod obudową filtra). Ten odgłos słychać tylko w pewnym zakresie obrotów (między 2 tyś a 4 tyś) po czym znika..co to może być? - mogłem coś zepsuć?? Zaznaczam że przed wyjęciem zwęzki nic nie słyszałem..

pawcioo
11-09-07, 20:12
Nie dyskutuje!!!!!

Powtarzam!!! Wymiana uszczelki jest bez sensu!!!

abm
11-09-07, 21:53
hehe kolega sie upiera

coprawda nie mam punktu odniesienia bo ja odrazu jezdzilem odmulona fura, ale wszyscy , ktorzy mieli okazje sie ze mna przejechac nie wierza, ze ma 75 kM :agent:

abarth81
12-09-07, 20:42
Nie dyskutuje!!!!!

Powtarzam!!! Wymiana uszczelki jest bez sensu!!!
jednak nie jest bez sensu bo odmulałem z kumplem d14a3 w budzie EJ i dało to efekty, osobiście posiadam odmulone d14a7 w budzie 5d i równiez dało to efekty, obydwoma autami jezdzilem przed i po zabiegu odmulania i stwierdzam ze daje to zamierzony efekt, a i jest na forum ktos kto sprawdził to na chamowni i wynik byl taki jak oczekiwano czyli wzrost mocy.

adamus89
11-02-09, 16:13
mam problem, mialem silnik d14a8 a wstawilem d16b2 a komp mam od 1,4 a silnik 1,6 i mam pytanie jak go przeprogramowac zeby dawal dobre mapy paliwa bo pojemnosc jest wieksza a silnik praktycznie tej samej konstrukcji?? czy mozna to samemu zrobic? czy trzeba gdzies jechac do warsztatu? gdzie to moga zrobic?

danielp
11-02-09, 17:20
ludzie !!!!!! bez kitu co za mongoły siedza na tym forum !! pracuje w serwisie hondy i nic takiego nie trzeba zadnego reseta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! wstawiacie uszczelke i to wszystko !!!!!!!!!!!!!! rece mi juz opadaja jak czytam wasze posty znachory za dyche litosci blagam

Wally pokaz wykres z hamowni bo nie uwierze jak nie zobacze i jezeli cos to taki wynik jaki Ty uzyskales otrzymuje sie przez wymiana kolektora na 4-2-1 , ostatni tlumik przelot no i dobrze dobranego dolotu CAI nie mowie juz o zmianie kolektora dolotowego ,na samym stozku to masz kolo 95 zreszta co ja bede tutaj pisal , skoro piszesz ze tyle jest to pokaz foty to pogadamy pozdrawiam

L0k0
22-11-09, 12:48
to ja się wtrącę ... ma civica z 99r 3 drzwi EJ9 silnik D14Z1 więc 75koni. Auto absolutna seria nic nie grzebane, ze zwężką wyciągłem ponad 170km/h bez zwężki ponad 175km/h (szału nie ma)
Potwierdzam przy pewnym zakresie obrotów około 2,5 - 3,5 tyś pojawia się dziwny metaliczny dźwięk ale to nawet fajne :)

skolopendra
22-11-09, 15:05
d16b2 a komp mam od 1,4 a silnik 1,6

lekka herezja kup przejściówkę z 0bd2 na obd1 a komp kup już z gotowymi mapami od kogoś z forum


mogłem coś zepsuć?

nie tak możne się dziać


Powtarzam!!! Wymiana uszczelki jest bez sensu!!!

no bez przesady :rolleyes:

oczywiście ze sens ma ,wszystkie modele do 98roku ładnie reagują na taki zabieg ,zwiększeniem mocy

po lifcie może się niekiedy pojawić problem związku z ograniczeniem niektórych kompów

Bart323
04-04-11, 15:57
Witam :) Pozwolę sobie wznowić temat :) Mam w hani silnik D14Z1 jest szansa że go odmule ? Własnie się zbieram do kupna uszczelki... Chyba warto spróbować hmm? Zwłaszcza że nie jest to kosmiczna suma :D Pozdrawiam

rafal86
04-04-11, 16:05
nie chyba a napewno warto:)

Bart323
04-04-11, 16:13
Tak więc przy najbliższej wizycie w Opolu kupuje :P Zdam relacje po odmuleniu ;)

Atardin
04-04-11, 16:24
Odmuliłem kilka miesięcy temu moje D14A3 poprzez zmiane uszczelki pod przepustnicą. Różnica jest (przynajmniej u mnie) naprawdę spora :!: Wczesniej auto od 3.5tys obrotów już w ogole nie chciało jechać, miałem wrażenie że jade puntem 1.1 ;) a jak już sie wkręcił na wyższe obroty to myślałem ze silnik mi sie rozleci tak w nim rzęziło wszystko. Po zmianie uszczelki auto w końcu zaczęło po ludzku wkręcać sie na obroty i różnica jest moim zdaniem na prawde bardzo duża (w dalszym ciągu to tylko 1.4 ale zupełnie inna jazda). Teraz mogę spokojnie auto kręcić do tych 7tys. i jest miło :D
Według mnie ta modyfikacja to ogromny plus, a jeśli ktoś piszę, ze nie am różnicy (to bez urazy) ale albo ma zarżnięty silnik, albo coś sknocił podczas wymiany, bo naprawdę, cieżko jest mi uwierzy w to, ze nie odczuwa różnicy. MOże warto zmienić filtr powietrza, bo Hondy akurat są na to bardzo wrażliwe.

rafal86
04-04-11, 16:27
ta wymiana uszczelki w d14 to najtańsze 15KM jakie moze byc:D i od tego sie powinno zaczynać kazde modzenie/odmulanie w tym silniku

Bart323
04-04-11, 16:30
Ale dużo ludzi piszę ze w D14A3 jest efekt a w D14Z1 (VI gen po lift) nie bardzo bo niby inny komp jest czy cos...Wiec sam nie wiem :P

Bart323
19-04-11, 16:04
:) wczoraj odmuliłem moją kochankę :) kiedy wsiadłem do hanki po odmuleniu zwariowałem... Rożnica jest i to spora. Mam civica 99r. po lifcie z silnikiem d14z1 teraz juz chyba z2:D zresetowałem kompa wsiadłem i rura nic poza trym. Autko odlatuje:) Tak wiec dla wszystkich którzy maja jakieś wątpliwości polecam wywalenie tej francy która trzyma w stajni 15 koników:) Pozdro

GT-R
19-04-11, 18:55
Nie bawcie się w odmulanie tylko od razu ssaka z b6/z6 ;)

Shade
09-06-11, 03:55
Witam, pozwolę sobie odgrzać temacik ;-p ma ktoś może foto story z wymiany zwężki d14a3 na zwykłą uszczelkę d14a4?
Pozdrawiam.

rooter666
09-06-11, 05:57
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?5622-Usuni%EAcie-zw%EA%BFki-pod-przepustnic%B1-z-D14A3

:cool: